To nebyla hezká otázka, Roberte. Brankář Hrachovina nechtěl Zárubovi jako komentátor skákat do řeči

ČTK Sport ČTK, Sport
16. 5. 2018 10:48
Nevídaný úkaz. Brankář národního týmu Dominik Hrachovina spolukomentoval na ČT sport duel mistrovství světa mezi Slovenskem a Běloruskem.
Dominik Hrachovina a Robert Záruba na komentátorském stanovišti.
Dominik Hrachovina a Robert Záruba na komentátorském stanovišti. | Foto: Jan Hlaváč

Kodaň - Roli spolukomentátora přímého přenosu České televize si vyzkoušel na mistrovství světa v Dánsku hokejový brankář Dominik Hrachovina.

Trojka výběru kouče Josefa Jandače přiblížila spolu s Robertem Zárubou divákům dění z utkání Běloruska se Slovenskem v kodaňské Royal Areně. Třiadvacetiletý odchovanec Komety Brno, který působí ve finském klubu Tappara Tampere, si prý splnil v nové roli sen.

"Dojmy jsou suprové. Měl jsem vedle sebe takového zkušeného harcovníka, jako je pan Záruba, takže to byla velká sranda," rozplýval se Hrachovina.

Přestože působil i při přenosu suverénním dojmem, potýkal se podle svých slov s nervozitou. "Hlavně z toho, abych nekoktal. Jsem zpocený víc než po zápase. Ale užil jsem si to."

Na pozici spolukomentátora se nabídl v podstatě sám. "Jedno ráno byl pan Záruba blízko u ledu, tak říkám: Já mám dneska volno, pane Záruba, potřeboval bych něco dělat. A řekl jsem mu, že bych chtěl strašně komentovat. On se toho chytil, že něco vymyslíme, tak se to pak nějak rychle upeklo," popsal Hrachovina.

Mluvidla před přenosem nerozcvičoval. "Spíš jsem se připravoval, abych o těch hráčích něco věděl. Bělorusy jsem neznal a ta jejich jména jsou hrozná, takže jsem se snažil, abych věděl. Ale bylo to půl hoďky, dvacet minut. Ne moc pečlivě," usmíval se Hrachovina.

Musel se hlídat, aby Zárubovi neskočil při komentování do řeči. "Pro mě je těžké, když je nějaká myšlenka, že mám být ticho. On musí komentovat, co se děje. Já mu do toho nemůžu skákat. Musel jsem si dávat pozor, když mi přišlo něco do hlavy, abych do toho nekecal," prohlásil.

Rodák z Brna se také soustředil, aby nebyl v přenosu znát hantec, kterým je zvyklý mluvit. "Na to jsem se soustředil úplně nejvíc. Bylo hodně věcí, které jsme musel držet pod kontrolou. Občas jsem se někde zakoktnul, ale nějak se to povedlo," řekl Hrachovina.

Snažil se využít své zkušenosti ze hry a doplnit poznatky, jako to dělají stálí odborníci v přenosech z řad bývalých hráčů David Pospíšil, Martin Procházka či Milan Antoš. "Člověk to vidí zase z jiné perspektivy než Robert. Věci, které on nevidí, tak můžu zase já vidět a naopak," uvedl Hrachovina.

Podobná práce by jej po kariéře bavila. "Doufejme, že nějaký rok ještě budu hrát, a uvidíme potom někdy později. Komentovat by mě hrozně bavilo," uvedl Hrachovina, který působil posledních osm let ve Finsku, kde také vystoupil v televizi a mluvil finsky.

"Nebylo to teda jako komentátor, ale v talkshow. Něco jako Show Jana Krause. Tam už to mám taky za sebou," dodala nová posila Astany v KHL.

Spoluhráči volný den trávili mimo halu a Hrachovina se jako nový spolupracovník České televize stal terčem vtípků. "Dělali si ze mě samozřejmě srandu, ale pro mě to byl sen," podotkl Hrachovina.

Komentátora České televize Roberta Zárubu oslovoval český brankář během přenosu často křestním jménem. S jednou z otázek se vypořádal po svém. "To nebyla hezká otázka, Roberte," odbyl dotaz v průběhu první třetiny, jak brankář cítí, že má puk ve výstroji.

Na své vystoupení zaznamenal velký ohlas. "Už přišlo strašně moc zpráv," prozradil Hrachovina a dočkal se i pochvaly od Záruby. "Říkal, že jsem byl v pohodě a nebylo to tak špatný," dodal gólman.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy