Jágrovi dvojníci slaví, jeho hřívu našli i v logu Flames. Čech je starší než místní stadion

Marek Janoš Marek Janoš
Aktualizováno 3. 10. 2017 7:31
Jaromír Jágr se vrací do NHL a sociální sítě přesunem české legendy do Kanady žijí. Podívejte se na nejzajímavější příspěvky.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Calgary - Jaromír Jágr je v zámoří opět tématem číslo jedna. Po měsících plných spekulací se zdá, že zakotví v Calgary. A sociální sítě jeho přesun samozřejmě horečně komentují.

Věci se daly do pohybu v neděli. Jaromír Jágr přidal příspěvek na svůj Twitter, který popravdě příliš často nevyužívá. Naznačil, že se vrací do NHL, a okamžitě rozproudil diskuse a spekulace celé hokejové veřejnosti o tom, do kterého klubu zamíří. Podívejte, zrovna jsem své kočce oznámil, že si letos možná zahraju v NHL, napsal a k tweetu přidal obrázek.

V pondělí se začaly objevovat první konkrétní informace ohledně Jágrova přesunu do Calgary Flames.

Co fanoušky na Jágrově prvním angažmá v Kanadě nejvíce zaujalo? Hlavním tématem zůstává věk české 68. Jágrovi je přes 45 let a v letošní NHL je nejstarším hráčem. V historii celé soutěže nastoupili k zápasu jen tři hráči starší než on - brankář Maurice Roberts, obránce Chris Chelios a útočník Gordie Howe.

Jágr je dokonce starší než současný stadion Calgary Flames. Ten nese název Scotiabank Saddledome a otevřen byl v roce 1983.

Většina tweetujících upozorňuje právě na Jágrův věk a zajímavosti spojené s jeho dlouholetým působením v NHL. Tak například klub Calgary Flames vznikl ve stejném roce, ve kterém se Jágr narodil. A když poprvé v nejslavnější hokejové lize světa nastoupil, skoro polovina ze současných klubů ani neexistovala.

Nad Jágrovým věkem se pozastavil taky jeden z jeho budoucích spoluhráčů Matthew Tkachuk, devatenáctiletá naděje Flames. Jágr v Pittsburghu začínal hrát NHL v době, kdy byl Tkachuk, jak se říká, na houbách. Do jeho narození zbývalo ještě sedm let. Mimochodem, Jágr v NHL debutoval o rok dříve, než Matthewův otec Keith Tkachuk.

Fanoušci Calgary si záhy všimli podobnosti mezi logem Flames a slavným mulletem českého hokejisty. Plameny "hořícího cé" nápadně připomínají rozevlátou hřívu Jaromíra Jágra.

Jágrovo pokračování v NHL většina fanoušků napříč kluby oceňuje. Jméno nejslavnějšího českého hokejisty v zámoří stále rezonuje.

Otázkou je, jak se Jaromír Jágr vyrovná s přesunem ze slunečného Miami daleko na sever. Calgary leží v kanadské provincii Alberta, jde o jedno z nejsevernějších měst NHL. Už teď, zkraje října, se teploty v Calgary pohybují kolem nuly a v pondělí ve městě sněžilo.

Obrovskou radost z přesunu Jágra do Calgary mají jeho "dvojníci". Fanoušci, kteří oblékají dresy týmů, ve kterých Jágr působil a navštěvují jeho zápasy. Tahle nepřehlédnutelná partička totiž pochází z Calgary.

Nicméně oficiální místa v Calgary Jágrův příchod zatím ještě definitivně nepotvrdila, a tak trenér Glen Gulutzan prožíval před novináři horké chvilky. Tématem otázek totiž nebylo nic jiného než Jágr, Jágr a opět Jágr. "Můžu jen potvrdit, že jsme si včera telefonovali. Zatím ale nemůžu říct nic víc," odpověděl diplomaticky.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Španělská vláda schválila milosti pro devět odsouzených katalánských politiků

Španělská vláda schválila udělení milostí pro devět katalánských politiků a aktivistů, kteří si ve vězení odpykávají dlouhé tresty kvůli uspořádání neústavního referenda o nezávislosti v roce 2017. Političtí lídři včetně bývalého místopředsedy regionální vlády a několika exministrů byli odsouzeni v roce 2019 k trestům od devíti do 13 let vězení za vzpouru, protože referendum vypsali navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů. Za mřížemi dosud strávili asi 2,5 roku.

O udělení milostí pro prominentní zastánce nezávislosti Katalánska hovořil v pondělí v Barceloně premiér Pedro Sánchez, pro kterého se podle agentury AP prosazení tohoto kontroverzního kroku může stát velmi riskantní politickou hrou. S milostmi totiž zásadně nesouhlasí zástupci pravicové opozice a dokonce ani někteří členové Sánchezových vládních socialistů. Menšinová vláda si ale chce naklonit poslance katalánských stran ve španělském parlamentu, které potřebuje ke schválení rozpočtu a dalších důležitých zákonů.

Milosti mohou vstoupit v platnost teprve poté, co je svým podpisem definitivně stvrdí král Felipe VI. a co je potvrdí nejvyšší soud. To se však považuje pouze za formalitu.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Cena bitcoinu spadla pod 30 000 USD, je nejníže od konce ledna

Cena bitcoinu dnes pokračuje v poklesu a spadla až pod 30 000 USD. Je tak nejníže od konce ledna. Od maxima téměř 65 000 USD, kde se ocitla v dubnu, už cena této nejznámější kryptoměny klesla o více než 50 procent. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk.

Kolem 14:30 SELČ se cena bitcoinu pohybovala kolem 29 670 USD (637 600 Kč). Za posledních 24 hodin tak vykazovala pokles o 9,2 procenta.

V posledních dnech je cena bitcoinu i dalších kryptoměn pod sílícím tlakem úřadů několika zemí, hlavně čínských. Ty na konci minulého týdne zasáhly proti takzvaným těžařům kryptoměn a centrální banka vyzvala finanční instituce, aby přestaly poskytovat služby související s kryptoměnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy