Jágra v Calgary čekají jeho fanoušci Travelling Jagrs. Jednou se za ním chtějí vydat do Kladna

ČTK Marek Janoš ČTK, Marek Janoš
3. 10. 2017 21:00
Partičce fanoušků s černými parukami, která provází Jaromíra Jágra v NHL, se splnil sen. Travelling Jagrs totiž pocházejí z kanadské Alberty, kam se jejich modla stěhuje.
Partička Travelling Jagrs v dresech týmů, za které Jaromír Jágr v minulosti nastupoval.
Partička Travelling Jagrs v dresech týmů, za které Jaromír Jágr v minulosti nastupoval. | Foto: Instagram

Calgary - Pro Chrise Richtera to bylo normální pondělí. Měl zrovna ranní pracovní schůzku, když jeho mobil zaplavily desítky zpráv. Nejdřív se obával, že jde o něco zlého. Brzy ale pochopil, o co jde ve skutečnosti. Jágr se stěhuje do Calgary.

Proč je to pro Chrise Richtera zásadní? Každý z jeho okolí to ví. Patří totiž k partičce fanoušků z provincie Alberta, kterým Jaromír Jágr na sklonku kariéry v NHL splnil sen.

Travelling Jagrs, kteří ho v minulosti provázeli napříč Severní Amerikou při několika zápasech NHL, budou mít v nadcházející sezoně možnost vídat svůj idol doma. Právě v Albertě totiž sídlí klub Calgary Flames, nové Jágrovo působiště.

Travelling Jagrs, tedy "Cestující Jágrové", dovedli recesi k dokonalosti. Každý z nich má na Jágrově zápase na hlavě velkou paruku, jež připomíná jeho účes při jeho vstupu do NHL, a na sobě jeden z dresů, které dvojnásobný vítěz Stanley Cupu v kariéře oblékl. Být členem vybraného klubu je ctí a není snadné se mezi vyvolené dostat.

Sám Jágr o svých věrných přívržencích velmi dobře ví, několikrát se s nimi i fotil. S jeho smyslem pro humor lze očekávat, že na setkání dojde brzy také v Calgary. "Počítám, že už jsou nažhavení, až tam budu," řekl smějící se Jágr v pondělním rozhovoru.

V Calgary se tak vlastně setkají staří známí. "Vždycky nám před utkáním do ochozu zamává a děsně se směje," popisoval dříve člen fanklubu Richter, jak Jágr na své příznivce v ochozech reaguje.

"Co teď budeme dělat? Budou z nás teď Non-Travelling Jagrs (Necestující Jágrové)? Vyvstává nám kvůli tomu spousta otázek," vtipkoval Richter pro list Calgary Herald.

A hned nastínil, že jde o otázky skutečně zásadní. "Kdo teď bude moct nosit dres Flames s jeho číslem? My přece nikdy nefandíme svému domácímu týmu ani mužstvu, za které Jágr hraje. My fandíme pouze a výhradně jemu samotnému," připomněl Richter jedno z pravidel "Bible cestujících Jágrů".

"Před lety jsme museli jednoho kluka vyloučit za takové porušení pravidel. A bude to sakra těžké dodržovat, neboť někteří z nás patří mezi fanoušky Flames. Jak tohle máme zvládnout a mít pod kontrolou? Budeme si na to muset vážně sednout," uvedl Richter.

Členové party, kteří pochází z Calgary, Airdrie a Edmontonu, se však ve skutečnosti nemohou dočkat, až opráší paruky a opět uvidí svůj idol v akci. "Každý teď říká, že Travelling Jagrs už nebudou cestovat, když podepsal smlouvu tady - ale my pořád cestujeme," ujistil jiný člen Trevor Freeman.

Poprvé se Travelling Jagrs objevili v roce 2011 po Jágrově návratu z Ruska zpět do NHL. "Jeho osobnost je pro nás jako víra. Jde o kult! Nezáleží na tom, za jaký tým hraje, my ho budeme obdivovat vždycky. Nefandíme týmu, ale jemu," řekl Richter před dvěma lety pro idnes.

"Myslím, že spoustu lidí ještě překvapí. Mít tu za maximálně dva miliony dolarů hráče, který je žijící legendou, minulou sezonu dal 16 gólů a měl 46 bodů, je něco neuvěřitelného. Jsme jen šokovaní, že to nepřišlo dříve," připomněl Freeman Jágrovu smlouvu na milion dolarů s bonusy do výše dalšího milionu.

Tématem mezi fanoušky se stalo rázem také to, zda by Jágr nemohl dostat prostor v elitním útoku s mimořádnými talenty Johnnym Gaudreauem a Seanem Monahanem.

"Možná nezačne rovnou s nimi, ale já si myslím, že bude těžké ho držet mimo první lajnu. Myslím, že v Calgary bude velmi efektivním hráčem. Bude to pro nás všechny úžasná příležitost ho vidět tak často v akci," dodal Freeman.

A co se stane, až Jágrova kariéra v NHL definitivně skončí? "Vydáme se za ním do Česka, do jeho rodného města," slibují Travelling Jagrs. 

 

Právě se děje

před 51 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy