Matthewsovi to střílí, Toronto je už na špici NHL

7. 2. 2021 7:06
Hokejisté Toronta porazili Vancouver 5:1 a s 19 body vedou tabulku NHL před Bostonem a Montrealem. Dvěma góly se pod výhru podepsali Wayne Simmonds a Auston Matthews, který skóroval posedmé v řadě a s deseti trefami je nejlepším střelcem soutěže.
Auston Matthews z Toronta v zápase NHL s Vancouverem
Auston Matthews z Toronta v zápase NHL s Vancouverem | Foto: Reuters

Ze šesti utkání sobotního programu zasáhli do hry z českých hráčů jen Tomáš Hertl s Radimem Šimkem a se San Jose podlehli v Anaheimu 1:2 po nájezdech.

Skóre v Torontu otevřel v přesilové hře Simmonds a Matthews zvýšil v 15. minutě po hezké individuální akci. Ve druhé třetině zakončoval rychlý protiútok Zach Hyman po přihrávce Mikka Lehtonena do prázdné branky. U všech tří gólů si připsal asistenci Mitchel Marner.

Domácí v úvodu třetí třetiny odskočili na 5:0. Matthews využil špatné rozehrávky gólmana Bradena Holtbyho a Simmonds se prosadil tečí. Frederika Andersena, který chytil 27 střel, připravil o nulu v 58. minutě Brock Boeser.

San Jose se ujalo vedení už po 11 sekundách hry, z dorážky se prosadil důrazný Logan Couture. Anaheim vyrovnal na začátku druhé třetiny, když uspěl tečí Isac Lundeström. Za tohoto stavu se schylovalo k bitce mezi Šimkem a Adamem Henriquem. Oba si v předbrankovém prostoru Sharks vyměnili pár krosčeků, nakonec český obránce povalil soupeře na led. Rukavice ale neshodili, a tak dostali po dvou minutách za hrubost.

Zápas v Anaheimu dospěl stejně jako o den dříve až do penaltového rozstřelu. Zatímco v pátek uspělo San Jose, v odvetě se radovali Ducks. Bonusový bod zajistil domácím Max Comtois. Hertl, který v této sezoně už jeden rozstřel rozhodl, sledoval nájezdy jen ze střídačky. Český útočník poslední čtyři zápasy nebodoval.

NHL:

Ottawa - Montreal 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 13. White - 7. Petry, 42. J. Anderson. Střely na branku: 35:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Allen (Montreal), 2. Murray (Ottawa), 3. Petry (Montreal).

St. Louis - Arizona 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky: 5. Thomas - 3. a 60. Chychrun, 31. Keller. Střely na branku: 25:19. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Keller, 2. Chychrun (oba Arizona), 3. Sundqvist (St. Louis).

NY Islanders - Pittsburgh 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Branky: 11. a 16. Eberle, 49. Clutterbuck, 58. Lee - 14. P. Joseph, 40. Malkin, 44. Guentzel. Střely na branku: 26:31. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Dal Colle, 3. Lee (všichni NY Islanders).

Toronto - Vancourer 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky: 5. a 44. Simmonds, 15. a 42. Matthews, 28. Hyman - 58. Boeser. Střely na branku: 31:28. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. Simmonds, 3. Marner (všichni Toronto).

Calgary - Edmonton 6:4 (1:2, 2:0, 3:2)

Branky: 1. E. Lindholm, 24. Lucic, 25. Backlund, 43. Dube, 46. J. Gaudreau, 51. S. Bennett - 7. Khaira, 19. McDavid, 42. Puljujärvi, 49. Nurse. Střely na branku: 28:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Backlund, 2. E. Lindholm, 3. Lucic (všichni Calgary).

Anaheim - San Jose 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 26. Lundeström, rozhodující sam. nájezd Comtois - 1. Couture. Střely na branku: 33:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Lundeström, 2. R. Miller (oba Anaheim), 3. Dubnyk (San Jose).