Olomouc hledá nového střelce. Balaštíka nechci, říká Dopita

David Janeczek
12. 11. 2014 16:03
Jak vyřeší Olomouc ztrátu nejlepšího střelce Erika Hrni? Angažováním volného Jaroslava Balaštíka, o kterém se teď hodně mluví, určitě ne, říká Aktuálně.cz šéf klubu Jiří Dopita.
Olomouc hledá kanonýra, Jaroslav Balaštík jedním z nich je a shání po vyhazovu ze Zlína práci. Takové spojení by dávalo smysl, jenže Jiří Dopita ho odmítá.
Olomouc hledá kanonýra, Jaroslav Balaštík jedním z nich je a shání po vyhazovu ze Zlína práci. Takové spojení by dávalo smysl, jenže Jiří Dopita ho odmítá. | Foto: CPA - Eduard Erben

Olomouc - Hokejová Olomouc přišla o svého nejlepšího střelce. Třinec si z hostování stáhl Erika Hrňu, který v letošní sezoně nastřílel už deset branek. Kdo nahradí obávaného kanonýra?

Jedno spojení se tady přímo nabízí. Na trhu volných hráčů je momentálně k dispozici Jaroslav Balaštík. Hráč, který góly dávat umí, vždyť v české nejvyšší soutěži jich nastřílel už 274 a po ukončení smlouvy ve Zlíně stále hledá angažmá. Navíc to má do Zlína autem ani ne hodinku cesty.

Jenže Jiří Dopita deníku Aktuálně.cz říká: "Jaroslava Balaštíka určitě neoslovíme."

Hrňu má nahradit mladý Zuzin

Na otázku, jak tedy hodlá Olomouc zacelit díry po Hrňovi, pak odpovídá: "Máme v plánu dát větší prostor našim kmenovým hráčům, kteří působí v první lize, kde podávají stabilně kvalitní výkony. Konkrétně dostane větší prostor Peter Zuzin, ve kterém podle mě dřímá obrovský potenciál. Věřím, že se s důležitější rolí v týmu vypořádá a plnohodnotně nahradí Hrňu."

S tím, že si Třinec nejlepšího střelce v průběhu sezony povolal zpátky, byl smířený. "Nechceme se v tom nějak dále hrabat. Dohoda byla jasně daná. Třinec si mohl Erika kdykoliv stáhnout. V Třinci se jim rozšířila marodka a tohle byl z jejich strany logický krok."

Jak si Olomouc bez Erika Hrni v extralize povede, naznačí už dnešní devatenácté kolo. Olomouc hraje v Liberci.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Rozhovory o íránském jaderném programu podle EU pokročily, obnoví se za týden

Jednání o íránské jaderné dohodě, jež vedou ve Vídní světové mocnosti, bude vyžadovat vetší snahu všech zúčastněných, uvedl Enrique Mora, který jednáním předsedá jménem Evropské unie. Podle vedoucího íránské mise Abbáse Arákčího rozhovory postupují kupředu i přes jisté obtíže, napsala agentura Reuters. Jednání budou opět pokračovat příští týden.

Jednání se účastní země, jež uzavřely dohodu o íránskou jaderném programu, vyjma Spojených států, jež se z ní stáhly. Americká delegace ale dostává o rozhovorech informace. Setkání ve Vídni předsedá Evropská unie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy