Vzpomínky na mistry a Jágr jako inspirace. Podívejte se do šatny národního týmu

Českou kabinu zdobí mimo jiné obrázek Jaromíra Jágra z MS 2015.
Čeští hokejisté mají v šatně na MS v Bratislavě vystavenou velkou vlajku. O pitný režim a stravování je dostatečně postaráno.
V roce 2011 měli Slováci v Bratislavě dokonce dvoupatrovou šatnu, Rusové mají letos tu největší. Češi dostali alespoň kabinu nejblíže k ledové ploše.
Stěny zdobí obrázky, letopočty a další připomínky historických momentů českého hokeje. Zvýrazněny jsou roky, ve kterých Češi a Čechoslováci světový šampionát ovládli.
Nad přihrádkami hokejistů jsou vylepena motivační hesla. Například "Člověk mnoho vydrží, má-li cíl" nebo "Jedna země, jedno srdce".
Foto: Milan Kammermayer
Ondřej Zoubek Milan Kammermayer, Ondřej Zoubek
11. 5. 2019 18:45
Trenér Miloš Říha chtěl v Bratislavě pro českou reprezentaci šatnu po Slovanu, tu ale dostali Rusové. Češi to zase mají z menší kabiny blíže na led. Nahlédněte s námi do komnaty Jakuba Voráčka a spol.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy