Zápasy s Itálií nám moc nedají, mělo by se hrát méně, říká nový lídr bodování Frolík

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
17. 5. 2019 23:40
V Bratislavě se rozehrál do parádní formy, k výhře 8:0 nad Itálií přispěl dvěma góly a dvěma asistencemi a s celkovou bilancí 5+5 předskočil v kanadském bodování MS bouráky Kučerova a Nylandera. Přesto leželo Michaelu Frolíkovi na srdci především blaho týmu a zisk povinných tří bodů proti trpaslíkovi. Po zápase uznal, že střety s podobnými soupeři jsou trochu zbytečné.
Michael Frolík vede s pěti brankami a pěti asistencemi produktivitu hokejového MS v Bratislavě.
Michael Frolík vede s pěti brankami a pěti asistencemi produktivitu hokejového MS v Bratislavě. | Foto: Reuters

Je vysoká výhra nad Itálií splněnou povinností?

Asi jo. Začátek nebyl úplně jednoduchý, první gól jsme dali trochu později. Ve druhé třetině měli Italové za stavu 1:0 pár šancí, Francík (Pavel Francouz) to naštěstí pochytal. Pak jsme dali trochu kuriózní gól, což nás uklidnilo, a další jsme hned přidali v přesilovce. Italové už pak trochu odpadli a jsme rádi, že nám to tam napadalo.

Čím to, že se zápas rozsekl až ve druhé třetině?

Týmy typu Itálie mají na začátku dost sil a drží tempo v bruslení. My jsme včera večer hráli, možná jsme byli zpočátku trochu unavenější. Za nerozhodného stavu nebo za stavu 1:0 se potom může stát cokoliv, je to ošidné. Jedině dobře, že jsme pak odskočili dvěma třemi góly a hru jsme dál kontrolovali.

Může vám takový zápas vůbec v něčem pomoct?

Já nevím, asi moc ne. Může nám to trochu dodat sebevědomí. Dima (Dmitrij Jaškin) dal dva góly, doufejme, že mu to pomůže trošku se zvednout, i když i doteď hrál dobře. Jinak víme, že ten soupeř je slabší, než co nás čeká ve čtvrtfinále a dál, takže je fajn si takhle zastřílet, ale do budoucna nám to příliš nepomůže. Musíme být pořád lepší.

Mluvíte o Jaškinovi, ale také vy jste měl dva góly a dvě přihrávky. Celkově jste teď s bilancí 5+5 nejproduktivnějším hráčem turnaje. 

Ježiš, to ani nevím. Asi to bude znít jako klišé: Je sice dobré, když můžete svými body pomoct týmu a zvedne vám to sebevědomí, ale já pořád koukám hlavně na týmový úspěch a týmovou výhru. Na konci bude vždycky nejvíce záležet na tom, jak dopadneme jako tým.

Itálie na turnaji zatím neskórovala a většinou dostává od soupeřů velké příděly. Nepřipadají vám takové zápasy zbytečné?

Nechci to moc komentovat. Z pohledu hokejistů by zápasů na MS asi mohlo být trochu méně, ale takhle je to prostě dané. Hala byla zase vyprodaná, lidi fandí, takže pro ně je to super. Vydělává to nějaké peníze a je to jen dobře pro diváky.

Jak těžké je najít pro tyto zápasy motivaci a nepřehrávat akce?

V první třetině jsme měli nějaká střídání, kdy jsme je točili a byli jsme na puku. Ale spíš jsme akce přehrávali a snažili jsme se to dávat do prázdné branky. Oni stáli okolo brány v pěti a docela dobře bránili, nebyl prostor. Pak jsme si řekli, že je zkusíme rozhodit první střelou, načež nějaká kombinace může přijít. A naštěstí to vyšlo.

Na konci zápasu jste ještě vystupňovali tlak. I kvůli lidem v hale jste chtěli nastřílet co nejvíce gólů?

Když diváci začnou řvát "Ještě jeden!" nebo něco takového, samozřejmě chcete přidat. Ale je to těžké. Když je to o hodně, motivace se trochu ztrácí. Chcete zápas hlavně dohrát a ušetřit nějaké síly. Když máte šanci, chcete dát gól. To jsme splnili a jsme za výsledek rádi.

Cítíte na ledě, že je vaše souhra v první lajně s Jakubem Voráčkem a Dominikem Simonem stále lepší? Prosazují se i oni.

Ano. V každém zápase, který spolu odehrajeme, se objeví nové věci. Snažíme se hodně komunikovat a myslím, že i tím se pořád zlepšujeme. Doufejme, že formu nejlépe vyladíme na hlavní zápasy.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy