Slavia narazila v Třinci, Kladno porazilo Vítkovice

janc
2. 11. 2007 20:50
Extraliga měla na programu 18. kolo

Praha -  Hokejová extraliga měla před reprezentační přestávkou na programu své 18. kolo.

Rozjetí Oceláři z Třince přivítali na svém ledě Slavii, která v minulém kole rozstřílela mistrovskou Spartu 5:1.

Pražané svoji formu však nepotvrdili. Domácí Třinec se velkého jména nezalekl a druhý celek tabulky s přehledem porazil 4:0.

První gól zápasu padl v 17. minutě, Jan Peterek z pravé strany našel před brankou zcela volného Rostislava Martynka a ten otevřel skóre.

Dále čtěte:

Utkání se zlomilo na začátku druhé třetiny, kdy Třinec dvěma slepenými góly ze 23. minuty  rozhodl o osudu zápasu.

Miroslav Zálešák nejdříve pronikl do útočného pásma, přihrál Korhoňovi, který se nádherně trefil do pravého horního rohu Slávistické branky. O 12 vteřin později zvýšil už na 3:0 Marcin Kolusz.

Definitivní tečku za utkáním udělal Miroslav Zálešák, který po vyhraném vhazování obkroužil ležícího Svobodu a zakončil bekhendem do odkryté brány.  Brankář Roman Vojtek opět vychytal čisté konto a  potvrdil svoji současnou pověst nejlepšího brankáře extraligy.

14.Kla. 18 3 2 2 11 42:64 15

Poslední Kladno potřebovalo v zápase s Vítkovicemi bezpodmínečně vyhrát. Což se mu také podařilo, vysoký výsledek 5:1 vnese do kladenských řad určitě sebevědomí. Největší hvězdou zápasu byl zkušený Pavel Patera, který konto soupeře zatížil čtyřmi kanadskými body.

Třetí České Budějovice si podle předpokladů poradily s Ústeckými Lvy 4:1. Podstatné věci se odehrály hned v úvodu utkání, když v čase 8:11 byl stav už 3:1 pro domácí. Ti ve druhé části přidali uklidňující branku a zápas dovedli k pohodlnému vítězství.

Litvínov v zápasem se Zlínem prohrával už od páté minuty, sérií čtyř branek však dokázal zápas otočit. Moravané stačili jen korigovat na konečných 2:4.

Plzeň zavítala do Znojma s nadějí na dobrý výsledek, ale domácí nic takového připustit nechtěli. Ve 29. minutě Znojmo vedlo už 3:0, a i když se hosté snažili, tak Orli utkání dovedli do vítězného konce 4:2.

Pardubice si před vyprodanými tribunami dokázaly v dramatickém duelu poradit se Spartou 3:2. Úřadující mistr tak prohrál druhé utkání v řadě.

Výsledky:

Třinec - Slavia 4:0
Branky:
17. Martynek (Peterek), 23. Korhoň (Zálešák), 23. Kolusz (Štefanka), 57. Zálešák (Tomas)

Kladno - Vítkovice 5:1
Branky: 4. Hájek (Diviš), 20. Patera (Kalla), 24. Martin Procházka (Patera), 27. Gulaš (Patera), 39. Ševc (Patera) - 45. Krenželok (Köhler).

České Budějovice - Ústečtí Lvi  4:1
Branky: 3. Hudec (V. Hübl), 5. Gřegořek (F. Novák), 8. Sailer (Sičák), 32. Gřegořek (V. Hübl) - 9. Pazourek (Janků).

Litvínov - Zlín 4:2