Z MS do NHL: Nejvíc může zazářit Radulov, ale udivuje svými požadavky

Daniel Poláček Daniel Poláček
7. 6. 2016 7:14
Alexandr Radulov může být dalším hokejistou, který získá po mistrovství světa kontrakt s klubem NHL, který ho nedraftoval. Hvězdný Rus ale nejspíš bude muset slevit z nároků. Víc peněz, než má bostonský Bergeron, mu nikdo nedá.
Alexandr Radulov
Alexandr Radulov | Foto: Reuters

Praha – Zatím tři hokejisté z mistrovství světa si během turnaje či po něm zajistili kontrakt s klubem NHL, který je nedraftoval. Jde o Michala Kempného, Ádáma Vaye a Martina Lundberga. Nepříliš početnou partu může rozšířit hvězdný Alexandr Radulov, ale nejspíš bude muset slevit z nároků.

První tři jdou za snem a nemají jistotu, zda ve slavné lize zakotví napevno. Zřejmě největší poprask vyvolal neznámý gólman Vay, jehož ulovila Minnesota. 22letý Maďar měl víc nabídek, ale rozhodnutí učinil rychle. Jinak by životní šanci mohl propást.

V KHL zářil, za mořem moc ne

To Radulov vyčkává. Ani půl měsíce po šampionátu, na kterém nakonec kvůli zranění nenastoupil (s týmem ale byl), nikomu nekývl. Důvod je jednoduchý – může si vybírat.

V moskevském CSKA končí jako jedna z největších hvězd Kontinentální ligy. Bezmála 500 bodů ve 391 zápasech základní části hovoří jasně. Pokud jde o bodový průměr, předčí ho v historii soutěže jen Jevgenij Malkin, Alexandr Ovečkin a Nicklas Bäckström. Až za ním jsou Sergej Mozjakin, Ilja Kovalčuk nebo Jaromír Jágr.

Do toho Radulov získal Gagarinův pohár a hromadu individuálních cen. Zato v zámoří nikdy naplno nezazářil. Vlastně odehrál jedinou kompletní sezonu, v níž zdaleka nebyl nejproduktivnějším hráčem Nashvillu. Navíc kolují zvěsti o jeho rebelské povaze.

Přesto za oceánem budí velký zájem. Není se čemu divit, neboť ve 29 letech stále nepatří mezi veterány a na poslední olympiádě se zařadil mezi nejproduktivnější hokejisty.

Chce víc peněz než má Bergeron

Spekulovalo se, že by mohl zamířit za Jágrem na Floridu, ale momentálně vypadá reálněji spolupráce s Detroitem, odkud prchá jiný Rus – Pavel Dacjuk.

Obě strany by si už možná plácly, jenže nenašly společnou řeč v otázce peněz. Zatímco Red Wings chtějí Radulova v mužstvu na rok za čtyři miliony dolarů, hvězdný Rus myslí na vyšší gáži. Mnohem vyšší.

"Několik zdrojů z NHL uvádí, že Radulov chce dvouletý kontrakt na 7,5 milionu za rok," tvrdí novinář Darren Dreger z kanadské stanice TSN.

Jeho kolega Bob McKenzie dodává: "Překvapilo by mě, kdyby dostal tolik. Možná mu někdo dá smlouvu na dva roky, ale já bych to neudělal."

Hlavou kroutí i další zámořští experti. Kdyby ruský křídelník skutečně dostal takový balík, z platového stropu by ukrajoval víc než Drew Doughty, Patrice Bergeron nebo Pekka Rinne, což zní ztřeštěně. Sleví Radulov ze svých nároků?

 

Právě se děje

před 15 minutami

Nymburk zřejmě dohraje play off basketbalové Ligy mistrů v září

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na přelomu září a října formou závěrečného turnaje Final Eight. Při pondělní videokonferenci o tom rozhodlo vedení soutěže, která byla přerušena kvůli pandemii koronaviru. Hrát se bude jen na jeden zápas.

Vedení Ligy mistrů už sice stanovilo i přesný termín závěrečného turnaje pro nejlepší osmičku (30. září až 4. října), to se však stále může změnit. Aby se play off mohlo uskutečnit, musí být splněny čtyři podmínky. Musí se otevřít hranice, úřady musí povolit konání sportovních akcí, musí být povoleno hrát s diváky a kluby musí mít dost času na přípravu.

"Nyní se to zdá jako nejpravděpodobnější varianta, ale je možné, že se situace v Evropě bude měnit v pozitivním i negativním smyslu. Nikdo tak nedokáže odhadnout, jak to bude v září vypadat s cestováním. Takže je možné, že tato varianta bude ještě přehodnocena," uvedl výkonný ředitel Nymburka Ondřej Šimeček v tiskové zprávě

před 54 minutami

Ajax ukončil kontrakt s Nourim, jenž má poškozený mozek

Ajax Amsterodam ukončil kontrakt s někdejším velkým fotbalovým talentem Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterodamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Další zprávy