Mimořádná zpráva

Michael Frolík

Michael Frolík

Český hokejový útočník se narodil 17. února 1988. V současnosti působí v NHL v týmu Calgary Flames.

Kladenský rodák poprvé nakoukl do extraligy v sezoně 2004/05. O dva roky později jej jako celkově desátého draftovala Florida, která velký talent nechala ještě další dvě sezony rozehrát v juniorské soutěži. Coby dvacetiletý naskočil do hlavního týmu Panthers, za nějž odehrál dvě výborné sezony.

V průběhu té třetí byl vyměněn do Chicaga, s nímž v roce 2013 získal Stanley Cup. Výluku strávil v extraligovém Chomutově. Individuálně se mu však v Blackhawks nedařilo, a tak se stěhoval do Winnipegu. Z týmu Jets pak v létě 2015 jako volný hráč odešel do Calgary Flames.

S národním týmem Frolík vybojoval na mistrovství světa dvakrát bronz. Jel také na olympiádu v Soči.

Frolík bude hrát v NHL za Montreal, Canadiens se upsal na rok

Český hokejový útočník Michael Frolík podepsal jako nechráněný volný hráč v NHL roční smlouvu s Montrealem na 750 tisíc dolarů. Dvaatřicetiletý kladenský odchovanec naposledy působil v Buffalu. Vítěz Stanleyova poháru s Chicagem z roku 2013 výrazně slevil ze svých finančních požadavků, protože mu skončila pětiletá smlouva na 21,5 milionu dolarů.

Tu uzavřel v červenci 2015 s Calgary také jako nechráněný volný hráč. V uplynulém ročníku jej Flames na začátku ledna poslali do Buffala výměnou za právo výběru ve čtvrtém kole letošního draftu.

Za Buffalo sehrál Frolík 19 utkání a připsal si čtyři body za gól a tři asistence. Předtím v sezoně za Calgary nasbíral v 38 duelech deset bodů za pět branek a stejný počet přihrávek.

Frolíka draftovala v roce 2006 v prvním kole na 10. místě Florida, za kterou začal hrát od ročníku 2008/09 po dvou letech strávených v Rimouski v QMJHL. Celkem má v NHL za Panthers, Chicago, Winnipeg, Calgary a Buffalo 850 zápasů a 384 bodů za 159 branek a 225 asistencí. V play off má na kontě ze 47 utkání 19 bodů za sedm gólů a 12 přihrávek.

Pokračovat