Finálový souboj gólmanů zatím jednoznačně pro Haška

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
19. 4. 2010 9:30
Pardubice vedou ve finále nad Vítkovicemi 2:0
Dominik Hašek
Dominik Hašek | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Naprosto snový víkend má za sebou brankář Dominik Hašek.

Pardubický brankář inkasoval ve dvou úvodních finálových zápasech extraligového play off dohromady pouze jediný gól a výrazně tak nasměroval svůj tým za mistrovským titulem.

V sérii mužstev, v nichž hrají prim famózní brankáři, tak zatím ční nad vítkovickým Jakubem Štěpánkem.

Čtěte také: Hašek opět neprůstřelný. A Pardubice kráčí za titulem

V prvním utkání Haškovi klíčovou roli notně usnadnili jeho spoluhráči, neboť dokázali severomoravskému celku nasázet pět branek. To ve druhém střetnutí rozhodoval jediný gól. 

"Ten zápas byl oproti včerejšku jiný. Už jen tím, že Vítkovice nastoupily mnohem lépe. Bylo to vyrovnané od začátku až do konce, ale my jsme dali důležitý gól a to pak i rozhodlo," vyjmenoval rozdíly v obou duelech.

A tak na každém z 25 Haškových zákroků hodně záleželo. Pětačtyřicetiletý gólman však ocenil výkon všech spoluhráčů. "Je to zásluha celého mužstva, nejen obránců nebo brankáře. Je tam práce všech pěti hráčů, co jsou přede mnou na ledě, ofenziva i defenziva."

0:1 - nejhorší prohra

Jeho vítkovický protějšek těsná porážka hodně mrzela. "Výsledek 0:1 je asi nejhorší prohra," řekl smutně Jakub Štěpánek.

Jakub Štěpánek
Jakub Štěpánek | Foto: Aktuálně.cz

Skóre jednotlivých zápasů však nakonec není vůbec podstatné. "Pardubice prostě vedou 2:0 a uvidíme, jak to bude vypadat dál. Musíme s tou sérií něco udělat, ale jestli teď nevyhrajeme doma, tak už moc šancí nemáme," ví opora Vítkovic.

Jedinou a rozhodující branku zařídil ve 24. minutě Daniel Rákos, který ve finále naskočil jako náhrada za zraněného Jana Starého. Rákos ujel s Janem Kolářem do přečíslení, které však neopentlil přihrávkou na svého kolegu, ale zakončil sám.

"Už na červené čáře jsem věděl, jak to provedu. Byl jsem si úplně jistý. Často tohle zakončení zkouším na tréninku a vychází to, teď se to konečně podařilo i v zápase," popisoval radostně klíčovou akci, která předcházela jeho třetí brance v play off.

Pardubičtí se desátou výhrou ve vyřazovacích bojích za sebou postarali o přepsání historického výkonu pražské Sparty ze sezony 1999/2000. Holešovický tým tehdy devíti výhrami v řadě ozdobil svou neochvějnou jízdu za titulem. Tehdy se však hrály série pouze na tři vítězná utkání, nyní musí mužstva přidat pokaždé ještě jednu výhru navíc.

Východočeši tak mohou svou úctyhodnou šňůru ještě prodloužit. Tomu však Vítkovice chtějí určitě zabránit.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy