Bettman je idiot, opřel se do šéfa NHL bek Detroitu White

Adam Sušovský Adam Sušovský
17. 11. 2012 12:17
Obránce Detroitu Ian White se tvrdě opřel do šéfa NHL. "Podle mě je to idiot," řekl v rozhovoru pro USA Today.
Do šéfa NHL Garyho Bettmana (na snímku) se tvrdě opřel obránce Detroitu Ian White. Podle něj je Bettman idiot.
Do šéfa NHL Garyho Bettmana (na snímku) se tvrdě opřel obránce Detroitu Ian White. Podle něj je Bettman idiot. | Foto: Reuters

Praha - Bez servítek a naprosto bez respektu. Obránce Detroitu Ian White se už prý nemůže dívat, jak nejvyšší muž NHL Gary Bettman blokuje jednání o nové kolektivní smlouvě a tím i start soutěže, která je už tři měsíce ve výluce.

Svými slovy se včera do šéfa ligy hrubě opřel a pořádně přiostřil průběh dalších jednání. V rozhovoru pro USA Today nazval Bettmana idiotem.

"Musím být upřímný. Pokud mám mluvit za sebe, osobně si myslím, že je Bettman idiot," řekl přesně White.

Bettman ve čtvrtek hráčské asociaci NHLPA oznámil dvoutýdenní pauzu v jednání. Je tak pouze otázkou času, kdy liga oznámí zrušení i prosincových zápasů.

Bettman prý nic dobrého neudělal

Už teď bylo zrušeno všech 327 utkání až do 30. listopadu a lednové Winter Classic - utkání pod širým nebem.

Bettmanovo rozhodnutí o dvoutýdenní pauze v jednání proto hráče pořádně nadzvedla. "Jsme přesvědčeni, že je pravděpodobnější posunout se dál, pokud se setkáme, než když to neuděláme," reagoval zástupce NHLPA Donald Fehr.

Obránce Wings byl ale rozzlobený mnohem víc. Podle jeho názoru zatím Bettman nic dobrého neudělal, jen poškodil soutěž.

White: Jejich nabídky jsou směšné

 "Celý proces je pro nás frustrující. Naše situace je taková, že kdyby nám šli jen trošičku naproti, můžeme se dohodnout. Na takovém bodě jsme mohli být už v létě a nebylo by potřeba rušit všechny zápasy," myslí si White.

Hráči už v tuto chvíli přišli o peníze za třetí měsíc a v zámoří se začíná spekulovat, že by mohl jednání nakonec rozklíčovat faktor peněz a spory uvnitř hráčské asociace. Jenže to, že by hráči ustoupili jen proto, aby konečně zase dostali výplatu, podle beka Detroitu rozhodně nehrozí.

"Stojíme plně za Fehrem. V podstatě je asi jedno, kdo nás v jednání vede. To jejich nabídky jsou tak směsné," tvrdí White.

Proč by hráči nemohli podepsat na déle než 5 let?

"Samozřejmě jsem zaujatý vůči hráčům, ale podívejte se na naší poslední nabídku. Byli jsme ochotni rozdělit si příjmy v poměru 50 na 50," řekl White.

"Ale proč bychom my hráči nemohli podepisovat smlouvy delší než pět let? Vždyť jsou to peníze majitelů, kteří dlouhodobé kontrakty podepisují, aby obešli systém, který sami vymysleli. To je naše chyba?" dodal White s údivem.

Hráči v tomhle bodě nechtějí ustoupit i proto, že majitelé Minnesoty v létě navzdory jednáním podepsali Ryana Sutera a Zacha Pariseho na třináct let za 98 milionů dolarů.

White: Vypadá to hrozně

Právě kvůli neshodám o omezení délky smluv hráčů se obě znesvářené strany rozešly na posledním jednání v neděli.

Nejlepší hokejová soutěž na světě je ve výluce od 16. září právě kvůli sporům o rozdělení ligových příjmů, které v loňské sezoně činily 3,3 miliardy dolarů.

"Vypadá to hrozně. Každým den se podíváme na kalendář a na jednání a stále se nic nemění. Začíná to být tragické," uzavřel White.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy