Růžička: Chci, aby Jágr na MS hrál, a věřím, že ho ukecám

ČTK ČTK
7. 4. 2015 16:13
Přestože Jágr ještě definitivně neřekl, že bude na nadcházejí vrcholné akci startovat, Růžička věří, že se s ním po návratu do Česka dohodne a přesvědčí ho, aby v Praze hrál.
Jaromír Jágr a Vladimír Růžička
Jaromír Jágr a Vladimír Růžička | Foto: ČTK

Praha - Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička uvítal rozhodnutí útočníka Jaromíra Jágra připojit se k národnímu týmu, chystajícímu se na domácí mistrovství světa. Přestože Jágr ještě definitivně neřekl, že bude na nadcházejí vrcholné akci startovat, Růžička věří, že se s ním po návratu do Česka dohodne a přesvědčí ho, aby v Praze hrál.

"Telefonovali jsme si a jsme domluveni, že přiletí a pak se domluvíme. Jarda mi naznačoval, že budeme mít dobré hráče a že by nechtěl překážet, ale já jsem mu jasně řekl, že sestavu dělám já. A my jako trenéři máme zájem, aby hrál," řekl Růžička na dnešním reprezentačním srazu v Praze.

Třiačtyřicetiletý Jágr v rozhovoru pro deník Sport uvedl, že se domů vrátí z Floridy co nejdříve po skončení základní části NHL. Ta končí v sobotu 11. dubna. Poté chce trénovat s reprezentací a následně se rozhodne, zda bude i hrát.

"Potřebuji ho ukecat"

Růžička si však nepřipouští, že by Jágra v případě, že bude zdravotně v pořádku, do nominace nezařadil. "Potřebuju ho ukecat, aby na mistrovství jel," uvedl jednapadesátiletý kouč, který v týmu společně s Jágrem ovládl olympijské hry v Naganu 1998.

"Já ho do sestavy chci. Sleduji zápasy na Floridě a tam hraje neskutečně. Je to podobný případ jako Růča (Martin Ručinský). Nechci, aby to vyznělo, že budeme mít starší hráče. Já ale tvrdím jedno: na mistrovství světa by měli jet ti nejlepší. Chceme udělat dobrý výsledek," podotkl Růžička.

Na Floridě ožil

Slavný kladenský odchovanec po loňském mistrovství světa v Minsku uvedl, že za reprezentaci už hrát nebude. Trenér Růžička však v sezoně několikrát prohlásil, že věří, že slavného útočníka přesvědčí, aby se s reprezentační kariérou rozloučil na domácím MS. V Jágrově rozhodnutí zřejmě hrála roli i únorová výměna z New Jersey na Floridu.

V týmu Panterů ožil, dostal větší prostor na ledě a začalo se mu i více individuálně dařit. "Florida hraje jiný hokej než New Jersey. Mají mladší mužstvo, ale tím to úplně není. Hrají jiný styl, s rychlejším přechodem do útoku a to Jardovi vyhovuje. Sleduji jejich zápasy a vždy, když vleze na led, někomu připraví šanci," uvedl Růžička.

Jágr všude a vždy pomohl

Reprezentační kouč navíc nesouhlasí s názory některých odborníků, že Jágr už není pro národní tým posilou. "Nebude to Jarda Jágr, kterému bylo 25 let, ale je obrovsky zkušený. Může nám pomoct, stejně jako nám pomohl loni. Kdekoliv jsem ho měl, tak nám pomohl. V roce 2005, 2009 i 2010. Na všech akcích jsem s ním byl maximálně spokojený a předváděl velmi dobré výkony. Hraje pro mužstvo," řekl Růžička, který reprezentaci přivedl k triumfům na světových šampionátech v letech 2005 a 2010 a v obou případech byl součástí týmu i Jágr.

Podle Růžičky nebude problémem ani fakt, že vedle Jágra by v nominaci měl být i další čtyřicátník Ručinský. "Umím si to představit a i to tak bude. Určitě. Pokud budou oba zdraví, tak to tak chci. Jsou to zkušení hráči, kteří mají něco za sebou a hrají velice dobře," uvedl Růžička.

Nechce řešit, zda Jágr odehraje některý z přípravných zápasů před MS. Teoreticky by mohl hrát proti Finsku 22. a 24. dubna. "Nepotřebuju ho zkoušet. Pro nás je nejdůležitější, aby byl v pohodě. Bude záležet na tom, jak se cítí. A tak jsme domluveni. Přijede a pak si řekneme," dodal Růžička.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy