Lev sehnal letadlo, nervy střídá nejistota: Co nás tam čeká?

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 3. 2014 7:00
Lev Praha odletí na Ukrajinu k zápasu s Doněckem dnes po deváté ranní z Bratislavy. Nikdo ale neví, jaká tam panuje situace a jestli je ve městě bezpečno.
Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno.
Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno. | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Byly to nervy a stálo to všechny hodně sil, Lev Praha ale problémy související se zvláštním rozhodnutím KHL jen jeden den před šestým zápasem přesunout sérii s Donbassem z Bratislavy do Doněcku vyřešil.

Klub na poslední chvíli dovezl všem členům týmu z Prahy cestovní doklady, vyřídil pojištění a především dokázal zajistit i dopravu. Tým odletěl do Doněcku po deváté hodině ranní z Bratislavy, hned po večerním utkání se vrátí domů do Prahy.

Více o problémech Lva s náhlou změnou místa zápasu čtěte ZDE.

Obavy a strach z toho, že se během ani ne čtyřiadvaceti hodin managementu nepodaří zajistit dopravu týmu k zápasu, teď střídá nejistota: Nikdo vlastně neví, jak to teď na Ukrajině a především v Doněcku vypadá.

Lvy uklidňuje Nedorost: Je tady klid

Jediné informace poskytl po telefonu Václav Nedorost, český útočník soupeře. Ten slíbil, že výprava po příletu do města nepozná, že by se na Ukrajině v těchto dnech něco odehrávalo.

To ostatně Nedorost řekl i před týdnem v rozhovoru pro Aktuálně.cz bezprostředně poté, co KHL rozhodla, že Donbass z bezpečnostních důvodů kvůli politické situaci v zemi nebude moct hrát své domácí zápasy v Doněcku.

"Je tady klid, kromě pár demonstrací se tady nic vážného nestalo. Město si žije dál normálním životem, hokej by se tady mohl klidně hrát," říkal Nedorost Aktuálně.cz. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Do Doněcku na otočku

Přesto se hráčům Lva na Ukrajinu teď moc nechce. Pozitivní je pro ně jen to, že je dnes čeká pouze bleskový výlet. "Je dobře, že se tam nebudeme zdržovat dlouho," řekl včera večer třeba slovenský útočník Cingel.

Lev Praha na Ukrajinu přiletí kolem poledne, tým pak čeká oběd a krátký odpočinek na rezervovaném hotelu. Tam ale celá výprava stráví jen dvě hodiny, pak se přesune na stadion k utkání a po něm bleskově domů do České republiky.

V Praze by měl lví speciál přistát kolem půlnoci. Český tým vede v sérii 3:2 na zápasy, a pokud dnes na Ukrajině uspěje, bude na cestě domů slavit postup do finále Západní konference KHL.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Slib uspořit 80 miliard v rozpočtu trvá, uvedl Stanjura. Letos očekává inflaci přes osm procent

Ministerstvo financí v nové prognóze zhoršilo odhad růstu ekonomiky v letošním roce na 3,1 procenta z listopadových 4,1 procenta. Zároveň úřad čeká proti odhadům z listopadu vyšší průměrnou inflaci za celý letošní rok, a to 8,5 procenta. V listopadu resort počítal pro letošní rok s inflací 6,1 procenta. Prognózu ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo.

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zároveň informoval o tom, že na základě nové predikce může úřad v novém rozpočtu pro letošní rok počítat s vyššími příjmy o zhruba 60 miliard korun. "O tyto příjmy nebudeme snižovat náš slib uspořit v novém rozpočtu na výdajové straně až 80 miliard korun a využijeme je na dodatečné výdaje v letošním roce, jako jsou mimořádná valorizace penzí či zvýšení příspěvků na bydlení kvůli dražším energiím," uvedl Stanjura.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

RegioJet smí opět jezdit mezi Budějovicemi, Krumlovem a Pískem. Kraj se za zákaz omluvil

Žluté autobusy firmy RegioJet budou od 22. ledna znovu vozit cestující mezi městy v jižních Čechách bez omezení. Firma nesměla od poloviny prosince převážet lidi, kteří jedou z Českých Budějovic do Českého Krumlova nebo Písku. Jihočeský kraj to firmě zakázal, podmínil tím novou licenci. Kraj po kritice své rozhodnutí změnil, firma zažádala o novou licenci a získala ji. Ve čtvrtek to v tiskové zprávě sdělila manažerka dopravy firmy RegioJet Kristýna Slezáková.

S autobusy Student Agency jezdily na těchto trasách stovky lidí do práce nebo do školy. Zákaz kraje vyvolal řadu negativních reakcí a ten své stanovisko změnil. RegioJet hned požádal o vydání nové licence a od této soboty plně obnoví vnitrokrajskou přepravu cestujících na lince Praha - Písek - České Budějovice - Český Krumlov.

Podle kraje byl zákaz chybou firmy Jikord, která je jihočeským koordinátorem dopravy. Zaměstnanci Jikordu udělali špatné rozhodnutí, bez vědomí krajského úřadu, uvedl ve čtvrtek na Facebooku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). 

Zdroj: ČTK
Další zprávy