Pardubice sahají po titulu. Vyhrály i ve Vítkovicích

21. 4. 2010 21:38
Vítkovice - Pardubice 2:5, stav série 0:3
Pardubice daly Vítkovicím pět gólů a sahají po titulu
Pardubice daly Vítkovicím pět gólů a sahají po titulu | Foto: Zuzana Hronová

Vítkovice - Už jen jedno vítězství a hokejisté Pardubic se oficiálně stanou novými mistry extraligy. Východočeši totiž uspěli i ve středečním třetím finálovém zápase, když tentokrát zdolali Vítkovice na jeho ledě 5:2.

Titul má tedy na dosah i pětačtyřicetiletý veterán Dominik Hašek, který se díky svým zákrokům stal znovu ústřední postavou svého týmu.

Vítkovice měly před úvodním vhazováním jasno, po dvou předchozích porážkách na ledě soupeře musely nutně zvítězit.

Důvod proč si svěřenci Aloise Hadamczika neodvezli z východočeského města ani jeden bod byl přitom prostý. Nedokázali překonat Dominika Haška, respektive ho ze dvou zápasů prostřelili jen jednou.

Co se jim ale těžko dařilo v Pardubicích, přišlo ve Vítkovicích hned po čtyřech odehraných minutách. To si zpoza branky vyjel francouzský útočník Yorick Treille a střelou z otočky rozjásal domácí publikum.

Jenže radost v ČEZ Aréně nevydržela příliš dlouho. Hned za dalších pár minut totiž prokličkoval před bránu Kousal, jeho střelu vyrazil Štěpánek jen před sebe, a dorážející Buchtele už měl snadnou pozici - 1:1.

Pardubice se navíc velmi často tlačily před Stěpánkovu a díky zvýšené aktivitě dokázaly ještě do konce první části završit obrat. Nepřehledné situace (po několika odrazech) před vítkovickým gólmanem využil pohotovou ranou Libor Pivko.

Vítkovicím nešly přesilovky. Při jedné z nich i inkasovaly

Vítkovice byly blízko vyrovnání na začátku druhého dějství. Sotva domácí přežily oslabení, ocitl se sám před Haškem Burger. Poprvé ho sice nepřekonal,  ale při dorážce už musel kotouč odklízet z brankové čáry dobře stojící Cetkovský

Blízko úspěchu byl později také Viktor Ujčík, který se po rychlém brejku natlačil až před hostujícího gólmana, ten ovšem zůstal opět nepřekonán. A když v závěru druhého dějství neuspěl ani Kvapil, přišel ještě do přestávky trest.

Nažhavené vítkovické publikum totiž zmrazil klasickým gólem do šatny Aleš Píša, jehož střela proklouzla k překvapení všech až za Štěpánkova záda.

A že Vítkovicích navíc nevychází ani přesilové hry se ukázalo na začátku poslední třetiny. Nejprve domácí nevyužili přesilovku 4.3 a krátce při klasické početní výhodě 5:4 ujel obráncům Petr Sýkora a zvýšil na 4:1.

Domácím následně ještě vykřesal jiskru naděje Petr Vrána, ale více už Hadamczikův tým proti dobře bránícímu soupeři nestihl.  Naopak při závěrečné powerplay pečetil konečný stav druhou brankou v zápase Aleš Píša.