Jágr se připojí k reprezentaci: Vezmu si brusle a uvidíme

Jágrovy šampionáty: Od bronzu ČSFR až k běloruské bramboře
Jaromír Jágr a Martin Ručinský si spolu zahráli třeba na olympiádě v Turíně, odkud si odvezli bronzové medaile - a dost možná, že spolu reprezentační kariéru i ukončí. Na MS v Praze a Ostravě mají totiž oba velkou šanci si zahrát. Jágr sice tvrdí, že se bude s týmem jen připravovat a jeho start na šampionátu není jistý, ale jeho láska k hokeji je tak velká, že nejspíš jako obvykle vábení reprezentačního dresu podlehne. A jak si vedl na předchozích šampionátech?
O čtyři roky později přijel Jágr jako velká hvězda s dvěma prsteny pro šampiona Stanley Cupu na rukách na šampionát v Itálii. Češi ale tehdy vypadli po mizerných výkonech ve skupině ve čtvrtfinále s později zlatou Kanadou (2:3) a odjeli domů s nepořízenou. Jágr ovšem na MS (společně se Strakou) přiletěl až po vyřazení z play off NHL a na šampionátu sehrál jen tři zápasy s bilancí 0+2.
Na další šampionát si Jágr musel počkat plných osm let. V roce 2002, jen pár měsíců po olympiádě v Salt Lake City, dorazil na MS do Švédska, ale stejně jako jako předtím v Itálii se do bojů o medaile nepodíval. Tým přitom předtím vybojoval zlatý hattrick, tedy tři zlaté medaile v řadě, ale v Jönköpingu ani s přispěním Jágrových osmi bodů (4+4) čtvrtfinálem neprošel. Silnější byli rusové, kteří tým Josefa Augusty porazili 3:1.
Před jedenácti lety se Jágr nechal zlákat na šampionát v Praze a Ostravě a zase se vytouženého zlata nedočkal. Našlapaný český tým ve čtvrtfinále před zkoprnělou O2 arenou vyřadili na nájezdy Američané. Jágr na turnaji zaznamenal devět bodů (5+4) a byl alespoň zvolen do All-Star turnaje.
Foto: ČTK
ČTK Sport ČTK, Sport
7. 4. 2015 7:50
Jaromír Jágr se po skončení základní části NHL připojí k hokejové reprezentaci.

Praha - Jaromír Jágr se po skončení základní části NHL připojí k hokejové reprezentaci. V rozhovoru pro deník Sport však třiačtyřicetiletý útočník Floridy řekl, že jeho start na květnovém mistrovství světa v Praze a Ostravě není jistý.

"Domluvili jsme se, že se po sezoně co nejrychleji seberu a vrátím se do Česka. A normálně se zařadím do mužstva s tím, že není jisté, jestli budu na mistrovství hrát. Budu trénovat a uvidí se, jak se to celé vyvine. Do Prahy si beru brusle, ale jestli je nazuju, to nikomu nezaručuju," uvedl Jágr.

Vše probere až s trenérem Růžičkou

O svém rozhodnutí již mluvil i s reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou, ale jen krátce. Dokud Florida měla šanci na postup do play off NHL, nemělo podle něj cenu situaci řešit. Poslední zápas hrají Panthers v sobotu.

"Prostě si do Prahy vezmu výstroj, potom si v klidu sedneme s Růžou a z očí do očí to probereme. Nikomu dopředu nic nezaručuju. A víc to nechci rozebírat," řekl.

Slavný kladenský odchovanec hrál v minulé sezoně na olympijských hrách v Soči a poté i na mistrovství světa v Minsku. Po šampionátu uvedl, že za reprezentaci již hrát nebude. Trenér Růžička však v sezoně několikrát prohlásil, že věří, že slavného útočníka přesvědčí, aby se s reprezentační kariérou rozloučil na domácím MS.

Na Floridě Jágr ožil

V Jágrově rozhodnutí uvažovat o startu na vrcholném turnaji sezony zřejmě hrála roli i únorová výměna z New Jersey na Floridu. V týmu Panterů ožil, dostal větší prostor na ledě a začalo se mu i více individuálně dařit.

"Věděl jsem, že má Florida o mě velký zájem. Předtím v létě mě chtěli podepsat, nabídli by mi i více peněz a víceletou smlouvu, ale neměl jsem důvod z Devils odcházet. Měl jsem tam dobrou pozici, tehdejší kouč (Peter DeBoer) mi vyhovoval. Nechtěl jsem to měnit a jít zase do neznámého prostředí," vrátil se Jágr o necelý rok zpět.

V průběhu sezony se však jeho pozice v New Jersey změnila, a i proto uvítal výměnu právě na Floridu. "O Floridě jsem neustále věděl, padala z její strany i taková slova, že pokud se v Devils něco přihodí, můžu sem kdykoliv přijít, že mě vymění. Ale i když jsem si nakonec nemohl vybírat, tak díky bohu, jak to nakonec dopadlo. Hraju se skvělými mladými hráči, kteří mají před sebou velkou budoucnost," uvedl Jágr, který v minulých dnech prohlásil, že Florida má šanci do dvou let získat Stanleyův pohár.

Momentálně vypadá reálně, že český útočník bude na Floridě pokračovat v kariéře. "Myslím si, že to nějak dopadne. Uvidíme, nechci předbíhat. Ale šance, že se domluvíme, je dost veliká. Záleží, jak se k tomu postaví klub. Jestli bude chtít na rok, nebo možná i na dva roky," řekl Jágr.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy