Není kápo, ale Kaapo. Finský supertalent na MS zazářil úchvatným blafákem

17. 5. 2019 7:37
Osmnáctiletý finský útočník Kaapo Kakko si ve čtvrtečním duelu proti Dánsku (3:1) připsal další pohledný gól. A důrazně si říká o první pozici v draftu.
Kaapo Kakko v zápase s Dánskem na MS 2019
Kaapo Kakko v zápase s Dánskem na MS 2019 | Foto: Reuters

Kakko vstřelil svoji šestou branku na šampionátu po úchvatné samostatné akci, když nejprve přebral puk ve středním pásmu, a poté si pohrál jak s dánským obráncem, tak s brankářem Sebastianem Dahmem.

Podívejte se, jak Kakko znemožnil dánskou obranu:

Výsledkem byl úchvatný gól, který znamenal vyrovnání zápasu na 1:1. V dalším průběhu hry pak Finové přidali ještě dvě branky (u jedné z nich Kakko asistoval) a zápas s outsiderem nakonec vyhráli 3:1.

Kakkovy výkony na šampionátu (6+1 ve čtyřech utkáních) dozajista zamotaly hlavy šéfům zámořského New Jersey. Právě Devils totiž vyhráli draftovou loterii a budou mít v červnovém draftu NHL právo první volby.

A ačkoliv se až doposud předpokládalo, že jedničkou bude Američan Jack Hughes (na turnaji zatím 0+0), Kakkovy výkony v Košicích naznačují, že by se pořadí mohlo změnit. Tak či tak nejspíš budou spokojeni v Rangers, které má druhou volbu.

Kakko se během zápasu s Dánskem dočkal zasloužených ovací:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V centru Bratislavy zemřel po střetu s útočníkem cizinec. Podezřelý z místa neštěstí utekl

V centru Bratislavy v neděli po střetu s neznámým útočníkem zemřel cizinec. Informovala o tom slovenská média. Policie incident potvrdila, bližší údaje o oběti neuvedla, útočník z místa činu uprchl. Nejde o první podobný případ v centru slovenské metropole, například loni na jaře tam po napadení útočníkem zemřel Filipínec.

Policisté a záchranáři byli časně ráno přivoláni k osobě v bezvědomí, která se nacházela na bratislavském náměstí SNP u historického centra města. Podle televize Joj se obětí útoku stal patrně dvaadvacetiletý muž původem zřejmě z některé z balkánských zemí.

Podle policejní mluvčí Lucie Mihalíkové neznámý muž po předchozím konfliktu poškozeného fyzicky napadl a následně utekl. Televize Markíza uvedla, že útočník kopl svou oběť do hlavy. Policie vybídla svědky, aby se přihlásili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy