Pardubice se staly prvním semifinalistou play off

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
8. 3. 2011 20:50
České Budějovice srovnaly sérii s Vítkovicemi

Pardubice - HC Eaton Pardubice se stal prvním postupujícím do semifinále letošního play off hokejové extraligy. Rozhodla o tom jeho úterní výhra nad Zlínem 6:2. Východočeši sérii ovládli jednoznačně 4:0 na zápasy.

V druhém dnešním utkání vyřazovací části vyhrály České Budějovice na kluzišti Vítkovic 3:1, a srovnaly stav této série na 2:2. Hned dvě branky si přitom Steel vstřelil do své branky sám.

APK faul na Nedvěda víc nepotrestá, Tygři platí pokutu
Šance Slavie stouply. Zraněný Nedvěd nemůže trénovat
Ujčík: Vyměním všechny góly, abych letos získal titul
Pardubice jsou krok od postupu, Vítkovice vedou 2:1

Zápas v Pardubicích se přitom nevyvíjel tak jednoznačně, jak by vysoký výsledek 6:2 pro domácí mohl naznačovat. Stejně jako v předchozích duelech se dlouho hrálo vyrovnaně.

Zlín do zápasu dokonce vstoupil lépe, když vstřelil Lukášem Finsterlem první branku, ale to bylo naposledy, kdy Berani v zápase vedli.

První přestávku totiž orámovaly branky Jana Koláře (I.) a Petra Koukala. Zlín poté ještě srovnal zásluhou přesilovkové trefy Jaroslava Balaštíka, ale domácí poslal zpátky do vedení Radovan Somík, který střelou k tyči nachytal Tomáše Dubu.

Stav 3:2 vydržel až do 55. minuty, kdy se v přesilové hře trefil opět domácí kapitán Petr Koukal. Na zvrat již hosté neměli a naopak v závěru ještě dvakrát při zoufalé snaze o vyrovnání inkasovali.

Pro Berany tak sezona končí, naopak obhájci titulu z Pardubic se mohou těšit na to, který soupeř jim pro semifinále z ostatních sérií vzejde.

Budějovice srovnaly s Vítkovicemi krok

Hokejisté Českých Budějovic v úterním zápase extraligového play off zvítězili na ledě Vítkovic 3:1, a srovnali tak stav této čtvrtfinálové série na 2:2.

Fanoušci Budějovic dávali nespokojenost s výkonem domácího mužstva hlasitě najevo. Nejvíce na adresu trenéra Bokroše. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Jihočeši na rozdíl od včerejšího utkání, v němž v Ostravě podlehli domácím 0:3, začali tentokrát aktivněji a odměnou jim byl gól Michaela Kolarze, jehož střelu zpoza brány si Málek srazil do sítě.

Ještě smolnější gól domácí inkasovali v 25. minutě. Kapitán hostí František Ptáček vypálil v přesilovce pět na tři na bránu, Málek puk vyrazil před sebe, a obránce Malík jej ve snaze odehrát rukou dopravil do vlastní brány.

Domácí se poté vrhli do útoku a v polovině třetí třetiny snížil po pěkné samostatné akci Lukáš Klimek. Vyrovnání se ale Steel i přes velký tlak nedočkal a naopak při hře bez brankáře inkasoval potřetí.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 4. zápasy:

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 51. Klimek (Trnka) - 2. Kolarz (Gulaš), 25. Ptáček, 60. Kašpařík (Šimánek, Podlešák). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 7354. Stav série: 2:2.

Sestavy:

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Trnka, Rehák, Bartoň - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, Húževka, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Šedivý, Strapáč, J. Sýkora. Trenéři: Trličík a Moták.

České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Kotaška, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda (42. Burián), Mertl, R. Pšurný - Červený (50. Kuchejda), Langhammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 20. Jan Kolář I (Starý), 21. Koukal (Jan Kolář I), 35. Somík (Zohorna), 55. Koukal (Starý), 57. Jillson, 59. Rákos (Buchtele) - 16. Finsterle (Balán, Köhler), 27. Balaštík (Galvas, I. Rachůnek). Rozhodčí: Hradil, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 10.080. Konečný stav série: 4:0.

Sestavy:

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, M. Drtina, Jan Kolář II - Jan Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Somík - Kůrka, Špirko, Rákos - Pineault, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Malínský, Řezníček, Matějíček, Lučka - Balaštík, Leška, I. Rachůnek - Důras, T. Sýkora, Köhler - Finsterle, Balán, Sivák - Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.