Vnuk legendy, nebo kanonýr z reprezentace. Podívejte se na 10 nejzajímavějších přestupů do extraligy

Ladislav Šmíd pokusí své dlouho zraněné tělo nahodit v extralize, do ní v létě zamířili i jiní zajímaví hráči. Podívejte se, kteří...
VNUK LEGENDY - David Musil (HC Oceláři Třinec): Jeho dědeček Jaroslav Holík dovedl juniorskou reprezentaci k poslednímu zlatu, strýček Bobby válel léta v NHL a také tatínek František hrával nejlepší ligu světa. Obránce David se do ní prosadil jen na pár zápasů, po osmi letech za mořem se vrací domů. Nevybral si Jihlavu, ale Třinec. Důvod? Ambice! Sám je má velké. Chce reprezentovat, nejlépe na olympiádě...
STŘELEC JAKO HROM (Milan Gulaš, Škoda Plzeň) - Ne, v útoku nejspíš Plzeň mít problémy opravdu nebude. Ostatně v reprezentaci a švédské lize tenhle 31letý útočník střílel góly v posledních čtyřech sezonách hodně pravidelně. Jasná náhrada za Dominika Kubalíka. A jedna z největších hvězd v kolonce přicházejících hráčů do ligy.
DALŠÍ STRAKA PRO PLZEŇ (Petr Straka, Škoda Plzeň) - Čtyři roky válčil v AHL o pozici v nejlepší lize světa, za Philadelphii si zahrál NHL ve třech zápasech se skvělou bilancí (0+2). Sílu na to ubíjet se ve farmářské soutěži fyzicky i psychicky už neměl, i proto jde šikovný útočník štěstí i peníze hledat do Evropy. Začne v Plzni, odkud pochází a kde má jméno Straky zvuk. Pozor: shoda jmen s majitelem a legendou Západočechů je čistě náhodná. Góly ale může tenhle 25letý borec střílet taky hodně často.
PŘEKVAPENÍ Z NHL (Josef Kořenář, Dukla Jihlava). Jeho příběh je paradoxem letošního draftu. Nikdo si jej totiž nevybral, a přesto nakonec podepsal v NHL smlouvu mnohem dřív, než třeba jednička výběru Nick Hischier. Tak moc Kořenář zaujal na kempu San Jose, kam byl na zkoušku pozván. Tenhle rok stráví v Jihlavě a Benátkách. A pak hurá do AHL a NHL, když půjde všechno dobře.
Foto: Reuters
asus
11. 8. 2017 6:35
David Musil, zástupce legendární sportovní rodiny, si přišel do extraligy vybojovat nominaci na olympiádu, dlouholetý úspěšný reprezentant Ladislav Šmíd zase restartovat své zraněné tělo. Nových hokejistů v české lize, kteří by měli strhávat pozornost fanoušků, je ale více. Deník Aktuálně.cz vybral deset nejzajímavějších jmen. Podívejte se...
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy