Rolinek: Gólové hody letos nečekejte, kolektiv je ale lepší

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 9. 2014 16:39
Stejně jako v loňské sezoně povede Spartu dál jako kapitán Tomáš Rolinek.
Kapitán Sparty Tomáš Rolinek věří, že tým má letos větší vnitřní sílu
Kapitán Sparty Tomáš Rolinek věří, že tým má letos větší vnitřní sílu | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Oproti loňské sezoně nevstupuje Sparta do letošního ročníku extraligy jako jednoznačný favorit. To však na vysokých ambicích holešovického klubu nic nemění. Jen se k jejich naplnění vydá trochu jinou cestou. Ne tak skvostnou, ale zato pracovitější.

A bude i na kapitánovi Tomáši Rolinkovi, aby se mužstvo v honbě za titulem semklo a dokázalo nahradit důležité hráče, kteří přes léto zamířili jinam. Především kanonýra Petra Tona.

"Myslím, že by tou náhradou mohl být Martin Réway. Zatím se projevuje skvěle," tipuje těsně před úvodním kolem Rolinek.

V minulé jubilejní sezoně si Sparta moc přála získat titul, ale opět to nevyšlo. Je tím pádem na vás letos kladen ješte větší tlak a ambice?
"Tlak je kladen vždycky veliký. Ale je pravda, že loni to bylo pasováno ze strany vedení i novinářů tak, že se nakoupila spousta hráčů, vynaložily se velké peníze, a tak ten úspěch měl přijít. Letos hodně posílily i další týmy a Sparta tím pádem už není takový favorit. Špička bude vyrovnanější. To nám bude vyhovovat."

Jaké jste si z minulé sezony, kdy jste to po skvělé základní části v play off nedotáhli ani do finále, vzali poučení do té nové?
"Nejen z loňské sezony, ale i z kariéry mé a spoluhráčů. Víme, že ten největší favorit to má strašně těžké a v play off, což je pak jiná soutěž, se to těžko vyhrává. Měli jsme sezonu skvěle rozehranou, ale potom jsme nezvládli play off. Budeme jen rádi, když budeme letos hrát v klidu základní část a nemusíme být přitom hned první. Samozřejmě chceme každý zápas vyhrát, ale nebude to tak jednoduché jako loni. Největším cílem bude uspět v play off."

Letos se tedy ten přístup k sezoně a k hernímu projevu dá očekávat jiný?
"Tentokrát se asi nebudou opakovat takové střelecké hody a vysoké výhry, hra bude upracovanější, protože tým je vyrovnanější. Zase máme ale výborný kolektiv, lepší než loni, takže z tohoto pohledu by to mělo být lepší."

Takže letos budete víc sázet na týmového ducha?
"Je to tak. Loni přišlo spousta hráčů, tým se dával dohromady. Letos se to sice také trochu obměnilo, ale trenéři víc vybírali hráče tak, aby charakterově zapadli do týmu. Myslím si, že to bude lepší než loni."

Teď v létě se ale mužstvo také téměř z poloviny obměnilo...
"To je pravda. Ale musím říct, že mám z letošní přípravy mnohem lepší pocit. Kvůli Lize mistrů jsme už od třetího zápasu hráli naplno, máme za sebou těžká utkání, která jsme zvládli."

Před rokem jste do Sparty teprve přišel a nějakou dobu se spíš rozkoukával. Letos jste se už coby zabydlený kapitán podílel na tmelení mužstva?
"Samozřejmě. Ovšem to není otázka jen na mne, ale i na další starší hráče, abychom si v tom týmu utvořili partu a všechno klapalo."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney změnil jména filmových studií, už neobsahují označení Fox

Americký zábavní gigant Walt Disney se rozhodl změnit jména filmových studií, která loni získal od společnosti 21st Century Fox. Z jejich názvu vypustí označení Fox. Studia The 20th Century Fox tak nově ponesou jméno The 20th Century, zatímco z Fox Searchlight Pictures se stanou jen Searchlight Pictures. Podle časopisu Variety nechce být Disney spojován se jménem mediálního magnáta Ruperta Murdocha, který vlastní konzervativní stanici Fox News. Ta mimo jiné podporuje republikánského prezidenta Donalda Trumpa, kdežto Hollywood je považován za baštu liberálů. "Jméno Fox rovná se Murdoch, a to je toxické," cituje časopis Variety nejmenovaného zástupce Disneyho.

Zdroj: ČTK/Variety
Další zprávy