Olesz má jasno: Vítkovice? Ne. Buď NHL, nebo Evropa

ČTK ČTK
12. 9. 2014 21:37
Rostislav Olesz možná fanoušky Vítkovic zklamal. I když se objevil v sestavě v prvním kole proti Hradci Králové, bezprostředně po zápase řekl, že v extralize a v Ostravě letos nezůstane.
Loni hrál Rostislav Olesz chvíli za New Jersey, pak za Bern. I letos se obejvil ve Vítkovicích a dokonce nastoupil do extraligy, zůstat v Ostravě však nechce. Láká ho NHL, nebo Švýcarsko.
Loni hrál Rostislav Olesz chvíli za New Jersey, pak za Bern. I letos se obejvil ve Vítkovicích a dokonce nastoupil do extraligy, zůstat v Ostravě však nechce. Láká ho NHL, nebo Švýcarsko. | Foto: David Procházka

Ostrava  - Ve čtvrtek podepsal smlouvu, v pátek už se hokejový útočník Rostislav Olesz po deseti letech opět ve vítkovickém dresu představil v extraligovém utkání proti Hradci Králové.

Bývalý hráč Floridy, Chicaga a New Jersey však mateřském klubu k úspěchu nepomohl, Ostravané v úvodním utkání sezony Mountfieldu podlehli 3:5 a Olesz řekl, že v Ostravě neplánuje zůstat déle než pár týdnů.

 "Čekám na NHL, je to moje poslední šance. Když nepřijde, tak se ale svět nezboří. Až jestli mi nepřijde pozvánka na zkoušku do nějakého try-out kempu, které začínají 18. září, pak si budu hledat klub v Evropě," vysvětlil Olesz, který v NHL během devíti sezon odehrál 365 zápasů.

Bývalý reprezentant kvůli zámoří zatím všechny zájemce odmítal. "Měl jsem nabídku ze Švýcarska, ale tam platí jiná pravidla, proto jsem služby nabídl Vítkovicím a zatím jsme se domluvili zápas od zápasu. Ale můj cíl je hrát v zahraničí. Hlavně kvůli synovi. Chci, aby kvůli jazyku vyrůstal v cizím prostředí. Venku jsou nároky na cizince jiné, a když je na mě tlak, tak mi to nevadí. Třeba poslední angažmá v Bernu mi sedělo," naznačil Olesz, že by se v budoucnu návratu do Švýcarska nevyhýbal.

"Cítil jsem se dobře od druhé třetiny"

Osmadvacetiletý bronzový medailista z olympiády v Turíně 2006 hrál zápas po půl roce. S Vítkovicemi sice přes léto trénoval, ale vzhledem k nejisté budoucnosti do přípravných utkání nenastupoval. "Trénovat můžete, ale zápas je zápas. Od druhé třetiny jsem se sice na ledě cítil celkem dobře, ale nemám takovou šťávu. Škoda, že na konci druhé třetiny jsem nezakončil ani jednu ze dvou pěkných přihrávek od kluků, jednou to snad byla i tyčka. To bylo asi zlomové," řekl novinářům Olesz.

Olesz utkání začal v třetí formaci, ale od druhé třetiny už ho trenéři využívali i na křídle prvního útoku vedle kapitána Jiřího Burgera. Po zranění Petra Strapáče hrál dokonce ve dvou řadách. "V první třetině jsme se s klukama v lajně trošku hledali v načasování, ale od druhé už se mi hrálo dobře. Mrzí mě, jak to dopadlo, chtěl jsem dát gól, ale dneska mi to tam nespadlo. Po jejich třetím gólu jsme se znovu celý tým hledali," řekl Olesz.

Vítkovický odchovanec se gólu nedočkal, zato má ze zápasu tři minusové body za pobyt na ledě při obdržené brance. "Statisticky jsem se do toho zamotal, vždycky je na ledě pět lidí. Vznikly tam nějaké individuální chyby. Kluci to mysleli dobře, ale nedopadlo to. Ono je někdy lepší to o sklo hodit ven z pásma, ale je to hokej a někdy to neprojde. Ty šance, které jsme jim nabídli, Hradec využil," řekl Olesz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy