Recchi vyzval hráče: Přijměte nabídku NHL. Lepší už nebude

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 11. 2012 22:54
Trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Mark Recchi vyzval hráčskou asociaci NHLPA, aby přijala poslední návrh nové kolektivní smlouvy a ukončila výluku NHL.
Garry Bettman
Garry Bettman | Foto: Reuters

New York - Trojnásobný vítěz Stanleyova poháru Mark Recchi vyzval hráčskou asociaci NHLPA, aby přijala poslední návrh nové kolektivní smlouvy a ukončila výluku NHL.

Podle bývalého hokejisty Pittsburghu, Philadelphie, Montrealu či Bostonu už totiž lepší nabídku od vedení zámořské soutěže hráči nedostanou.

Recchi se na situaci dívá coby hráč i majitel klubu

"Čím déle to bude trvat, tím horší to pro hokejisty bude. Měli by to podepsat teď a na deset let, ať stejné problémy neřeší za pět šest let," řekl v rozhovoru pro deník The Boston Globe Recchi, který je po loňském ukončení kariéry částečným vlastníkem celku Kamloops Blazers z WHL.

"Jako majitel se na to dívám z obou stran. U nás se samozřejmě netočí tolik peněz jako v NHL, ale funguje to podobně. Čím déle to bude trvat, tím méně zápasů se odehraje, odejdou sponzoři a tím pádem i peníze. Proto by měli hráči přijmout poslední nabídku," přidal.

Zástupci NHL a NHLPA se po posledních jednáních rozešli kvůli neshodám o omezení hráčských smluv. Hráčům se také nelíbí, že vedení ligy chce snížit podíl hráčů na výnosu z ligy, který v minulém ročníku činil 3,3 miliardy dolarů, z dosavadních 57 na 50 procent.

"Peníze na hráče se najdou vždy"

Podle Recchiho, který během kariéry zažil desetidenní hráčskou stávku v roce 1992 a výluky v sezonách 1994/95 a 2004/05, je však pro hráče výhodná i nová podoba kolektivní smlouvy.

"Podívejte se na předchozí výluku. Zavedli platový strop a všichni jsme si mysleli, že to je špatně. Ale nakonec to dopadlo dobře, ne? Hráči totiž vždycky dostanou zaplaceno. Majitelé bez ohledu na okolnosti najdou cestu, jak jim dát víc peněz," dodal Recchi.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 42 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy