Hrdina Josi. Švýcarský obránce nastoupil do finále MS se zlomenou rukou, přesto přihrál na dva góly

ČTK ČTK
5. 6. 2018 8:30
Švýcarský obránce Roman Josi odehrál finále hokejového mistrovství světa v Kodani se zlomeninou ruky. Dva týdny po šampionátu to v pořadu švýcarské televize prozradil reprezentační trenér Patrick Fischer. Josi v utkání se Švédskem přihrál na oba švýcarské góly, jeho tým prohrál 2:3 po samostatných nájezdech. Josi utrpěl zranění v semifinále proti Kanadě. "Museli jsme si vyžádat svolení z Nashvillu, zda může do finále vůbec nastoupit," řekl Fischer. Sedmadvacetiletý Josi je oporou Nashvillu, kde mu běží sedmiletá smlouva na 28 milionů dolarů.
Švýcar Roman Josi při MS
Švýcar Roman Josi při MS | Foto: Luboš Vácha
 

Právě se děje

před 5 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy