Pastrňák se vrátil a rozhodl zápas. Zadina musel na operaci a nejspíš přijde o MS

Aktualizováno 24. 4. 2022 9:16
David Pastrňák se po třech týdnech vrátil do sestavy Bostonu Bruins a dvěma body se podílel na výhře nad New York Rangers 3:1. V NHL tak pětadvacetiletý český útočník nasbíral už 500 kanadských bodů v 508 utkáních. V noci na neděli skórovali také Jakub Vrána a Tomáš Hertl. David Kämpf asistoval u jedné branky Toronta při prohře 2:3 v prodloužení s Floridou.
David Pastrňák slaví branku
David Pastrňák slaví branku | Foto: Reuters

Pastrňák nehrál kvůli nespecifikovanému zranění od začátku dubna, proti Rangers se ale vrátil na křídlo druhé formace a na výhře se podílel brankou a nahrávkou.

Gól vstřelil v závěru první třetiny, když pohotově využil přistrčení Charlieho McAvoye a trefil odkrytou branku Šesťorkina.

Druhý bod si Pastrňák připsal na začátku druhé třetiny, když se po jeho obranné práci puk přes Erika Haulu dostal k Tayloru Hallovi a ten proměnil samostatný únik.

"Jsem rád, že jsem hned po návratu na led pomohl týmu. V první třetině jsem se trochu hledal, ale gól mě nastartoval a ve zbytku zápasu se mi hrálo dobře," řekl český střelec.

Rangers následně ještě dokázali v přesilovce snížit, ale zvrat už Bruins nepřipustili, když v 50. minutě zvýšil na konečných 3:1 Trent Frederic. Pastrňák byl po utkání vyhlášen první hvězdou zápasu.

Pastrňák získal 500 bodů v 508 zápasech. Rychleji to v dresu Bruins stihli pouze Bobby Orr a Ray Bourque. "Za 500 bodů jsem opravdu rád. Kdyby mi někdo v dětství řekl, že na tuto metu dosáhnu, nevěřil bych mu," uvedl Pastrňák.

Jakub Vrána nezabránil svým 13. gólem v sezoně vysoké porážce Detroitu s Pittsburghem. Red Wings doma prohráli 2:7 a utrpěli čtvrtou prohru z posledních pěti zápasů.

Vrána skóroval v 17. minutě bez přípravy z pravého kruhu v přesilovce po přihrávce Tylera Bertuzziho a snížil na 1:2. Šestadvacetiletý útočník vstoupil po operaci ramena do sezony až v březnu a má bilanci 13 gólů ve 23 zápasech. Detroit už je bez šance na postup do play off.

Dva góly Pittsburghu vstřelil Jevgenij Malkin a jednou se trefil Sidney Crosby. Kapitán týmu se stal po Jaromíru Jágrovi a Mariu Lemieuxovi třetím hráčem v historii Penguins, jenž vstřelil v deseti sezonách minimálně 30 gólů. Jágr to dokázal právě desetkrát, Lemieux jedenáctkrát.

Do zápasu nenastoupil útočník Detroitu Filip Zadina, který musel na operaci zaníceného slepého střeva. Podle trenéra Jeffa Blashilla už do sezony nezasáhne a velmi ohrožený je i jeho případný start na mistrovství světa. "Vše proběhlo dobře, měl by být zcela v pořádku, ale minimálně týden bude mimo," uvedl kouč.

Pozici druhého nejproduktivnějšího českého hokejisty v NHL potvrdil Hertl, jenž ve 22. minutě vstřelil vítěznou branku San Jose. "Ujeli jsme s Timem (Meierem) za obranu a dostali jsme se do úniku dva na jednoho. On to výborně vyřešil a já konečně protrhl střeleckou smůlu," řekl Hertl, jenž se prosadil po šesti zápasech.

Sharks vyhráli 4:1 a bodovali proti Blackhawks i ve třetím zápase v sezoně. bez naděje na postup zůstali na 12. místě Západní konference. Chicago prohrálo dvanáctý z posledních čtrnácti zápasů a v tabulce konference je až čtrnácté.

Třetí bod v sezoně si připsal nováček v dresu Arizony Jan Jeník. Český útočník asistencí pomohl Coyotes smazat třígólovou ztrátu a poslat zápas se St. Louis do prodloužení. V tom ale Arizona neuspěla a prohrála podesáté za sebou.

Asistoval také Ondřej Palát, jenž pomohl Tampě Bay k výhře 6:2 nad Nashvillem. Za Predators odchytal bezmála 18 minut David Rittich. Za stavu 6:2 vystřídal Juuseho Sarose, kryl devět střel a neinkasoval.

Během utkání se popral český bek Jan Rutta, který bitku s Nickem Cousinsem na body jednoznačně vyhrál.

Celý zápas v brance Calgary strávil Daniel Vladař. Čtyřiadvacetiletý gólman si poradil s 28 střelami a pomohl k výhře 6:3 nad Vancouverem. Čtyřicátou brankou v ročníku se na vítězství Flames podílel Elias Lindholm.

Výsledky NHL:

Buffalo - NY Islanders 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Branky: 13. Mittelstadt, 22. Dahlin, 25. Tage Thompson, 33. Hinostroza, 53. J. Skinner - 18. Barzal, 49. Dobson, 51. Pulock. Střely na branku: 35:22. Diváci: 12.955. Hvězdy zápasu: 1. Tage Thompson, 2. Dahlin, 3. Hinostroza (všichni Buffalo).

Detroit - Pittsburgh 2:7 (1:2, 1:3, 0:2)

Branky: 17. Vrána, 21. Rasmussen - 37. a 60. Malkin, 14. Ruhwedel, 16. Crosby, 28. Rakell, 32. Letang, 46. Heinen. Střely na branku: 25:38. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Letang, 2. Crosby, 3. Rakell (všichni Pittsburgh).

New Jersey - Carolina 2:3 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Branky: 36. Boqvist, 49. N. Hischier - 56. Lorentz, 59. Niederreiter, 62. Jarvis. Střely na branku: 19:29. Diváci: 10.376. Hvězdy zápasu: 1. Jarvis (Carolina), 2. Gillies, 3. N. Hischier (oba New Jersey).

Boston - NY Rangers 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 20. Pastrňák, 22. Hall (Pastrňák), 50, Frederic - 43. Zibanejad. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Ullmark, 3. McAvoy (všichni Boston).

Ottawa - Montreal 6:4 (1:1, 5:2, 0:1)

Branky: 3. a 28. Kastelic, 21. Watson, 27. P. Kelly, 28. Norris, 39. Formenton - 16. a 49. R. Pitlick, 29. Caufield, 38. Edmundson. Střely na branku: 26:48. Diváci: 19.410. Hvězdy zápasu: 1. Kastelic (Ottawa), 2. R. Pitlick (Montreal), P. Kelly (Montreal).

Florida - Toronto 3:2 v prodl. (0:2, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 27. Barkov, 35. Giroux, 63. Montour - 4. Marner, 18. Holl (Kämpf). Střely na branku: 35:36. Diváci: 17.132. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. Barkov, 3. Giroux (všichni Florida).

San Jose - Chicago 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky: 7. Weatherby, 22. Hertl, 31. T. Meier, 47. Bonino - 36. T. Johnson. Střely na branku: 19:28. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Kähkönen, 2. Meier, 3. Barabanov (všichni San Jose).

Dallas - Seattle 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Branky: 27. a 29. Hintz, 32. Naměstnikov - 7. Sheahan , 19. Gourde. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Hintz, 2. J. Robertson, 3. Oettinger (všichni Dallas).

Tampa Bay - Nashville 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky: 2. Hedman, 11. Cirelli, 20. Kučerov, 34. Stamkos (Palát), 42. Colton, 43. Maroon - 18. Josi, 31. A. Carrier. Střely na branku: 39:21. David Rittich odchytal za Nashville 17 minut a 52 sekund, kryl 9 střel a neinkasoval. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

Arizona - St. Louis 4:5 v prodl. (1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)

Branky: 18. N. Smith, 46. Imama, 47. Carcone, 56. J. Moser (J. Jeník) - 4. a 61. Faulk, 6. I. Barbašev, 17. Saad, 23. L. Brown. Střely na branku: 20:32. Diváci: 12.717. Hvězdy zápasu: 1: J. Faulk, 2. L. Brown (oba St. Louis), 3. Imama (Arizona).

Calgary - Vancouver 6:3 (0:0, 2:1, 4:2)

Branky: 23. a 54. D. Dubé, 23. E. Lindholm, 46. B. Ritchie, 54. Zadorov, 59. J. Gaudreau - 39. Q. Hughes, 46. Garland, 58. Elias Pettersson. Střely na branku: 31:31. Daniel Vladař odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval 3 góly z 31 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 17.533. Hvězdy zápasu: 1. D. Dubé, 2. E. Lindholm, 3. Zadorov (všichni Calgary).

Los Angeles - Anaheim 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)

Branky: 11. Kaliyev, 32. M. Roy, 47. Edler, 60. Iafallo - 24. Zegras, 30. Mayhew. Střely na branku: 40:21. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Kaliyev, 2. Byfeld, 3. N. Roy (všichni Los Angeles).