Jágr bude útočit na rekord v počtu zápasů. Jaké další mety má česká legenda na dohled?

V dresu floridských Panthers se Jaromír Jágr protlačil v historické tabulce kanadského bodování na druhé místo. V Calgary může zaútočit na rekord Gordieho Howea v počtu startů.
Kladenský rodák je v současné době s 1711 starty čtvrtý ve statistice odehraných zápasů v NHL. První místo Gordieho Howea ale nemusí být pro českou legendu vůbec nedostižné.
Gordie Howe, bývalý kanadský útočník a čtyřnásobný vítěz Stanley Cupu, je na čele statistiky s počtem 1767 odehraných utkání. V letech 1946 a 1971 hrál Howe v Detroitu, kde také získal všechny čtyři trofeje, a v sezoně 1979/80 působil v Hartfordu.
Legendární hokejista přezdívaný Mr. Hockey zemřel loni v červnu v 88 letech. Jaromír Jágr se netají touhou jeho absolutní rekord překonat, naopak je to pro něho jedna z hlavních motivací.
Ačkoliv může pomýšlet o první příčce v této statistice, momentálně je Jágr čtvrtý. Druhá pozice patří Marku Messierovi s 1756 zápasy. Messier si zahrál v Edmontonu, Vancouveru a New Yorku Rangers.
Foto: ČTK
Sport ČTK Sport, ČTK
2. 10. 2017 18:37
Podívejte se v přehledu, na jaké rekordy NHL může Jaromír Jágr při angažmá v Calgary zaútočit. Především jde o statistiku počtu startů v zámořské soutěži, v které patří Jágrovi v současnosti čtvrté místo, ale v případě odehrání dalších 57 utkání by překonal legendárního Gordieho Howea.
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska

Americký prezident Donald Trump nařídil stáhnout většinu amerických vojáků ze Somálska, oznámil Pentagon. Spojené státy mají v této africké zemi zhruba 700 vojáků. Jejich úkolem je pomáhat místní armádě porazit radikály ze skupiny Šabáb, která je napojená na mezinárodní teroristickou síť Al-Káida. Misi v Somálsku se ve Spojených státech velké pozornosti nedostává, přestože je klíčovým pilířem globálních snah Pentagonu porazit Al-Káidu.

Možné důsledky stažení amerických vojáků ze Somálska se Pentagon podle agentury Reuters v prohlášení snaží zlehčit. Experti však dlouhodobě varují, že stažení těchto sil může vést k vážnému zhoršení bezpečnostní situace v africké zemi. Pentagon uvedl, že snížení počtu vojáků nepředstavuje změnu americké pozice. 

Rozhodnutí šéfa Bílého domu Reuters označil za součást širšího Trumpova záměru snížit počty amerických vojáků na zahraničních misích před tím, než v lednu 2021 opustí Bílý dům. Snížit se má také počet amerických vojáků v Iráku a Afghánistánu.

Další zprávy