Rychlý plán s Faksou selhal, zápas s Norskem nestihne. Chytat bude možná Hrubec

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
Aktualizováno 11. 5. 2019 13:18
Útočník Dallasu Radek Faksa měl původně do dějiště MS v hokeji dorazit již dnes a být připraven na večerní zápas s Norskem. To ovšem padá. A kvůli odjezdu Patrika Bartošáka k porodu si možná poprvé na světovém šampionátu zachytá Šimon Hrubec.
Brankář Šimon Hrubec by si mohl proti Norsku připsat první start na MS.
Brankář Šimon Hrubec by si mohl proti Norsku připsat první start na MS. | Foto: Reuters

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Český tým měl po zápase proti Švédsku na programu dobrovolný trénink od 11 hodin, kterého se účastnilo 11 hráčů a brankář Hrubec.

Zkušení hráči a největší hvězdy jako Jakub Voráček, Radko Gudas, Michael Frolík, Ondřej Palát nebo střelec dvou gólů Jakub Vrána se na ledě neobjevili. "Někteří hráči šli, jiní ne. Máme podobný program jako včera. Po obědě si odpočineme a připravíme se," řekl asistent trenéra Robert Reichel.

Trenéři reprezentace dopsali na soupisku útočníka Hynka Zohornu a zbývají ještě čtyři místa. Dvě z nich zaplní nejspíš Radek Faksa a Pavel Francouz ze zámoří, na dvě další dále čekají Petr Zámorský, David Tomášek a Robin Hanzl, kteří s týmem trénují.

"Radek ale dneska nedorazí, vypadá to na zítřek," překvapil Reichel. Podle slov hlavního kouče Miloše Říhy z pátku měl totiž centr Dallasu přiletět již dnes, v 11 hodin přistát ve Vídni a večer nastoupit k zápasu s Nory.

Rychlá akce však selhala. "Byly komplikace s letem, vesměs všechno je vyprodané. Ale už jsme to vyřešili," dodal reprezentační asistent. Místo avizované posily tedy nastoupí Hynek Zohorna, ve čtvrté řadě po boku bratra Tomáše a Michala Řepíka.

Po rozhovoru manažera reprezentace Petra Nedvěda ve studiu České televize však vyšlo najevo, že se Faksův přílet neodkládá kvůli plným letadlům. "Měl lehké potíže při zdravotní prohlídce. Domluvili jsme se, že přiletí v neděli, doléčí se a nastoupí nejdříve ve čtvrtek," řekl Nedvěd.

Faksa tedy nebude k dispozici nakonec ani v pondělí proti Rusům, ve čtvrtek čeká české mužstvo souboj s Lotyši. 

Hynek Zohorna si dnes odbude premiéru na velké akci a totéž by mohlo potkat brankáře Hrubce. Čerstvý extraligový vítěz trénoval jako jediný brankář, jelikož Bartošák se dosud nevrátil z Ostravy.

"Brzy by měl být zpět. Brankáři už ví, kdo bude chytat, ale nechceme to prozrazovat," podotkl Reichel. Francouz by měl dorazit z Colorada také nejspíš v neděli a připraven bude teoreticky až na utkání proti Rusku.

Bartošák spěchal k porodu do Ostravy v noci po zápase. "Když to bylo mimo zápas, měl dovoleno odjet. Masér Filip (Ondráček) jel s ním, aby Patrik neřídil. Vše proběhlo, jak mělo," usmíval se Reichel i s ohledem na narození Bartošákova syna Damiana.

Proti Norsku hráli Češi na MS naposled před dvěma lety ve Francii a pořádně se na výhru 1:0 v prodloužení natrápili. "Norsko je nepříjemný soupeř, to si pamatuju ještě jako hráč. Když ale kluci budou dělat, co si řekneme, máme sílu je porazit," uzavřel asistent.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Eurohold: Antimonopolní úřad je pro prodej bulharských aktiv ČEZ

Bulharský antimonopolní úřad povolil bulharské pojišťovací a finanční skupině Eurohold koupit bulharská aktiva firmy ČEZ za 335 milionů eur (9,2 miliardy Kč). Oznámila to dnes skupina Eurohold. Úřad se touto záležitostí začal znovu zabývat poté, co správní soud zrušil jeho loňské rozhodnutí, které transakci zablokovalo. Společnosti ČEZ a Eurohold podepsaly dohodu o prodeji aktiv loni v červnu. Transakci ještě musí odsouhlasit bulharský energetický regulátor, napsala agentura Reuters.

Prodávaná aktiva zahrnují distribuční společnost, která dodává elektřinu více než dvěma milionům Bulharů, což z transakce činí politicky citlivé téma. "Bulharská Komise pro ochranu hospodářské soutěže poskytla firmě Eurohold Bulgaria svolení k převzetí dceřiných společností skupiny ČEZ v Bulharsku," uvedla dnes společnost Eurohold. Loni v říjnu přitom komise dospěla k závěru, že nově vzniklá skupina by na trzích s pojištěním a energií získala výraznou konkurenční výhodu, a transakci zablokovala.

"Víme, že bulharská Komise pro ochranu hospodářské soutěže rozhodla, ale písemné vyhotovení vlastního rozhodnutí zatím nebylo zveřejněno," sdělila dnes ČTK mluvčí ČEZ Alice Horáková. "Jakmile rozhodnutí nabude právní moci, dalším naším krokem bude žádost o souhlas bulharského regulatorního úřadu (KEVR)," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy