Okázale ukazoval peníze, teď míří k bankrotu. Hvězdě nestačila ani vydělaná miliarda

Sport Sport
12. 1. 2021 20:32
Přestože si hokejem vydělal skoro 53 milionů dolarů (v přepočtu asi 1,1 miliardy korun), požádal o osobní bankrot. Evander Kane ze San Jose je v problémech a hrozí, že ani nenaskočí do nadcházejícího ročníku NHL.
Evander Kane v dresu San Jose.
Evander Kane v dresu San Jose. | Foto: Reuters

Devětadvacetiletý Kanaďan dluží 47 různým věřitelům celkem 27 milionů dolarů. Jedním z nejvýznamnějších je banka Centennial Bank, která minulý týden podala na útočníka a jeho klub žalobu a požaduje přes osm milionů.

Podle žádosti o osobní bankrot, podané o víkendu v Kalifornii, Kane každý měsíc tratí 90 tisíc a obří dluh nedokáže splácet. Disponuje "jen" nemovitostmi a dalším majetkem ve výši deseti milionů.

Spoluhráč Čechů Tomáše Hertla a Radima Šimka je v potížích dva a půl roku poté, co v San Jose podepsal lukrativní sedmiletý kontrakt na 49 milionů. Včetně současné sezony, která z českého pohledu začíná před středeční půlnocí, tak má před sebou ještě pět let.

Momentálně ovšem není jasné, jak spolupráce dopadne.

V žádosti o bankrot totiž stojí: "Dlužník může vypovědět smlouvu nebo podle současných pravidel vynechat nadcházející ročník, a to kvůli obavám o zdraví vzhledem k nedávnému narození prvního dítěte."

Kane přitom nastoupil do přípravného kempu a základní část, zkrácenou kvůli koronavirové pandemii, má rozehrát ve druhém útoku vedle Hertla. Absence silového útočníka, který za poslední dva roky nasázel 56 gólů, by mužstvo znatelně poznamenala.

Není jasné, kde Kane přišel o tolik peněz. Jelikož ho provází pověst problémového hokejisty, spekulací je spousta. 

Žádost z víkendu nicméně odhaluje, že Kane jen za poslední rok prohrál 1,5 milionu dolarů v hazardu.

Nyní schytává uštěpačné poznámky od mnoha fanoušků, kteří Kaneovi připomínají, jak kdysi na sociální síti okázale pózoval s tučnými balíky bankovek. Ty teď kanadské hvězdě chybějí.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Dálnice D11 u Prahy bude uzavřená kvůli komplikacím při demolici mostu až do rána

Kvůli komplikacím při demolici mostu přes D11 u Prahy se zpozdí zprovoznění komunikace avizované dříve na 18:00. Podle Národního dopravního informačního centra (NDIC) se provoz na dálnici obnoví až v pondělí ráno. Práce na bourání mostu ztěžuje velké množství výztuže, která nebyla zanesena v dokumentaci, a dělníci o ní tedy nevěděli.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Při sesuvu půdy na severu Indie přišlo o život devět osob

Devět lidí přišlo o život při sesuvu půdy v severoindickém státě Himáčalpradéš. Sesuté balvany spadly na vůz, v němž cestovalo 11 lidí. Zbylé dvě další osoby a jeden kolemjdoucí byli zraněni. Uvedla to agentura ANI s odvoláním na indo-tibetskou pohraniční policii (ITBP).

Balvany valící se z kopce způsobily také zřícení nedalekého mostu a poškodily několik aut. Zablokováno bylo také několik silnic, uvedla agentura Reuters.

Západ Indie v minulých dnech zasáhly monzunové deště, které vyvolaly záplavy a rozsáhlé sesuvy půdy. Ve státě Maháráštra při záplavách a sesuvech zahynulo 138 osob a desítky dalších se stále pohřešují, uvedla televizní stanice NDTV. Dvě státní dálnice a důležité silnice zůstávají zavřené pro dopravu, což ztěžuje evakuaci lidí. Mnoho jich uvízlo na střechách svých zatopených domů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy