Další vyhazov, po Vítkovicích mění trenéra i Plzeň

Sport Sport
4. 11. 2014 10:52
Během reprezentační přestávky už druhý extraligový klub mění trenéra. Škodu Plzeň opouští Milan Razým
Milan Razým
Milan Razým | Foto: Tomáš Liška

Plzeň - Po Peteru Oremusovi se v reprezentační přestávce loučí s místem trenéra extraligového mužstva další kouč. Vedení Škody Plzeň v úterý propustilo kvůli neuspokojivým výsledkům aktuálně jedenáctého týmu tabulky ze svých služeb Milana Razýma.

„Milanovi Razýmovi bych chtěl za všechno, co pro hokej v Plzni udělal, upřímně poděkovat. Bohužel v této situaci vidím ukončení naší vzájemné spolupráce jako východisko ke zlepšení výkonů a postavení v tabulce TELH,“ uvedl šéf Západočechů Martin Straka v tiskové zprávě.

„Chci dále podotknout, že s každým hráčem povedu osobní pohovor a nevylučuji případné změny v hráčském kádru. S jejich přístupem a nasazením v některých zápasech jsem velice nespokojen,“ sdělil Straka.

Milan Razým je dlouholetý pracovník plzeňského hokejového klubu. Působil nejprve na mládežnickém hokeji a dále čtyři roky v A-týmu na postu asistenta trenéra. V sezóně 2012-2013, kdy převzal funkci hlavního trenéra, se mu podařilo dosáhnout historicky prvního mistrovského titulu Plzně.

Realizační tým od dnešního dne posílí Ladislav Čihák – současný trenér staršího dorostu. „V jeho osobě vidím velký potenciál i obrovské nasazení, které by mohlo být pro A-tým impulsem ke zlepšení,“ doplnil generální manažer Martin Straka. V trenérském týmu budou nadále pokračovat dosavadní asistenti Michal Straka a Jaroslav Špaček.

Jednotlivé trenérské pozice upřesní vedení klubu během následujících dnů.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Commerzbank v rámci úsporných opatření zruší 10 000 pracovních míst, píše německý list

Nový šéf německé banky Commerzbank chce zrušit 10 000 pracovních míst a zavřít stovky poboček. Oba kroky jsou součástí změny strategie banky. Jako první o věci informoval ve čtvrtek německý list Handelsblatt.

Commerzbank v létě hodlala představit novou strategii, včetně dalších úsporných opatření. Na začátku července ale rezignovali na své funkce generální ředitel Martin Zielke a předseda dozorčí rady Stefan Schmittmann, takže se banka rozhodla prezentaci odložit.

Na zrušení 2300 pracovních míst se v prosinci dohodlo nové vedení společnosti s odbory. Agentura Bloomberg už dříve napsala, že nový ředitel Manfred Knof, který se funkce ujal na počátku ledna, a předseda dozorčí rady Hans-Jörg Vetter pracují na ambicióznějším plánu snižování nákladů.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Disident Jiří Wonka uspěl se soudní rehabilitací za omezení osobní svobody

Okresní soud v Pardubicích ve čtvrtek vyhověl návrhu disidenta Jiřího Wonky. Domáhal se soudní rehabilitace za omezení jeho osobní svobody. Dva dny v listopadu 1988 byl násilně hospitalizován na psychiatrickém oddělení pardubické nemocnice, kam ho dopravili po zásahu příslušníků Státní bezpečnosti. Právní zástupce Lubomír Müller u soudu uvedl, že jde o morální satisfakci, do dnešního dne se Wonkovi nikdo neomluvil.

"To byla perzekuce, to si nikdo neumí představit. Dva dny jsem byl neoprávněně zadržován na psychiatrii. Doktoři se mnou nechtěli nic mít, říkali, ježišmarjá, zítra vás pustíme zadním vchodem, my to ani neřekneme estébákům," řekl novinářům Wonka.

Jiří Wonka podepsal Chartu 77. Následně ho vyhodili z práce, živil se pak jako dělník. Byl opakovaně stíhaný za protestní dopisy úřadům a soudům. V roce 1986 v bytě disidenta Pavla Wonky, jeho bratra, StB zabavila 7500 korun. Podle Jiřího Wonky byly peníze jeho.

Jiří Wonka podal žalobu, soud, který ji zamítl, se konal 23. listopadu 1988. Po skončení za ním přišli dva příslušníci StB. Podle Wonky se neprokázali žádným oprávněním a chtěli, aby šel s nimi. Wonka se chytil ústředního topení a volal o pomoc. Příslušníci Sboru národní bezpečnosti (SNB), kteří přijeli, vyhodnotili jeho chování jako narušování veřejného pořádku. Policisté mu nasadili mu pouta, odvlekli ho do auta a odvezli na okresní správu SNB. Lékařka pak doporučila Wonkovo vyšetření na psychiatrii, kam ho navečer odvezli. Na příjmu Wonka uvedl, že je "celý zmlácený a má chromé horní končetiny". Stěžoval si na "brutální zákrok policie", že mu příslušníci SNB "pohmoždili ruce a sešlapali ho do auta".

Zdroj: ČTK
Další zprávy