Kuba doufá, že NHL brzy začne. Vítkovice jsou jen delší trip

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 11. 2012 8:30
Obránce Filip Kuba oblékl dres Vítkovic. Stále však doufá, že NHL brzy začne. Vzhledem k rodině bere ostravské působení s nadsázkou za delší zápasový trip.
Filip Kuba ještě v dresu Ottawy brání Tomáše Kopeckého z Floridy. Nyní budou spoluhráči.
Filip Kuba ještě v dresu Ottawy brání Tomáše Kopeckého z Floridy. Nyní budou spoluhráči. | Foto: Reuters

Praha - Hokejový obránce Filip Kuba po šestnácti letech oblékl dres Vítkovic a zkusil si českou extraligu.

Sám doufá, že NHL co nejdříve začne, aby se mohl vrátit do Ameriky za rodinou. Extraligu bere jako "trochu delší" zápasový trip, ale uznává, že česká soutěž svou kvalitu má.

"Zpětně se mi to ovšem těžko srovnává. Když jsem byl v Česku naposledy, hrál jsem jako mladý junior. Teď se na to koukám z úplně jiného pohledu hodně zkušeného hráče NHL," řekl Kuba po vítězném zápase se Slavii.

Jak jste se vůbec po půl roce bez zápasů na ledě cítil?
Šel jsem na led s tím, že jsem připravený dobře. Hra je ale úplně něco jiného než trénink. Je třeba vědět, kam zajet, kam si najet, co si dovolit. Tyhle věci mi budou ještě pár zápasů chybět. Chvílemi jsem byl rád, že jsem se dostal vůbec na střídačku. Několikrát nás tam Slavia na minutu zavřela a v nohách jsem to pořádně cítil.

Začal jste ale zápasem, ve kterém váš tým nedostal branku. To je pro obránce slušná vizitka, ne?
Jednoduchý zápas to ale nebyl! Bylo vidět, že Slavia měla navrch, věřila si. Podržel nás vynikající gólman. V pásmu jsme udělali pár chyb, ale nedostali jsme naštěstí branku. To vždy znamená vítězství.

Bylo pro vás těžké zvyknout si na evropský styl hokeje?
Asi mi pomohlo, že je tady na Slavii o hodně menší led. K útočníkům to nebylo tak daleko, takže to bylo o hodně jednodušší, než kdybychom hráli třeba ve Vítkovicích.

Jak na vás vůbec extraliga jako soutěž zapůsobila?
Jsou tady dobří hráči. Soutěž to není špatná. Srovnávat to ale nechci. Naposledy jsem hrál v Česku před šestnácti lety a byl jsem mladý kluk. Teď se na to dívám z úplně jiného pohledu zkušeného hráče.

Svět pořád sleduje vývoj jednání v zámoří. Jak se na něj díváte vy?
Je dobře, že se obě strany scházejí každý den. I když se nejedná o rozdělení výdělků, jedná se o jiných věcech. Informace, které se dostávají k médiím, se těžko hodnotí. Těžko říct, jak moc jsou pravdivá a co z nich je jen pokusem, jak vyvinout na NHLPA tlak.

Přesto se hlavně u vás čekalo na to, jak se vyvinou jednání. Znamená váš příchod do Vítkovic, že je dohoda stále v nedohlednu?
Ne. Já doufám, že se dohodneme během prosince, abychom mohli třeba v lednu hrát. Chtěl bych tady odehrát pár zápasů a pak se vrátit do zámoří. Mám tam rodinu a s trouchou nadsázky se dá říct, že působení v Ostravě beru jako takový delší zápasový trip. Nechat rodinu v zámoří bylo těžké rozhodnutí. Manželka to pochopila, ale čím déle tady budu, tím větší smutno mi bude.

Nevzniká už ale mezi vámi hráči strach o to, aby se liga vůbec hrála a vy jste nepřišli o peníze?
Ne, to vůbec. Takhle to vůbec nebereme. Doufáme, že se co nejdříve obě strany dohodnou.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Festival v San Sebastiánu spojí ceny pro nejlepšího herce a herečku

Mezinárodní filmový festival ve španělském San Sebastiánu bude nově udělovat genderově neutrální ceny. Od letošního září samostatné sošky pro nejlepšího herce a herečku nahradí jedno ocenění, Stříbrná mušle pro nejlepší herecký výkon, píše agentura AP. K podobnému kroku se nedávno odhodlala přehlídka Berlinale, pořádaná v německé metropoli.

"Změna vychází z přesvědčení, že pohlaví jakožto společenský a politický konstrukt už nadále není kritériem, kterým bychom se chtěli řídit," vysvětluje ředitel akce José Luis Rebordinos. "Úkolem poroty bude jednoduše rozlišovat dobré od špatných hereckých výkonů," dodává.

Letošní 69. ročník festivalu se koná od 17. do 25. září.

Zdroj: AP
Další zprávy