Spokojený Růžička: Norové nás pořádně prověřili

ČTK ČTK
4. 4. 2015 21:27
Hokejová reprezentace úspěšně vstoupila do závěrečné přípravy před blížícím se mistrovství světa, v Lillehammeru porazila domácí Norsko 4:0 a 1:0.
V Lillehammeru si zahrál také Lukáš Radil.
V Lillehammeru si zahrál také Lukáš Radil. | Foto: ČTK

Lillehammer - Hokejová reprezentace úspěšně vstoupila do závěrečné přípravy před blížícím se mistrovství světa, v Lillehammeru porazila domácí Norsko 4:0 a 1:0. Trenér Vladimír Růžička tak byl s oběma duely spokojen.

"První jsme odehráli velice dobře, druhý nebyl špatný, ale dnes nám to tak nejezdilo. Hráli jsme trošku komplikovaněji, ale jinak si myslím, že nás Norové celkem dobře prověřili," řekl Růžička. "Hráči potvrzují to, co říkám celou sezonu. Pracují a hrají velmi dobře. Za dvě utkání máme skóre 5:0, bylo to dobré," uvedl.

Norové hráli tak, jak Růžička čekal

Norové podle něj splnili, co od nich očekával. "Byli hodně houževnatí, bránili, hráli jeden na jednoho. Dobře nás prověřili, hráči se dobře prosazovali. Měli jsme ale dát více gólů. Měli ale dva výborné brankáře, kteří svůj tým podrželi. Nás ale taky podržel Kuba Kovář," podotkl Růžička.

Oproti původnímu plánu se rozhodl Kováře nasadit do obou zápasů a opora Jekatěrinburgu si nakonec připsala dvě čistá konta. "Potřebujeme ho dostat co nejvíce do branky. Je to gólman, se kterým počítám na mistrovství světa, proto chytal dvakrát," řekl Růžička. Druhým důvodem byl fakt, že si Kovář v prvním duelu připsal jen 13 zákroků a soupeř jej tak výrazněji neprověřil.

Zatímco v pátek si Češi více vyzkoušeli hru v početní výhodě, v sobotu zase hráli více v oslabení. "Obě utkání pískali stejní rozhodčí, ale zdálo se mi, že každé posuzovali odlišně. Nepískali špatně, hodně to pouštěli, ale pak nás najednou vyloučili a nikdo nevěděl za co. Díky tomu jsme si dnes vyzkoušeli oslabení, ve kterém jsme udělali pár chyb, na což se musíme podívat, ale jinak to bylo dobré," řekl Růžička.

Přesilovky řešili kluci moc komplikovaně

Při přesilovkách pět na tři v pátek byl podle něj problém, že je jeho svěřenci hráli komplikovaně. "Snažili jsme se hodně střílet, ale neměli jsme to připravené. Nebyli jsme v pozicích, kde bychom mohli dát branku. Norové byli blízko a dobře blokovali střely," podotkl kouč dvojnásobných mistrů světa, který před nedávnem podepsal smlouvu i na další sezonu.

Obě utkání se hrála v poloprázdné hale, druhý duel sledovalo dokonce jen 465 diváků. "To je problém Norů, to já neřeším. Pro nás byly důležité zápasy," podotkl Růžička, který však díky komorní atmosféře mohl společně s asistenty udělovat hráčům pokyny i přímo při hře na ledě. Byly dobře slyšet. "To je fakt, trošku to slyšeli. Hlavní pokyny ale dostali v kabině," dodal Růžička s úsměvem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy