Rozpadal jsem se. Maradona v drogovém ráji popsal svou závislost na kokainu

Sport Sport
11. 10. 2018 7:32
Argentinská legenda nově působí v mexickém Dorados, v oblasti nechvalně proslulé působením kartelu Sinaloa, jedné z nejmocnějších drogových organizací světa.
Diego Maradona.
Diego Maradona. | Foto: Reuters

Praha - Návykovým látkám nadobro sbohem nedal, jak výmluvným způsobem předvedl v létě v Rusku na světovém šampionátu ve fotbale. Po utkání s Nigérií ho museli odnést pořadatelé a fotografové na skleněných stěnách jeho VIP lóže zachytili stopy po bílém prášku.

Když se tedy Diego Maradona na začátku září rozhodl přijmout angažmá na místě poznamenaném činností kartelu Sinaloa, dříve vedeném nechvalně proslulým bossem Joaquinem "Chapo" Guzmanem, zavdal tím příčinu k údivu i mnohým spekulacím.

"Beru za tohle angažmá plnou zodpovědnost, jako by to bylo mé nové dítě," snažil se na tiskové konferenci uklidnit veřejnost.

Ikonický Argentinec se pak rozhodl úvod svého působení v místním druholigovém klubu okořenit vzpomínkami na vlastní drogovou minulost. 

"Dokud jsem se před patnácti lety své nemoci nezbavil, mrhal jsem svým životem. Chci vám vysvětlit, že když jsem užíval, rozpadal jsem se," prohlásil sedmapadesátiletý trenér.

Těžkou závislost na kokainu označil lakonicky jako krok zpět. Nechápal, proč se o jeho excesech hovořilo jako o dopingové aféře. "Doping znamená, že si pomáháte. Tohle nebyl ten případ. Fotbalista musí jít pořád dopředu," uvedl Maradona.

Všechno zlé se podle něj v dobré obrátilo díky jeho dcerám.

"Neměl jsem ani cent, vracel jsem se do práce a má nejmladší dcera mi říkala, že jsem prožíval věci se starší Dalmou a ne s ní. Stalo se to ve chvíli, kdy jsem byl v kómatu, ona přišla k lůžku a probudila mě," pokračoval v emotivním projevu Maradona.

Mistr světa z roku 1986 také přiznal, že bylo těžké vyrovnat se s neustálou pozorností médií.

"Divil jsem se, kolik je lidí, kteří udělali mnohem horší věci než já, a s ničím takovým se potýkat nemuseli. Neschovávám se, nezabíjím, nelžu. Jsem tady, abych pracoval," stočil Argentinec znovu řeč na novou fotbalovou výzvu.

Maradona slíbil, že ze sebe v novém působišti vydá všechno. "Hodlám investovat celé své srdce, stejně jako v Al-Fudžajra, kde jsem jezdil každý den 300 kilometrů do práce," zavzpomínal na loňské angažmá ve Spojených arabských Emirátech. 

Prozatím v Dorados dosáhl na tři vítězství, utržil ale také dvě porážky. O poznání více než jeho trenérské umění se probírají jeho zážitky z drogové minulosti. Maradona s jejich popisem nešetří. Velký ohlas mělo prohlášení o tom, že jsou drogy součástí všech vrstev argentinské společnosti.

"Nemyslete si, že drogy berou jen nějaké zlobivé děti na ulici. V Argentině berou drogy lidé, kteří jsou vysoce postavení. Vím to, protože jsem drogy bral s nimi," konstatoval.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Počet obětí útoku Tálibánu na nemocnici na jihu Afghánistánu stoupl na 39

Počet obětí čtvrtečního útoku sebevražedného atentátníka z řad Tálibánu na nemocnici na jihu Afghánistánu vzrostl na 39 mrtvých a 140 zraněných. Většina z nich jsou civilisté. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Dosavadní bilance uváděla 20 mrtvých.

 

 

Další zprávy