Hokejový brankář Rittich podepsal smlouvu s Calgary

ČTK ČTK
10. 6. 2016 14:39
Rittich je druhým českým hráčem, který po skončení sezony s Flames podepsal smlouvu. Kanadský klub angažoval i útočníka Daniela Přibyla ze Sparty, který nebyl stejně jako Rittich draftovaný.
David Rittich
David Rittich | Foto: Milan Kammermayer

Mladá Boleslav - Hokejový brankář David Rittich podepsal roční smlouvu s Calgary Flames a odchází do NHL. Třiadvacetiletý gólman dosud působil v extraligové Mladé Boleslavi, která tak nečekaně přišla o svoji jedničku.

Odchovanec Jihlavy má za sebou nejvydařenější sezonu v kariéře, v níž pomohl Středočechům k historickému postupu do semifinále play off. Jako brankářská trojka se zapojil i do přípravy národního týmu, v soutěžním zápase však šanci nedostal.

Rittich je druhým českým hráčem, který po skončení sezony s Flames podepsal smlouvu. Kanadský klub angažoval i útočníka Daniela Přibyla ze Sparty, který nebyl stejně jako Rittich draftovaný. Oba se mohou v Calgary potkat s útočníkem Michaelem Frolíkem, smlouva po sezoně skončila obránci Jakubu Nakládalovi.

Zatímco Ritticha čeká zřejmě boj na farmě o prosazení se do kádru Flames, kde byl jedničkou Fin Karri Rämö a záda mu kryli hlavně Švýcar Jonas Hiller a další Fin Joni Ortio, Mladá Boleslav musí hledat novou jedničku. Na soupisce Bruslařského klubu jsou Jan Lukáš, který přišel ze Znojma, a junioři Jan Růžička s Dominikem Grohem.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Šéf německého fotbalu Keller kvůli výrokům s nacistickým podtextem rezignoval

Prezident Německého fotbalového svazu (DFB) Fritz Keller dnes podle očekávání rezignoval na svou funkci. Čtyřiašedesátiletý funkcionář tak učinil kvůli skandálu, kdy svého viceprezidenta Rainera Kocha přirovnal v dubnu k nacistickému soudci Rolandu Freislerovi. Ten za vlády Adolfa Hitlera poslal mnoho odpůrců režimu na smrt. Koch a druhý místopředseda Peter Peters by měli vedení svazu dočasně převzít do příštího roku, než bude zvoleno nové vedení.

Keller vedl svaz jako 13. prezident a úřad zastával jen 598 dní. Jeho působení bylo od začátku poznamenáno pokračujícím bojem o moc v rozděleném vedení. Kvůli pozdějším výrokům na Kochovu adresu se pak i on sám ocitl pod palbou kritiky.

Z tohoto důvodu se stal též prvním prezidentem DFB, který stanul před disciplinární komisí své asociace. Její verdikt se očekává v dalších dnech. Vedle Kellera by měl svaz opustit i jeho rival a generální tajemník Friedrich Curtius, jemuž má být ukončena smlouva. Pokladník Stephan Osnabrügge chce zůstat ve funkci pouze do dalších voleb.

Německý fotbalový svaz je s více než 7 miliony registrovaných členů největší federací jednoho sportu na světě. Od aféry s přidělením mistrovství světa 2006 se DFB nachází v krizovém módu. Předchozí dva šéfové Wolfgang Niersbach a Reinhard Grindel museli svou pozici předčasně opustit a od Kellera se očekávalo, že situaci zklidní. Místo toho však před vypršením mandátu ve funkci skončil i on.

před 46 minutami

Seemanová postoupila na kraulařské padesátce v českém rekordu do semifinále ME

Barbora Seemanová překonala v rozplavbách na mistrovství Evropy v Budapešti na kraulařské padesátce vlastní český rekord a časem 24,93 postoupila do večerního semifinále. Blízko semifinále byl také Jan Čejka, jenž zůstal na 50 m znak první pod čarou.

Jednadvacetiletá olympionička Seemanová na nejkratší trati vylepšila rekordní čas 25,06, který zaplavala při triumfu na juniorském ME v Netanje v červenci 2017. V rozplavbách byla dvanáctá, v redukovaném pořadí bez třetí nizozemské zástupkyně jde dál jako jedenáctá. Druhá česká reprezentantka, předchozí rekordmanka Anna Kolářová, zaplavala 26. čas.

Těsně uniklo semifinále dvacetiletému znakaři Janu Čejkovi ve sprintu na 50 metrů. Předloňský juniorský mistr Evropy na této trati zaplaval v rozplavbách čas 25,29, kterým společně s dvěma soupeři zaostal o setinu sekundy za dvěma závodníky na patnácté příčce. Tomáš Franta obsadil 21. místo.

Ostatní čeští reprezentanti měli v úvodní den bazénových disciplín v Budapešti k postupu už dál. Barbora Janíčková zaplavala na 100 m motýlek pětadvacátý čas, trio Ondřej Gemov, olympionik Jan Micka a Jakub Štemberk skončilo na 400 m volný způsob ve čtvrté desítce, Matěj Zábojník a Filip Chrápavý byli na prsařské stovce 41. a 42.

Další zprávy