Bettman je idiot, opřel se do šéfa NHL bek Detroitu White

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 11. 2012 12:17
Obránce Detroitu Ian White se tvrdě opřel do šéfa NHL. "Podle mě je to idiot," řekl v rozhovoru pro USA Today.
Do šéfa NHL Garyho Bettmana (na snímku) se tvrdě opřel obránce Detroitu Ian White. Podle něj je Bettman idiot.
Do šéfa NHL Garyho Bettmana (na snímku) se tvrdě opřel obránce Detroitu Ian White. Podle něj je Bettman idiot. | Foto: Reuters

Praha - Bez servítek a naprosto bez respektu. Obránce Detroitu Ian White se už prý nemůže dívat, jak nejvyšší muž NHL Gary Bettman blokuje jednání o nové kolektivní smlouvě a tím i start soutěže, která je už tři měsíce ve výluce.

Svými slovy se včera do šéfa ligy hrubě opřel a pořádně přiostřil průběh dalších jednání. V rozhovoru pro USA Today nazval Bettmana idiotem.

"Musím být upřímný. Pokud mám mluvit za sebe, osobně si myslím, že je Bettman idiot," řekl přesně White.

Bettman ve čtvrtek hráčské asociaci NHLPA oznámil dvoutýdenní pauzu v jednání. Je tak pouze otázkou času, kdy liga oznámí zrušení i prosincových zápasů.

Bettman prý nic dobrého neudělal

Už teď bylo zrušeno všech 327 utkání až do 30. listopadu a lednové Winter Classic - utkání pod širým nebem.

Bettmanovo rozhodnutí o dvoutýdenní pauze v jednání proto hráče pořádně nadzvedla. "Jsme přesvědčeni, že je pravděpodobnější posunout se dál, pokud se setkáme, než když to neuděláme," reagoval zástupce NHLPA Donald Fehr.

Obránce Wings byl ale rozzlobený mnohem víc. Podle jeho názoru zatím Bettman nic dobrého neudělal, jen poškodil soutěž.

White: Jejich nabídky jsou směšné

 "Celý proces je pro nás frustrující. Naše situace je taková, že kdyby nám šli jen trošičku naproti, můžeme se dohodnout. Na takovém bodě jsme mohli být už v létě a nebylo by potřeba rušit všechny zápasy," myslí si White.

Hráči už v tuto chvíli přišli o peníze za třetí měsíc a v zámoří se začíná spekulovat, že by mohl jednání nakonec rozklíčovat faktor peněz a spory uvnitř hráčské asociace. Jenže to, že by hráči ustoupili jen proto, aby konečně zase dostali výplatu, podle beka Detroitu rozhodně nehrozí.

"Stojíme plně za Fehrem. V podstatě je asi jedno, kdo nás v jednání vede. To jejich nabídky jsou tak směsné," tvrdí White.

Proč by hráči nemohli podepsat na déle než 5 let?

"Samozřejmě jsem zaujatý vůči hráčům, ale podívejte se na naší poslední nabídku. Byli jsme ochotni rozdělit si příjmy v poměru 50 na 50," řekl White.

"Ale proč bychom my hráči nemohli podepisovat smlouvy delší než pět let? Vždyť jsou to peníze majitelů, kteří dlouhodobé kontrakty podepisují, aby obešli systém, který sami vymysleli. To je naše chyba?" dodal White s údivem.

Hráči v tomhle bodě nechtějí ustoupit i proto, že majitelé Minnesoty v létě navzdory jednáním podepsali Ryana Sutera a Zacha Pariseho na třináct let za 98 milionů dolarů.

White: Vypadá to hrozně

Právě kvůli neshodám o omezení délky smluv hráčů se obě znesvářené strany rozešly na posledním jednání v neděli.

Nejlepší hokejová soutěž na světě je ve výluce od 16. září právě kvůli sporům o rozdělení ligových příjmů, které v loňské sezoně činily 3,3 miliardy dolarů.

"Vypadá to hrozně. Každým den se podíváme na kalendář a na jednání a stále se nic nemění. Začíná to být tragické," uzavřel White.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Ministerstvo financí připravilo návrh na regulaci cen paliv

Marže na čerpacích stanicích v červenci výrazným způsobem vzrostly. Ministerstvo financí poslalo do užšího připomínkového řízení návrh možné regulace cen pohonných hmot, aby byl k 1. září připraven k podpisu. Ministerstvo sleduje nezvyklé chování na některých místech, a podá proto k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podnět k prošetření. Ve čtvrtek o tom informovalo v tiskové zprávě.

"Po zavedení monitoringu cen se ceny držely pod průměrem roku 2021, a to i v měsících květnu a červnu, kdy ceny na čerpacích stanicích rostly vlivem vývoje na evropské burze. Ceny pohonných hmot začaly v měsíci červenci klesat. Přesto ministerstvo financí sledovalo, že v měsíci červenci výrazným způsobem vzrostla marže na čerpacích stanicích," uvedlo ministerstvo.

Sledovaná marže distributorů paliv a čerpacích stanic v červenci dosáhla u nafty 5,40 koruny za litr, a u benzinu Natural 95 dokonce 5,60 koruny za litr. Průměrná marže v loňském roce činila 3,39 koruny u nafty a 2,55 koruny u benzinu.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Omezení vstupu do parku České Švýcarsko se v případě nutnosti může prodloužit

Ministerstvo životního prostředí je v případě nutnosti připraveno prodloužit omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko, kde požár zasáhl 1060 hektarů, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Opatření jsou platná zatím do 31. srpna. Drony v parku každý den nacházejí možná rizika vzniku ohnisek požáru, na místě jsou stále desítky hasičů.

S monitorováním území pomáhá armáda. Jen za středu podle Hubáčkové drony signalizovaly 33 míst, u nichž je možné, že se rozhoří, a je nutné je sledovat. Místa, která jsou ohrožena požárem, jsou většinou ve špatně přístupných oblastech.

Odborníci mapují, co je možné zpřístupnit. Kontrolují cesty, někde se odstraňují ohořelé stromy. "Nicméně jsou lokality, kam ještě nebylo možné pracovníky, kteří mapují škody, pustit," uvedla ministryně. Geologové zároveň kontrolují skalní masivy.

Vedle vybraných území a lesů je zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy. Opatření je preventivní a vzhledem k přetrvávajícímu suchu má omezit riziko vzniku dalšího požáru v lesích. Zákaz vstupu se nevztahuje například na zaměstnance správy parku, záchranáře nebo lidi, kteří se přes území dostávají ke svým nebo pronajatým nemovitostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy