Není kápo, ale Kaapo. Finský supertalent na MS zazářil úchvatným blafákem

17. 5. 2019 7:37
Osmnáctiletý finský útočník Kaapo Kakko si ve čtvrtečním duelu proti Dánsku (3:1) připsal další pohledný gól. A důrazně si říká o první pozici v draftu.
Kaapo Kakko v zápase s Dánskem na MS 2019
Kaapo Kakko v zápase s Dánskem na MS 2019 | Foto: Reuters

Kakko vstřelil svoji šestou branku na šampionátu po úchvatné samostatné akci, když nejprve přebral puk ve středním pásmu, a poté si pohrál jak s dánským obráncem, tak s brankářem Sebastianem Dahmem.

Podívejte se, jak Kakko znemožnil dánskou obranu:

Výsledkem byl úchvatný gól, který znamenal vyrovnání zápasu na 1:1. V dalším průběhu hry pak Finové přidali ještě dvě branky (u jedné z nich Kakko asistoval) a zápas s outsiderem nakonec vyhráli 3:1.

Kakkovy výkony na šampionátu (6+1 ve čtyřech utkáních) dozajista zamotaly hlavy šéfům zámořského New Jersey. Právě Devils totiž vyhráli draftovou loterii a budou mít v červnovém draftu NHL právo první volby.

A ačkoliv se až doposud předpokládalo, že jedničkou bude Američan Jack Hughes (na turnaji zatím 0+0), Kakkovy výkony v Košicích naznačují, že by se pořadí mohlo změnit. Tak či tak nejspíš budou spokojeni v Rangers, které má druhou volbu.

Kakko se během zápasu s Dánskem dočkal zasloužených ovací:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Požáry letos v Evropské unii zničily 700 tisíc hektarů lesů

Letošní požáry zničily v Evropské unii 700 tisíc hektarů lesních porostů. Ve zprávě to uvedla Evropská komise, podle níž jde o nejvyšší údaj v tomto ročním období od roku 2006, kdy se začaly shromažďovat statistiky.

Agentura DPA spálené území přirovnání k téměř dvojnásobku Mallorky a připomíná, že období lesních požárů zdaleka neskončilo. V pěti zemích kvůli ohňům zaktivovali devětkrát mechanismus civilní obrany EU.

DPA napsala, že není zcela jasné, z jakých údajů EK čerpala. Evropský informační systém o lesních požárech uvádí, že do 13. srpna shořelo 660 tisíc hektarů lesa, přičemž do tohoto údaje nejsou zahrnuta všechna menší ložiska ohňů. Při jejich započítání statistika uvádí 715 tisíc hektarů spálených lesů.

V rámci evropského programu reakce na požáry bylo po vyžádání vysláno k hašení 29 letadel a osm vrtulníků. Na zemi je podpořilo 369 hasičů se stovkou vozidel. Tento mechanismus umožňuje zemím, které se ocitnout v naléhavé situaci, požádat o pomoc. Jejím koordinátorem je EK, která také hradí většinu nákladů za dopravu a další výdaje, uvádí DPA.

"Čelíme v Evropě náročnému létu," sdělil komisař pro krizový management Janez Lenarčič. Podle něj koordinační skupina situaci sleduje 24 hodin denně.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Zdrojem znečištění Odry by mohlo být rozmnožení řas, uvedla polská ministryně

Zdrojem znečištění řeky Odry, kde v poslední době uhynulo množství ryb, by mohlo být rozmnožení řas známých jako zlativky. Podle agentury PAP to ve čtvrtek řekla polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. O tom, že v říční vodě byla identifikována řasa, která svou toxicitou zabíjí ryby, už o den dříve hovořil německý vodní ekolog Christian Wolter z berlínského Leibnizova institutu.

Moskwová se odkázala na výsledky výzkumů polských odborníků. Podle ministryně se jedná o vzácné řasy, které produkují toxiny smrtelné pro ryby a měkkýše. Pro člověka jsou neškodné, dodala. V řece se podle ní mohly rozšířit kvůli suchu a nízké hladině vody, poznamenal PAP.

Wolter už dříve řekl, že ve vodě byla odhalena mikroskopická řasa Prymnesium parvum. Té se podle agentury DPA také někdy říká zlativka, ale nejde o její biologický název. Polská strana podle dostupných informací latinský název pro mikroorganismus zatím neupřesnila a není tak jasné, zda jde o stejný druh řasy, který objevili odborníci v Německu.

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy