Velká rošáda v NHL. Hvězdný mladík Kapanen bude nově hrát za Pittsburgh

ČTK ČTK
25. 8. 2020 19:32
Finský hokejista Kasperi Kapanen vymění v NHL od příští sezony Toronto za Pittsburgh.
Kasperi Kapanen (Toronto Maple Leafs)
Kasperi Kapanen (Toronto Maple Leafs) | Foto: Reuters

Čtyřiadvacetiletý útočník se vrátí do klubu, který si ho v roce 2014 do zámořské ligy vybral v 1. kole draftu jako celkově 22. v pořadí. V kanadském celku hrál Kapanen posledních pět let. V Pittsburghu podepsal smlouvu do roku 2022, která mu v průměru zaručí 3,2 milionu dolarů ročně.

Penguins rovněž z Toronta získali dalšího útočníka Pontuse Aberga a obránce Jestera Lindrena výměnou za právo volby v 1. kole letošního draftu a útočníky Evana Rodriguese, Filipa Hallandera a obránce Davida Warsofskyho.

V aktuální sezoně, kterou narušila nucená pauza kvůli koronaviru, dal Kapanen v dresu Maple Leafs v 69 zápasech 13 gólů a na 23 nahrál. V play off Toronto vypadlo v kvalifikačním kole s Columbusem.

Celkem Kapanen v NHL nasbíral 202 startů, všechny za Toronto. Do statistik si zapsal 90 bodů za 41 gólů a 49 asistencí.

 

Právě se děje

před 33 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy