Růžička: Chci, aby Jágr na MS hrál, a věřím, že ho ukecám

ČTK ČTK
7. 4. 2015 16:13
Přestože Jágr ještě definitivně neřekl, že bude na nadcházejí vrcholné akci startovat, Růžička věří, že se s ním po návratu do Česka dohodne a přesvědčí ho, aby v Praze hrál.
Jaromír Jágr a Vladimír Růžička
Jaromír Jágr a Vladimír Růžička | Foto: ČTK

Praha - Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička uvítal rozhodnutí útočníka Jaromíra Jágra připojit se k národnímu týmu, chystajícímu se na domácí mistrovství světa. Přestože Jágr ještě definitivně neřekl, že bude na nadcházejí vrcholné akci startovat, Růžička věří, že se s ním po návratu do Česka dohodne a přesvědčí ho, aby v Praze hrál.

"Telefonovali jsme si a jsme domluveni, že přiletí a pak se domluvíme. Jarda mi naznačoval, že budeme mít dobré hráče a že by nechtěl překážet, ale já jsem mu jasně řekl, že sestavu dělám já. A my jako trenéři máme zájem, aby hrál," řekl Růžička na dnešním reprezentačním srazu v Praze.

Třiačtyřicetiletý Jágr v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že se domů vrátí z Floridy co nejdříve po skončení základní části NHL. Ta končí v sobotu 11. dubna. Poté chce trénovat s reprezentací a následně se rozhodne, zda bude i hrát.

"Potřebuji ho ukecat"

Růžička si však nepřipouští, že by Jágra v případě, že bude zdravotně v pořádku, do nominace nezařadil. "Potřebuju ho ukecat, aby na mistrovství jel," uvedl jednapadesátiletý kouč, který v týmu společně s Jágrem ovládl olympijské hry v Naganu 1998.

"Já ho do sestavy chci. Sleduji zápasy na Floridě a tam hraje neskutečně. Je to podobný případ jako Růča (Martin Ručinský). Nechci, aby to vyznělo, že budeme mít starší hráče. Já ale tvrdím jedno: na mistrovství světa by měli jet ti nejlepší. Chceme udělat dobrý výsledek," podotkl Růžička.

Na Floridě ožil

Slavný kladenský odchovanec po loňském mistrovství světa v Minsku uvedl, že za reprezentaci už hrát nebude. Trenér Růžička však v sezoně několikrát prohlásil, že věří, že slavného útočníka přesvědčí, aby se s reprezentační kariérou rozloučil na domácím MS. V Jágrově rozhodnutí zřejmě hrála roli i únorová výměna z New Jersey na Floridu.

V týmu Panterů ožil, dostal větší prostor na ledě a začalo se mu i více individuálně dařit. "Florida hraje jiný hokej než New Jersey. Mají mladší mužstvo, ale tím to úplně není. Hrají jiný styl, s rychlejším přechodem do útoku a to Jardovi vyhovuje. Sleduji jejich zápasy a vždy, když vleze na led, někomu připraví šanci," uvedl Růžička.

Jágr všude a vždy pomohl

Reprezentační kouč navíc nesouhlasí s názory některých odborníků, že Jágr už není pro národní tým posilou. "Nebude to Jarda Jágr, kterému bylo 25 let, ale je obrovsky zkušený. Může nám pomoct, stejně jako nám pomohl loni. Kdekoliv jsem ho měl, tak nám pomohl. V roce 2005, 2009 i 2010. Na všech akcích jsem s ním byl maximálně spokojený a předváděl velmi dobré výkony. Hraje pro mužstvo," řekl Růžička, který reprezentaci přivedl k triumfům na světových šampionátech v letech 2005 a 2010 a v obou případech byl součástí týmu i Jágr.

Podle Růžičky nebude problémem ani fakt, že vedle Jágra by v nominaci měl být i další čtyřicátník Ručinský. "Umím si to představit a i to tak bude. Určitě. Pokud budou oba zdraví, tak to tak chci. Jsou to zkušení hráči, kteří mají něco za sebou a hrají velice dobře," uvedl Růžička.

Nechce řešit, zda Jágr odehraje některý z přípravných zápasů před MS. Teoreticky by mohl hrát proti Finsku 22. a 24. dubna. "Nepotřebuju ho zkoušet. Pro nás je nejdůležitější, aby byl v pohodě. Bude záležet na tom, jak se cítí. A tak jsme domluveni. Přijede a pak si řekneme," dodal Růžička.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy