Voráčkův spoluhráč má problém. Fin Lehterä čelí obvinění, že si kupoval kokain

ČTK ČTK
2. 1. 2019 10:40
Hokejista Philadelphia Flyers Jori Lehterä byl na konci roku 2018 v rodném Finsku obviněn kvůli nákupu drog. Podle obžaloby si jednatřicetiletý útočník koupil v nočních klubech v Tampere v červnu a červenci celkem osm gramů kokainu, obstarat si drogy se navíc pokusil i v květnu.
Jori Lehterä
Jori Lehterä | Foto: Reuters

Státní zastupitelství pro Lehteräho požaduje podle listu Aamulehti podmínku na pět měsíců. "Jak jsem od začátku tvrdil, tato obvinění jsou falešná a já své jméno očistím. Dál se k tomu zatím nebudu vyjadřovat," uvedl Lehterä.

Lehteräho začala v září vyšetřovat i NHL, poté co se v médiích objevily informace, že ho finská policie vyslýchala kvůli podezření ze zapojení do drogového gangu. Hokejista byl podle zpráv mezi třiadvacítkou podezřelých a jeho dům prohledala policie. Lehterä ale tvrdil, že pouze dva z podezřelých zná, a jednomu dokonce platil odvykací léčbu.

V tomto ročníku odehrál Lehterä jen 24 zápasů a připsal si gól a dvě asistence. Po sezoně mu ve Philadelphii, kde je jeho spoluhráčem i česká hvězda Jakub Voráček, vyprší smlouva a stane se volným hráčem.

 

Právě se děje

Další zprávy