Zápasy s Itálií nám moc nedají, mělo by se hrát méně, říká nový lídr bodování Frolík

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
17. 5. 2019 23:40
V Bratislavě se rozehrál do parádní formy, k výhře 8:0 nad Itálií přispěl dvěma góly a dvěma asistencemi a s celkovou bilancí 5+5 předskočil v kanadském bodování MS bouráky Kučerova a Nylandera. Přesto leželo Michaelu Frolíkovi na srdci především blaho týmu a zisk povinných tří bodů proti trpaslíkovi. Po zápase uznal, že střety s podobnými soupeři jsou trochu zbytečné.
Michael Frolík vede s pěti brankami a pěti asistencemi produktivitu hokejového MS v Bratislavě.
Michael Frolík vede s pěti brankami a pěti asistencemi produktivitu hokejového MS v Bratislavě. | Foto: Reuters

Je vysoká výhra nad Itálií splněnou povinností?

Asi jo. Začátek nebyl úplně jednoduchý, první gól jsme dali trochu později. Ve druhé třetině měli Italové za stavu 1:0 pár šancí, Francík (Pavel Francouz) to naštěstí pochytal. Pak jsme dali trochu kuriózní gól, což nás uklidnilo, a další jsme hned přidali v přesilovce. Italové už pak trochu odpadli a jsme rádi, že nám to tam napadalo.

Čím to, že se zápas rozsekl až ve druhé třetině?

Týmy typu Itálie mají na začátku dost sil a drží tempo v bruslení. My jsme včera večer hráli, možná jsme byli zpočátku trochu unavenější. Za nerozhodného stavu nebo za stavu 1:0 se potom může stát cokoliv, je to ošidné. Jedině dobře, že jsme pak odskočili dvěma třemi góly a hru jsme dál kontrolovali.

Může vám takový zápas vůbec v něčem pomoct?

Já nevím, asi moc ne. Může nám to trochu dodat sebevědomí. Dima (Dmitrij Jaškin) dal dva góly, doufejme, že mu to pomůže trošku se zvednout, i když i doteď hrál dobře. Jinak víme, že ten soupeř je slabší, než co nás čeká ve čtvrtfinále a dál, takže je fajn si takhle zastřílet, ale do budoucna nám to příliš nepomůže. Musíme být pořád lepší.

Mluvíte o Jaškinovi, ale také vy jste měl dva góly a dvě přihrávky. Celkově jste teď s bilancí 5+5 nejproduktivnějším hráčem turnaje. 

Ježiš, to ani nevím. Asi to bude znít jako klišé: Je sice dobré, když můžete svými body pomoct týmu a zvedne vám to sebevědomí, ale já pořád koukám hlavně na týmový úspěch a týmovou výhru. Na konci bude vždycky nejvíce záležet na tom, jak dopadneme jako tým.

Itálie na turnaji zatím neskórovala a většinou dostává od soupeřů velké příděly. Nepřipadají vám takové zápasy zbytečné?

Nechci to moc komentovat. Z pohledu hokejistů by zápasů na MS asi mohlo být trochu méně, ale takhle je to prostě dané. Hala byla zase vyprodaná, lidi fandí, takže pro ně je to super. Vydělává to nějaké peníze a je to jen dobře pro diváky.

Jak těžké je najít pro tyto zápasy motivaci a nepřehrávat akce?

V první třetině jsme měli nějaká střídání, kdy jsme je točili a byli jsme na puku. Ale spíš jsme akce přehrávali a snažili jsme se to dávat do prázdné branky. Oni stáli okolo brány v pěti a docela dobře bránili, nebyl prostor. Pak jsme si řekli, že je zkusíme rozhodit první střelou, načež nějaká kombinace může přijít. A naštěstí to vyšlo.

Na konci zápasu jste ještě vystupňovali tlak. I kvůli lidem v hale jste chtěli nastřílet co nejvíce gólů?

Když diváci začnou řvát "Ještě jeden!" nebo něco takového, samozřejmě chcete přidat. Ale je to těžké. Když je to o hodně, motivace se trochu ztrácí. Chcete zápas hlavně dohrát a ušetřit nějaké síly. Když máte šanci, chcete dát gól. To jsme splnili a jsme za výsledek rádi.

Cítíte na ledě, že je vaše souhra v první lajně s Jakubem Voráčkem a Dominikem Simonem stále lepší? Prosazují se i oni.

Ano. V každém zápase, který spolu odehrajeme, se objeví nové věci. Snažíme se hodně komunikovat a myslím, že i tím se pořád zlepšujeme. Doufejme, že formu nejlépe vyladíme na hlavní zápasy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

Americký ministr zahraničí vzkázal Rusku, že je potřeba zmírnit napětí okolo Ukrajiny

Význam pokračování v diplomatické cestě ke zmírnění napětí kolem Ukrajiny zdůraznil americký ministr zahraničí Antony Blinken v telefonickém rozhovoru se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. Informovala o tom ve svém prohlášení diplomacie Spojených států. Washington zároveň znovu ujistil o své podpoře svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny.

Vrcholní diplomaté USA a Ruska v úterý prodiskutovali sérii rozhovorů z minulého týdne mezi zástupci Moskvy a představiteli Západu, informovala diplomacie. Nejprve vedly bezpečnostní hovory USA a Rusko, poté jednala Rada NATO-Rusko, další rozhovory se ve Vídni uskutečnily pod hlavičkou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

"Ministr (Blinken) zopakoval neochvějný závazek USA vůči svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny a zdůraznil, že jakákoli diskuse o evropské bezpečnosti musí zahrnovat spojence NATO a evropské partnery, včetně Ukrajiny," uvedlo americké ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 20 minutami

Volkswagen a Bosch vytvoří do konce roku společný podnik

 Automobilka Volkswagen a společnost Robert Bosch vytvoří do konce roku společný podnik. Bude dodávat systémy na výrobu baterií a pomáhat výrobcům baterií při rozšiřování a údržbě jejich výrobních závodů. Společnost Volkswagen to uvedla ve svém dnešním sdělení, a potvrdila tak dřívější zprávu časopisu Manager Magazine.

"Evropa má jedinečnou šanci stát se v nadcházejících letech globálním výrobcem baterií," řekl člen představenstva Volkswagenu Thomas Schmall, který je ve VW odpovědný za plány na baterie. "Pracujeme na vybudování kompletního, lokalizovaného evropského dodavatelského řetězce pro e-mobilitu ´made in Europe´," dodal.

Schmall v pondělí podepsal se šéfem výroby a technologie společnosti Bosch Rolfem Najorkem memorandum o porozumění v této záležitosti, uvedl předtím Manager Magazine. Společný podnik by měl dodávat do Evropy a možná i do dalších oblastí, přičemž výrobu rozjede ve druhé polovině roku, napsal list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy