HOKEJ ŽIVĚ: O titulu rozhodl Somíkův zlatý gól

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 4. 2010 17:47
Pardubice završily svou šňůru dvanácti vítězných zápasů v play off ziskem mistrovského titulu. Východočeši porazili Vítkovice 4:0 na zápasy.

Minuta po minutě

Dnešní zápas byl opravdu důstojným zakončením letošní extraligy. Gratulujeme Pardubicím k titulu a děkujeme za pozornost! Přejem hezký zbytek večera!

Stylovým způsobem završil svůj návrat do českého hokeje brankář Hašek, který si na mistrovský pohár sáhne znovu po 21 letech.

Rozradostnění pardubičtí hráči se vrhají na led a na zlatého střelce. Na druhé straně klesají na kluziště smutní vítkovičtí hráči.

60:42 Pardubice rozhodují, vyhrály 3:2! SOMÍK přesnou střelou zápěstím do růžku zajišťuje Pardubicím titul!

60:01 Prodloužení začalo.

60:00 Skvělá hokejová bitva graduje a k potěše nestranných hokejových fandů pokračuje prodloužením.

60:00 Třetí třetina končí. Nebyla to však poslední část dnešního finálového večera. Stav 2:2 dovedl utkání do prodloužení.

58:38 Pardubice srovnávají na 2:2! Tvrdou střelou dává stavu znovu remízovou podobu PÍŠA. Hosté využili hry bez brankáře k vyrovnání rychle po vhazování.

58:30 Vítkovice si berou oddechový čas.

58:30 Před Štěpánkem nepřehledná mela, ale rozhodčí pískají.

58:13 Pardubice si berou oddechový čas.

56:44 Vítkovice trestné střílení neproměňují! Ujčík Haška beckhendovým blafákem Haška vyšachoval, ale odkrytou bránu přestřelil.

56:44 Vítkovičtí pojedou trestné střílení. Svačina byl dloubákem poslán za obranu a při zakončení faulován.

55:10 Pardubice mají více ze hry a Vítkovice se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

54:00 ČEZ Arénou nyní znějí oslavné chorály, domácí hokejisté pečlivě stráží své těsné vedení.

51:34 A znovu využitá přesilovka! Vítkovice vedou 2:1! Perfektní ranou od modré otáčí stav BARINKA.

47:00 Vítkovice jsou viditelně vyrovnáním povzbuzeny. Na pardubickou bránu se valí jeden útok za druhým, zatím však jen s jednou velkou šancí - Svačina najížděl z boku na Haška, ten ale puk za svá záda nepropustil.

41:22 Sýkora se dostal za obranu, ale akce ho vyvedla ze stability, a tak neměl sílu na zakončení.

40:01 Začala třetí třetina.

40:00 Druhá třetina končí.
Pardubice hlídaly vedení aktivní hrou. Také kouskování četnými potyčkami nahrávalo spíše hostům. Přesto domácí dokázali v závěru prostřední části vyrovnat.

39:37 Také Vítkovice se trefují v přesilovce - 1:1! Z první vypálil na modré SIČÁK a Hašek se nestihl všas přesunout ke druhé tyči.

37:35 Vítkovice dvojnásobné oslabení přežily.

46:05 Koukal dorážel do prázdné brány, ale trestuhodně minul.

35:26 Po pěkné kombinaci pálil z mezikruží Koukal do Štěpánka. Po následné strkanici budou hrát Pardubice přesilovku pět na tři.

31:45 Dobrou šanci měl Vrána, ale Hašek jeho únik vychytal.

30:08 Ledová plocha se nám na chvíli proměnila v boxerský ring. Trestné lavice se znovu zaplňují.

29:48 Na Štěpánka se řítil tísněný Kolář, ale mířil do boční sitě.

25:31 Tvrdá hra se praktikuje i nadále. Bodyček Strapáče na mantinel nyní odnesl Nakládal, kterého musí ošetřovat.

24:45 Pardubice zkoušly svou oblíbenou přihrávku zpoza branky, ale bez úspěchu. Štěpánek byl pozorný.

20:01 Druhá třetina začala.

20:00 První třetina skončila.
Pardubice si úvodní aktivitou vynutily rychlý faul, který dokázali už ve 2. minutě potrestat. I nadále byli aktivnějším týmem a zaslouženě vedou.

19:00 Na ledě se stále více přiostřuje. Do rozmíšky před brankou hostů se zapojil i gólman Hašek.

15:00 Hra se vyrovnala, Vítkovice se z šokujícího počátečního vývoje už vzpamatovaly.

9:10 Pardubice si vířivým pohybem v útočném pásmu vynutily další faul Vítkovic.

4:00 Pardubice jsou i nadále aktivnější.

3:10 Štěpánek vyráží nad branku Buchteleho střelu zblízka.

1:14 Pardubice přesilovku využívají a jdou do vedení 1:0! Nakládalovu střelu od modré tečoval RÁKOS.

0:19 Hned zkraje střetnutí vidíme první vyloučení. Na trestnou lavici míří domácí Barinka.

0:01 Utkání právě začalo.

Ještě dodejme čtveřici rozhodčích:
Hradil, Hribík - Barvíř, Blümel

Mužstva nastoupí v těchto sestavách:

Vítkovice: Štěpánek - Sičák, Voráček, Trnka, Rehák, Jurečka, Kuboš, Barinka - Ujčík, Vrána, Svačina, Hruška, Šedivý, Štefanka, Krenželok, Treille, Strapáč, Klimek, Szturc, Burger, Kvapil.

Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář I., Píša, Kočí, MacKenzie, Nahodil, Kolář II., Koukal, Rákos, Pineault, Špirko, Somík, Sýkora, Zohorna, Pivko, Cetkovský, Kousal, Buchtele.

Obdivuhodný výkon podává ve finále, jakožto v celém play off, pardubický gólman Dominik Hašek.

Vítkovice včera začaly cestu za otočením série nadějně, ale nevyužité šance a chyby v obranné činnosti jim šanci na první vítězství brzy vzaly. Pardubice vyhrály 5:2.

Vítáme vás u online přenosu ze čtvrtého utkání finále hokejové extraligy!