Lev zakončil základní část KHL prohrou s Doněckem

17. 2. 2013 19:13
Hokejisté pražského Lva nezakončili základní část KHL vítězně. Prohráli po nájezdech 1:2 na ledě Doněcku.
KHL, Lev Praha - Čerepovec: Martins Cipulis
KHL, Lev Praha - Čerepovec: Martins Cipulis | Foto: Eduard Erben

Doněck - Už s jistotou účasti v play off KHL utrpěli v posledním kole základní části hokejisté pražského Lva porážku na ledě Doněcku 1:2 po nájezdech.

Do branky českého celku se tentorát postavil Jakub Štěpánek. Rozhodující nájezd proměnil Tuomas Kiiskinen.

První branka tohoto utkání padla až v 35. minutě, kdy se prosadil hostující Niživijs. Doněck srovnal v 50.minutě po teči Dadonova. A protože po prodloužení nedokázal nikdo z hokejistů Lva odpovědět na první proměněný nájezd Kiiskinena, připsali si hosté jen bod.

Je tedy jasné, že Lev v prvním kole play off narazí na CSKA Moskva.

Minsk po šesté brance českého obránce Miroslava Blaťáka v tomto ročníku KHL a zásahu Pankova ještě krátce před koncem prohrával 0:2, ale v závěru se vzepjal. Čtyři minuty před koncem snížil Murphy a o necelou půlminutu později srovnal Niskala.

Domácí se potom nezvykle za vyrovnaného stavu odhodlali k odvolání brankáře, protože k jistotě postupu potřebovali tříbodové vítězství. Do prázdné sítě se však trefil Pankov a definitivně připravil soupeře o naději na postup do play off.

Na osmou příčku se posunul Atlant Mytišči, který měl lehkou úlohu proti již vyřazenému Novokuzněcku. V utkání vedl od první minuty a nakonec došel k pohodlnému vítězství 5:0.

Kontinentální hokejová liga:

HC Donbass Doněck - HC Lev Praha 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 50. Dadonov (Puistola), rozhodující nájezd Kiiskinen - 35. Niživijs (Surový, Cipulis). Rozhodčí: Bulanov, Ravodin - Zacharenkov, Šeljanin (všichni Rus.). Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3877.

Doněck: Holt - Wilson, Podhradský, Bartulis, Puistola, Pereťagin, Kolář - Nedorost, Kiiskinen, Dadonov - Kagarlickij, Kašpar, Robitaille - Kočetkov, Wirtanen, Varlamov - Pettersson, Šalimov, Matoušek. Trenér: Július Šupler.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Lepistö, Němec, Mikúš, Krejčík, Porseland - T. Rachůnek, Novotný, Danielssson - Birner, Vrána, Řepík - Cipulis, Surový, Niživijs - Sekáč, Karamnov, Cingel. Trenér: Václav Sýkora.

Další zápasy:

Omsk - Dynamo Moskva 0:3, Barys Astana - Petrohrad 5:4, Chanty-Mansijsk - Jekatěrinburg 4:0, Magnitogorsk - Čeljabinsk 1:4, Atlant Mytišči - Novokuzněck 5:0, Čerepovec - Nižněkamsk 3:4 v prodl., Jaroslavl - Novosibirsk 2:4, Nižnij Novgorod - Chabarovsk 3:2, Spartak Moskva - CSKA Moskva 4:2, Viťaz Čechov - Kazaň 2:3, Dinamo Minsk - Ufa 2:3 (za hosty Blaťák 1+0)