Lev znovu padl po prodloužení, CSKA rozhodlo v 90. minutě

21. 2. 2013 20:13
Lev Praha i Slovan Bratislava prohrávají s favorizovanými moskevskými týmy 0:2 na zápasy.
Alexander Radulov byl znovu ústřední postavou CSKA.
Alexander Radulov byl znovu ústřední postavou CSKA. | Foto: Lenka Rybaříková

Moskva - To už vypadá na smůlu. Pražský Lev byl i ve druhém utkání osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy vyrovnaným soupeřem favorizovanému CSKA Moskva, znovu však po statečném výkonu padl až v dlouhém prodloužení.

Moskevský tým zvítězil stejně jako ve středu 3:2 po prodloužení, když tentokrát rozhodl až v 90. minutě utkání útočník Grigorenko. Stav série je tedy 2:0 pro CSKA.

Lev začal svižně, ovšem brzy jej srazil starý známý nešvar, tedy vyloučení. Při zbytečném trestu Vrány poslal CSKA do vedení hvězdný Alexander Radulov po přihrávce bratra Igora.

Lev otočil skóre a měl nadosah vítězství

Pražský tým po přestávce zlepšil hru a také on si začal vynucovat fauly soupeře. Ve 23. minutě vyrovnal gólem v početní výhodě Švéd Danielsson. Branka Lva nakopla a moskevský celek chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí.

Druhé branky se však hosté dočkali až ve 45. minutě, kdy Birner za záda slovenského brankáře Stani dorazil střelu spoluhráče Vrány. Lev se poté stáhl do obranné ulity a statečně odolával tlaku domácích. Příliš pasivní hra se ale svěřencům trenéra Sýkory nakonec vymstila. Přesně dvě minuty před koncem normální hrací doby vybídl Alexander Radulov ke gólu Rylova. Ruský obránce tak potvrdil status hrdiny, jelikož první duel rozhodl brankou v prodloužení.

Podruhé prohrál i bratislavský Slovan

V overtimu zprvu dominovali domácí, kteří šli svědomitě za vítězstvím. Naděje Lva ale držel vynikající brankář Pöpperle a hosté postupem času měli velké šance. V první dvacetiminutovce branka nepadla, v té druhé už bohužel ano. Ve chvíli, kdy se zápas hrál přesně hodinu a půl, ujel Širokov, nabil Grigorenkovi a ten z první propálil českého brankáře.

Druhou porážku si připsal i Slovan Bratislava na ledě Dynama Moskva. Také slovenský tým remizoval v základní hrací době 2:2, po jedenácti minutách prodloužení ale domácí favorit rozhodl o svém druhém triumfu.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 2. zápas:

CSKA Moskva - Lev Praha 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 15. A. Radulov (I. Radulov), 58. Rylov (A. Radulov, I. Radulov), 90. Grigorenko (Širokov, Kvaša) - 23. Danielsson (Mäenpää, Oystrick), 45. Birner (Vrána, Řepík). Rozhodčí: Odinš, Rönn - Balodis, Dědulja. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Stav série: 2:0.

CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - Persson, A. Radulov, I. Radulov - Širokov, Grigorenko, Kvaša - Kozlov, Prochorkin, Davis - Kugryšev, Sprukts, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Lepistö, Mikúš, Mäenpää, Krejčík - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, Birner - Hossa, Surový, Cipulis - Niživijs, Cingel, T. Rachůnek - Sekáč. Trenér: Václav Sýkora.

Další zápasy osmifinále play off KHL:

Východní konference - 1. zápasy:

Omsk - Novosibirsk 5:0, Čeljabinsk - Barys Astana 3:4 v prodl., Magnitogorsk - Ufa 3:4 v prodl., Kazaň - Nižněkamsk 5:1.

Západní konference - 2. zápasy:

Jaroslavl - Čerepovec 2:1, stav série: 1:1, Petrohrad - Atlant Mytišči 7:0 (Průcha 0+1), stav série: 2:0, Dynamo Moskva - Slovan Bratislava 3:2 v prodl. (Petružálek 1+0 - Vondrka 0+1), stav série: 2:0.