Poslouchejte, mluví Hertl. Český "žralok" doléčil neduhy a sžívá se s rolí lídra

ČTK ČTK
8. 1. 2021 8:17
Hokejový útočník Tomáš Hertl ze San Jose už netrpělivě vyhlíží start nové sezony NHL.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: ČTK

Má za sebou úmorně dlouhé období přípravy, které však mohl využít k doléčení zdravotních neduhů. Vévodily jim přetržené vazy v levém koleni, kvůli nimž ukončil sedmadvacetiletý pražský rodák sezonu ještě před začátkem koronavirové krize a musel na operaci.

Zdravotně se nyní cítí dobře, netrápí ho koleno ani loket, s nímž měl v minulém ročníku také problémy. "Byl čas vše doléčit. Ta pauza mi pomohla, že jsem se mohl dát v klidu dohromady a měl jsem dost času, abych se připravil. Nemusel jsem pospíchat. Všechno drží, nic mě nebolí a cítím se, jak mám. Těmi tréninky se snažím dostat do herního stylu, vždyť zápas budu hrát skoro po roce," řekl Hertl v on-line rozhovoru novinářům.

"Po těch měsících, kdy člověk je na ledě třeba jen se čtyřma klukama a hraje takový ten letní hokej, se do toho musíte dostat. Zdraví mě teď nijak netrápí. Věřím, že budu moct odehrát všech 56 zápasů (základní části) a nebudu se s ničím potýkat," vyhlížel Hertl start sezony, která začne ve středu 13. ledna, Sharks ale nastoupí až den poté.

Nebyl navíc jediným z tahounů mužstva, koho zdravotní potíže sužovaly. Sharks však část sezony před koronavirovou pauzou nevyšla, byli proto jedním ze sedmi celků, jichž se netýkalo dohrání ročníku.

"Myslím, že nám pauza pomohla, jak jsme v létě nehráli. Erik Karlsson měl potíže s třísly a byl na operaci, Logan Couture měl také nějaké problémy, ale všichni přijeli zdraví a už se nemohou dočkat. Co vím, tak by všichni měli být stoprocentně v pořádku na startu sezony. Věřím, že to tak i zůstane a mohly by se nám ty problémy taky jednu sezonu vyhnout," přál si Hertl.

Trenér Bob Boughner od něho očekává, že ještě o něco vyroste ve vůdčí roli. "Říkal, že na ledě to dokazuju, ale chtěl by po mně, když už tady nejsou Pavelski nebo Thornton, abych promluvil i v kabině. Od začátku kempu to taky dělám. Normálně si myslím, že mluvím dost, ale snažím se ještě víc. Snažím se pomoct mladším klukům na ledě i při zařizování některých věcí, co jsou třeba," přiblížil Hertl.

Sám se s rolí lídra sžívá postupně, ale do jisté míry automaticky. "Když tady byli Pavelski či Thornton, byli to kapitáni a velká jména… Ty poslední dva roky už to bylo ale jiné, když jsem věděl, že jsem jeden z lídrů, měl jsem hodně času na ledě a dostal jsem vlastně i 'áčko' na dres. Člověk se na to musí připravit a snaží se pochytit, co ti kluci dělali. S Pavelskim jsem si včera i telefonoval, tak jsem se i na něco zeptal. Sám 'Pav' říkal, že i ve svých šestatřiceti letech se pořád učí, že i jako lídr se musíte učit," uvedl Hertl.

Kvůli opatřením spojeným s bojem proti koronaviru v Kalifornii se Sharks musí připravovat v Arizoně, kde také zahájí boje o body. "Každý den chodíme na covid test, jinak to je na trénink a zase zpátky na hotel, kde jsme jinak celou dobu. Pravidla jsou přísná a moc toho dělat nemůžeme," přiblížil Hertl.

"Bojujeme s těžšími podmínkami než jsme zvyklí, ale je třeba se připravit. Máme dvě skupiny, jsme v tréninkovém centru, ale nemáme takové to domácí zázemí, přecházíme na led bez bruslí a s maskami. I když se kustodi snažili udělat maximum, abychom to pohodlí měli, není to přece jen takové," doplnil Hertl.

Týmy NHL čeká po přípravných kempech rovnou naostro vstup do sezony, tentokrát mimořádně bez přípravných utkání. "Je to zvláštní, jak je to celé posunuté. V prosinci jsem si říkal, že to už není možné. Trénoval jsem nonstop od února pořád dokola bez vidiny toho, kdy se začne. Najednou se řeklo, že za tři týdny začíná kemp, tak jsem si říkal, zda jsem dobře připravený," připomněl své pocity Hertl.

Zkrácená základní část, přerozdělené složení divizí a zápasy jen uvnitř nich, prázdná hlediště… Nejlepší hokejovou ligu světa čeká bezpochyby další velmi neobvyklá sezona.

"Je to určitě něco jiného. I v tom ohledu, že půjdeme rovnou do ostrých zápasů. Nebude to určitě jednoduché bez přípravných zápasů, protože když hrajeme je proti sobě, tak to není ono. Ale pro všechny týmy je to stejné. Už se ale těším, protože příprava byla strašně dlouhá. Nikdy mi nevadilo makat, ale po jedenácti měsících, co člověk chodí do posilovny a připravuje se, se vážně těším na nějaký zápas," prohlásil Hertl.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Utah se díky desáté výhře za sebou dostal do čela NBA

Basketbalisté Utahu zvítězili 116:104 nad Dallasem a připsali si desátou výhru za sebou. Jazz jsou tak už nejlepším celkem celé NBA, neboť v čele Západní konference vystřídali obhájce titulu Los Angeles Lakers. Ti těsně prohráli 106:107 ve Philadelphii, která vládne Východní konferenci. O výhře Sixers rozhodl střelou tři sekundy před koncem Tobbias Harris.

Výsledky NBA:

Atlanta - Brooklyn 128:132 po prodl., Charlotte - Indiana 106:116, Cleveland - Detroit 122:107, Golden State - Minnesota 123:111, Miami - Denver 82:109, New Orleans - Washington 124:106, Orlando - Sacramento 107:121, Philadelphia - LA Lakers 107:106, Phoenix - Oklahoma City 97:102, San Antonio - Boston 110:106, Toronto - Milwaukee 108:115, Utah - Dallas 116:104.

před 7 minutami

Česko si mezi zeměmi na žebříčku korupce pohoršilo o pět míst

Česká republika se na žebříčku organizace Transparency International (TI), která sleduje korupci, propadlo v roce 2020 oproti předchozímu roku o pět míst a mezi 180 sledovanými zeměmi a územími je na 49. příčce. Pokračuje tak negativní hodnocení vývoje v Česku, protože i na loňském indexu si ČR oproti roku 2019 pohoršila, a to o šest míst. Nejférověji si ve světě podle TI loni vedlo Dánsko a Nový Zéland, na opačném konci škály jsou Jižní Súdán a Somálsko.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

OSN ostře zkritizovala evropské země, že nezákonně vytlačují uprchlíky od svých hranic

Úřad vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) ostře kritizoval evropské země, které podle něj od svých hranic protiprávně vyhánějí uprchlíky, aniž by jim poskytly možnost požádat o azyl. Podle vyjádření úřadu je tato praxe čím dál častější na moři i na pozemních hranicích a státy by s takovým postupem měly okamžitě skoncovat a zahájit vyšetřování konkrétních přečinů. Konkrétní země UNHCR nejmenoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy