Paní Jandačová si vybrečela jeden zápas, opřel se Ševc do kouče Sparty

Podívejte se, jak Sparta ve třetím finále přejela Tygry 4:1...
...a ohnivou sílu měla i jejich hra. Bílé Tygry pražský tým díky díky třem přesilovkovým gólům smetl 4:1.
Domácí k úspěchu motivovaly také sličné roztleskávačky,...
... v boji o pohár pro vítěze extraligy se Sparta ujala vedení 2:1 na zápasy.
To hostující fanoušci nebyly spokojeni s výsledkem a podle transparentu ani s přístupem domácího klubu k fanouškům soupeřova týmu.
Foto: Milan Kammermayer
Daniel Poláček Daniel Poláček
18. 4. 2016 22:41
Byť to bylo nepravděpodobné, třetí finále extraligy ještě více rozvířilo emoce mezi hokejisty Bílých Tygrů a Sparty. Duel, který domácí Pražané vyhráli 4:1, nedohrál liberecký Petr Vampola (už podruhé v sérii), jenž na trestné lavici nezkrotil emoce. Jiní řádili v útrobách O2 areny. Bek Martin Ševc při odchodu do šatny po druhém dějství ostře pokřikoval na sparťanského kouče Josefa Jandače.

Praha – Byť to bylo nepravděpodobné, třetí finále extraligy ještě více rozvířilo emoce mezi hokejisty Bílých Tygrů a Sparty. Duel, který domácí Pražané ovládli poměrem 4:1, nedohrál liberecký Petr Vampola (už podruhé v sérii), jenž na trestné lavici nezkrotil emoce. Jiní řádili v útrobách O2 areny. Bek Martin Ševc při odchodu do šatny po druhém dějství ostře pokřikoval na sparťanského kouče Josefa Jandače.

"Povídal jsem mu, že je šikovný a že je ho škoda na hokej. Měl by dělat spíš politiku nebo něco takového," přiznal Ševc po duelu.

V něm Tygři dlouho drželi krok. I když v polovině klání poprvé inkasovali, pořád bylo o co hrát. Jenže zbytek druhé třetiny hráči ze severu Čech vůbec nezvládli. Kvůli nedisciplinovanosti se permanentně střídali na trestné lavici. Brankář Ján Lašák obrovský tlak neustál, jeho mužstvo rázem prohrávalo 0:4. Takhle špatnou třetinu letos ještě nezažilo.

Smršť před takřka vyprodanou halou odstartoval Jaroslav Hlinka. Jeho 50. gól v play off uznali rozhodčí až poté, co ze hry uběhly zhruba další tři minuty.

Rozhodilo vás, že se vracel čas?
To jsou prostě pravidla. Když padne gól, vrací se čas, ať se stane cokoliv. Neměli jsme s tím problém, bohužel to bylo kvůli gólu v naší síti.

Na brankáře Tomáše Pöpperleho jste poprvé vyzráli až ve třetí třetině. Bylo těžké ho překonat?
Abych řekl pravdu, tak jsme ho moc neprověřili, takže to asi moc těžké nebylo.

Zápas jste jednoznačně ztratili kvůli nedisciplinovanosti ve druhé periodě. Můžete se z toho poučit?
Musíme být klidnější a nereagovat na okolní podněty. Vím, že nám tady nikdo nepomůže. Jsme tady jako tým, musíme se semknout. Musíme být i mediálně zdatnější, abychom si trošku pomohli.

Jaké okolní podněty máte na mysli?
Když chodí na trestnou lavici jenom jeden tým, je to frustrace. Ty fauly ale byly. Je jenom na nás, abychom se z toho poučili. Když to řeknu zjednodušeně, je to jenom druhý prohraný zápas. Nic se neděje.

Řekl jste, že musíte být i mediálně zdatnější. Co jste tím myslel?
Myslel jsem paní Jandačovou, jak brečí na všechny strany. Možná si vybrečela jeden zápas. To nás ale vůbec nerozhodí.

Chcete říct, že dostal pod tlak rozhodčí?
Brečel do novin, možné ne jen do nich. Třeba chodil i o budovu vedle (vedle O2 areny sídlí i hokejový svaz). Já jsem vždycky říkal, že je to trenér z úleku.

Při odchodu do kabiny po druhé třetině jste na něj něco pokřikoval. Co si od vás vyslechl?
Povídal jsem mu, že je šikovný a že je ho škoda na hokej. Měl by dělat spíš politiku nebo něco takového, protože hokeji moc nerozumí.

Proč myslíte?
Nevyhrál nikdy nic, ani v žácích. Dostane se ale k reprezentaci, k takovému člověku nemám vůbec respekt.

A co říkáte na spoluhráče Petra Vampolu, který dostal za nesportovní chování trest do konce utkání?
Bylo to úplně zbytečné, příští zápas navíc nemůže hrát. Zítra uvidíme, jak nám bude chybět, ale myslím si, že máme dost široký kádr na to, abychom ho nahradili.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy