Ve společnosti Jágra, Hamrlíka nebo Holíka. Plekanec rozšířil elitní klub tisícovkařů

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
21. 10. 2018 9:37
Tomáš Plekanec se v pondělním utkání NHL proti Detroitu dočkal významného jubilea. Jako jedenáctý český hráč završil v nejlepší lize světa bájnou metu 1000 utkání. Dostal se do úzkého výběru hráčů, jemuž dominuje Jaromír Jágr, ale v němž najdeme také v Česku ne tolik doceněné hokejisty. Podívejte se v přehledu.
Radim Vrbata (Arizona) v sezoně 2016-17
Radim Vrbata (Arizona) v sezoně 2016-17 | Foto: ČTK

Radim Vrbata - 1057 utkání, 42 v play off

Rodák z Mladé Boleslavi a svého času neodmyslitelný pilíř útoku Phoenixu. Právě tam odehrál Radim Vrbata v roce 2012 svou nejlepší sezonu, nastřílel 37 branek a došel s Kojoty až do konferenčního finále.

V Americe však začínal v Coloradu, hrál ještě za Carolinu, Chicago, Tampu Bay, Vancouver a Floridu, kde v minulé sezoně hokejovou pouť zakončil. Utkání číslo 1000 mu i tak ještě o rok dříve vyšlo na milovaný Phoenix, tehdy už pod hlavičkou Arizony.

Vrbata je juniorským mistrem světa a zlato má i z Vídně 2005. Objevil se na šampionátech v letech 2003, 2008 a 2013. Pokud bude Plekancovi přát zdraví, mohl by Vrbatu v počtu odehraných zápasů v NHL ještě v letošní sezoně překonat.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy