Odbory svolaly další jednání. NHL: Nic moc od nich nečekáme

Sport ČTK Sport, ČTK
18. 11. 2012 11:15
V pondělí čeká hokejovou NHL další schůzka, kdě se bude řešit aktuální výluka zámořské soutěže.
Zástupce Garyho Bettmana Bill Daly.
Zástupce Garyho Bettmana Bill Daly. | Foto: Reuters

New York - Představitelé NHL a hráčské asociace se po týdenní pauze opět sejdou v pondělí v New Yorku k dalšímu jednání o nové kolektivní smlouvě. Americké stanici ESPN to řekl zástupce komisionáře zámořské ligy Bill Daly s tím, že setkání iniciovaly hráčské odbory.

"Uvidíme, co mají na srdci," řekl Daly. Schůzky se mají zúčastnit i šéfové obou organizací, výkonný ředitel NHLPA Donald Fehr a komisionář soutěže Gary Bettman, který v týdnu navrhl, aby si obě strany daly v jednáních dvoutýdenní přestávku. "Při vší úctě, v téhle chvíli od té schůzky nic nečekám," prohlásil Daly.

Jednání o nové kolektivní smlouvě uvízly na mrtvém bodě a konec výluky, která trvá od poloviny září, je v nedohlednu. Obě znesvářené strany se přou kvůli plánu majitelů klubů snížit podíl hokejistů na výnosech z NHL z dosavadních 57 procent na 50 procent a kvůli záměru omezit hráčské kontrakty.

Zrušeno zatím bylo 327 zápasů základní části do 30. listopadu a populární novoroční utkání Winter Classic pod širým nebem. Neúspěšným jednáním mohou brzy padnout za oběť další plánované duely.

 

Právě se děje

Další zprávy