Radim Vrbata

Radim Vrbata

Český hokejový útočník se narodil 13. června 1981. Momentálně hraje v NHL za tým Vancouver Canucks.

S hokejem začínal v rodné Mladé Boleslavi, ještě v juniorském věku se však nechal zlákat do zámoří, kde se několik let protloukal nižšími ligami. V sezoně 2001/02 se začal prosazovat v Coloradu, to jej však vyměnilo do Caroliny. Výlukovou sezonu 2004/05 odehrál v extralize za Liberec, kam se ještě jednou vrátil, hrál také za Mladou Boleslav.

V NHL dále vyzkoušel dresy Chicaga a Tampy Bay, až nakonec na delší dobu zakotvil ve Phoenixu. V roce 2014 odešel do Vancouveru.

S národním týmem dosáhl dvou velkých úspěchů. V roce 2001 dobyl zlato na MS juniorů a o čtyři roky později získal titul také na seniorském šampionátu.

Boleslav má nového sportovního ředitele, Vrbatu střídá Nedorost

Radim Vrbata skončil podle plánu na pozici sportovního ředitele hokejistů extraligové Mladé Boleslavi. Jeho nástupcem se stal jiný bývalý útočník Václav Nedorost. Přestože se osmatřicetiletý mladoboleslavský odchovanec s bohatými zkušenostmi z NHL Vrbata stahuje z klubového managementu, se Středočechy bude i nadále úzce spolupracovat.

"Není v tom žádná senzace. Takový byl plán a dohoda s majitelem klubu Honzou Plachým. Už když jsem do funkce nastupoval, zdůrazňoval jsem, že jde o dočasné řešení, a že zatím nemám žádné funkcionářské ambice," uvedl na klubovém webu Vrbata. "Z mé strany šlo čistě o pomoc rodnému klubu, o snahu nastavit věci tak, jak si myslím, že by mohly a měly fungovat. Hlavním důvodem mého odchodu jsou rodinné záležitosti a taky moje další mimohokejové aktivity," doplnil Vrbata.

Zdroj: ČTK
Pokračovat