2. 11. 2007 21:15
Sparta prohrála druhý zápas v řadě
František Výborný není spokojený, Sparta opět prohrála.
František Výborný není spokojený, Sparta opět prohrála. | Foto: Ondřej Besperát

Pardubice - V 18. kole hokejové extraligy přivítaly Pardubice v repríze loňského finále na domácím ledě mistrovskou Spartu.

Zrekonstruovaná aréna Pardubic byla poprvé v sezoně zcela vyprodaná a 10 194 diváku sledovalo skvělý hokej.

Domácí byli v úvodu utkání aktivnější a už ve 4. minutě se jim podařilo otevřít skóre. Sparta se dostala pod tlak ve vlastní třetině, puk vybojoval u mantinelu Ondřej, přesným pasem našel Somíka a ten nedal Dubovy v bráně Sparty šanci.

Dále čtěte:

Sparťané se snažili na úvodní gól Pardubic rychle odpovědět. Sevřeli domácí v jejich obranném pásmu a v 10. minutě bylo vyrovnáno. Jakub Langhammer se dostal k opakované střele a na jeho poslední dorážku Lašák už nedosáhl.

Na vyrovnané první dějství navázala obě mužstva i po přestávce. Žádný z týmů neměl výraznější převahu, přesto šel do vedení opět Moeller, který využil ve 23. minutě přesilovou hru. Petr Sýkora vystřelil od modré, přes stínícího Tomáše Rolinka se k puku dostat Libor Pivko, jenž doklepával do brány.

Sparta se snažila, ve druhé třetině byla lepším týmem. Ale vedení drželi stále domácí.

Pražané zahrávali ve 47. minutě přesilovku pět na tři a dvojnásobná početní výhoda vedla ke kýžené vyrovnávací brance. Hosté si několikrát vyměnili puk a z voleje vystřelil do protipohybu pardubického gólmana Petr Ton - 2:2.

Pardubice povzbuzované fantastickými diváky se poté častěji dostávaly do zakončení, brankář Duba však odolával.

Až v 51. minutě se ukázala největší zbraň domácích - Petr Sýkora si najel na Pivkovu přihrávku, a ač byl tísněn sparťanským bekem, dokázal v pádu přesně zakončit.

V dramatické koncovce zápasu měl velkou šanci na vyrovnání ještě sparťanský bek Vykoukal, Lašák byl však pozorný.

Pardubice dokázaly v bojovném zápase přehrát Spartu 3:2.

Výsledek:
Pardubice - Sparta 3:2
Branky: 4. Somík (Ondřej), 23. Pivko (Rolinek), 51. P. Sýkora (Pivko) - 10. Langhammer (Vondráček), 47. Ton (Štrba). Rozhodčí: Rejthar - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 1:0, 1:1.