Není kápo, ale Kaapo. Finský supertalent na MS zazářil úchvatným blafákem

17. 5. 2019 7:37
Osmnáctiletý finský útočník Kaapo Kakko si ve čtvrtečním duelu proti Dánsku (3:1) připsal další pohledný gól. A důrazně si říká o první pozici v draftu.
Kaapo Kakko v zápase s Dánskem na MS 2019
Kaapo Kakko v zápase s Dánskem na MS 2019 | Foto: Reuters

Kakko vstřelil svoji šestou branku na šampionátu po úchvatné samostatné akci, když nejprve přebral puk ve středním pásmu, a poté si pohrál jak s dánským obráncem, tak s brankářem Sebastianem Dahmem.

Podívejte se, jak Kakko znemožnil dánskou obranu:

Výsledkem byl úchvatný gól, který znamenal vyrovnání zápasu na 1:1. V dalším průběhu hry pak Finové přidali ještě dvě branky (u jedné z nich Kakko asistoval) a zápas s outsiderem nakonec vyhráli 3:1.

Kakkovy výkony na šampionátu (6+1 ve čtyřech utkáních) dozajista zamotaly hlavy šéfům zámořského New Jersey. Právě Devils totiž vyhráli draftovou loterii a budou mít v červnovém draftu NHL právo první volby.

A ačkoliv se až doposud předpokládalo, že jedničkou bude Američan Jack Hughes (na turnaji zatím 0+0), Kakkovy výkony v Košicích naznačují, že by se pořadí mohlo změnit. Tak či tak nejspíš budou spokojeni v Rangers, které má druhou volbu.

Kakko se během zápasu s Dánskem dočkal zasloužených ovací:

 

Právě se děje

před 4 minutami

Předsedové ODS, KDU-ČSL a TOP 09 podepsali koaliční smlouvu uskupení Spolu. Chtějí silnou, vzdělanou a na Západ patřící republiku

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bezpečnostní dotazník na dostavbu Dukovan měli dostat i Číňané, řekl Zeman

Bezpečnostní dotazník kvůli stavbě nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany měla dostat i čínská firma, domnívá se prezident Miloš Zeman. Čím více firem se tendru zúčastní, tím nižší podle něj bude konečná cena. Rozdíl může být řádově desítky miliard korun. Řekl to v rozhovoru pro server Blesk.cz.

Zeman odmítl varovaní českých bezpečnostních služeb před zařazením čínských a ruských firem do tendru na stavbu nového jaderného bloku. Naznačil, že za jejich zprávami může být i konkurenční boj některých firem, které se o zakázku budou ucházet.

"Jenom ekonomický analfabet neví, že čím nižší počet uchazečů, tím je zákonitě vyšší cena," řekl Zeman. "Takže když na základě blouznění zpravodajských služeb vyřadíte některé uchazeče, dokonce dva z pěti, tak tím zákonitě vzroste cena těch zbývajících tří, kteří budou ve slabším konkurenčním prostředí," poznamenal. Cenový rozdíl podle něj může být v řádu desítek miliard korun.

Z vyjádření ministerstva průmyslu a obchodu v březnu vyplynulo, že Česko v tendru neosloví čínského zájemce, společnost CGN. Zůstat by tak měli čtyři uchazeči - francouzská EdF, jihokorejská KNHP, kanadsko-americký Westinghouse a ruský Rosatom. Účast Rosatomu kritizuje opozice i někteří bezpečnostní experti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy