Pardubice jsou krok od postupu, Vítkovice vedou 2:1

7. 3. 2011 21:19
Vítkovice - Č. Budějovice 3:0, Pardubice - Zlín 2:1 sn.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase.
Vítkovičtí hráči debatují po prohraném finálovém zápase. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Hokejisté Vítkovic začali netradiční šňůru tří domácích zápasů úspěšně. Soupeře z Českých Budějovic porazili 3:0 a ujali se vedení v sérii 2:1 na zápasy. O svém vítězství rozhodli ve dvou využitých přesilovkách na přelomu druhé a třetí třetiny.

To utkání Pardubic se Zlínem se znovu přehouplo do prodloužení, tentokrát dokonce musely rozhodovat samostatné nájezdy. V nich Východočechům zajistil vítězství 2:1 a vedení v sérii 3:0 Bartek.

Šance Slavie stouply. Zraněný Nedvěd nemůže trénovat
Třinec jako jediná pevnost. Bonk: Ještě ale neslavíme

V úvodní polovině zápasu vidělo téměř osm tisíc diváků ve vítkovické aréně úsporný hokej, kterému vévodily především obrany, a tak se nebezpečných příležitostí objevilo poskromnu. Ve větších šancích se ocitl snad jen domácí Pohl, na druhé straně kontrovali Pšurný či Ptáček.

Ve 38. minutě přišla klíčová pasáž zápasu - přesilovka Vítkovic pěti proti třem. A domácí si s ní věděli rady. Po pěkné přihrávce Burgra otevřel skóre Ujčík.

Budějovicím se hrubě nevyplatilo ani další vyloučení. Tentokráte se díky šikovné teči trefil Vrána. Třetí a jistící branka na sebe také nenechala dlouho čekat. Další krásnou akci, kterou načali Malík s Ujčíkem, zakončoval Húževka. Nejblíže byli Jihočeši ke gólu 64 sekund před koncem, kdy zvonila po skrumáži Málkova tyč.

Nabitý stadion v Pardubicích si užíval určitě zajímavějšího zápasu. V 6. minutě jej využitou přesilovku rozjásal Starý a i v dalším průběhu nebylo o šance zas tolik nouze. Proti vyložené příležitosti Barteka zazářil Duba, zvýšením náskoku dvakrát pohrdnul Rákos, na druhé straně zase před odkrytou bránou selhal Holík.

Chvíli před druhou přestávkou se však už skóre měnilo, když překvapivou střelou od mantinelu srovnal Důras.

Výborné výkony obou gólmanů dovedly zápas až do prodloužení, v němž obě mužstva měla výhodu přesilové hry, ovšem zůstaly bez využití. V následných nájezdech pak uspěl jedině domácí Bartek a přihrál svému týmu první mečbol.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Vítkovice Steel - Mountfield České Budějovice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
39. Ujčík (Káňa, Burger), 44. Vrána (Trnka, Vosátko), 49. Húževka (Ujčík, Malík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 7758. Stav série: 2:1.

Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, Húževka, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - J. Sýkora, Strapáč, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Lanhgammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.

HC Eaton Pardubice - PSG Zlín 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
6. Starý (Nakládal, Kaberle), rozhodující sam. nájezd Bartek - 39. Důras (Köhler). Neproměněné nájezdy: Starý, Koukal - Holík, Leška, Hamrlík. Rozhodčí: Homola, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 10.057. Stav série: 3:0.

Pardubice: M. Růžička - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei, Kolář II, M. Drtina - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Nahodil, Somík - Kůrka, Zohorna, Rákos - Radil, Pineault, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.
Zlín: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Malínský, Řezníček, Matějíček, Lučka - Balaštík, Leška, I. Rachůnek - Důras, T. Sýkora, Köhler - Finsterle, Balán, Sivák - Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.