Zájem z NHL být může, připustil Rutta. Teď to ale neřeším a soustředím se na turnaj

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
12. 5. 2017 19:13
Chomutovský obránce Jan Rutta odehrál na světovém šampionátu páté utkání a pomohl českému týmu k vítězství 5:1 nad Slovinskem. Rutta hraje v reprezentaci druhým rokem a po skvělé sezoně, v níž došel s Chomutovem do semifinále extraligy a vybojoval si stabilní místo v národním týmu, může pomýšlet na životní přestup. Zatím ale potenciální nabídky z NHL nehodlá řešit.
Jan Rutta podává na světovém šampionátu skvělé výkony, a tak se vyrojily spekulace o možném přestupu do NHL.
Jan Rutta podává na světovém šampionátu skvělé výkony, a tak se vyrojily spekulace o možném přestupu do NHL. | Foto: Michal Eger

Jaké je hodnocení utkání proti Slovinsku v porovnání s Norskem?

Více jsme plnili pokyny a šli jsme důrazně do brány. Z toho nám v první třetině napadaly tři góly, což bylo super a hodně nám to pomohlo. Celkově jsme trochu zjednodušili hru oproti zápasu s Norskem.

Vyhráli jste počtvrté v řadě. Myslíte, že mohl mužstvo nastartovat obrat z 0:3 proti Finsku?

Tak s Finskem to byl takový klasický chomutovský zápas. Dotahovali jsme v poslední třetině, takže to pro mě nebylo letos nic nového (smích). Čtyřikrát jsme vyhráli, ale máme před sebou ještě dva zápasy ve skupině a rozhodovat se bude hlavně ve čtvrtfinále.

Ještě před pár lety jste hrával v Kadani a nyní máte pevné místo v sestavě národního týmu na mistrovství světa. Co na to říkáte?

Samozřejmě je to skvělé. Účast na světovém šampionátu řadím ve své kariéře nejvýše, ale doufám, že se stále budu zlepšovat. Nabývá to vzestupnou tendenci, což je lepší, než kdyby byla sestupná (smích).

Včera se na Twitteru objevila informace o nabídkách z NHL. Co k tomu můžete prozradit?

Zájem být může. Ale nevím, co bych k tomu měl více říct. Teď to neřeším a soustředím se na reprezentaci.

Jak se vám líbí prostředí v Paříži?

Paříž je krásné město. Trochu jsme se prošli po památkách, něco jsme už stihli poznat. Byli jsme na Eiffelově věži, na Vítězném oblouku, stihl jsem i Louvre.

Co říkáte na podporu od fanoušků, přijel za vámi někdo z rodiny?

Podpora fanoušků je tady úžasná. Je jich tady tolik, že si potom připadáme, jako by se mistrovství hrálo v Česku. Dneska to byl první zápas, kdy jich bylo trochu méně, ale i tak to bylo skvělé. Rodiče přijedou až zítra.

Co očekáváte od zápasů s Francií a Švýcarskem?

Obě utkání budou velmi těžká. Nejdříve jdeme na Francii, která si domácí šampionát ohromně užívá. Hrají skvělý hokej, takže to rozhodně nebude nic lehkého. Potvrdili to už v zápasech s Finskem a Kanadou. Švýcaři patří už dlouho do širší špičky, budou těžkým soupeřem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy