Lev sehnal letadlo, nervy střídá nejistota: Co nás tam čeká?

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 3. 2014 7:00
Lev Praha odletí na Ukrajinu k zápasu s Doněckem dnes po deváté ranní z Bratislavy. Nikdo ale neví, jaká tam panuje situace a jestli je ve městě bezpečno.
Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno.
Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno. | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Byly to nervy a stálo to všechny hodně sil, Lev Praha ale problémy související se zvláštním rozhodnutím KHL jen jeden den před šestým zápasem přesunout sérii s Donbassem z Bratislavy do Doněcku vyřešil.

Klub na poslední chvíli dovezl všem členům týmu z Prahy cestovní doklady, vyřídil pojištění a především dokázal zajistit i dopravu. Tým odletěl do Doněcku po deváté hodině ranní z Bratislavy, hned po večerním utkání se vrátí domů do Prahy.

Více o problémech Lva s náhlou změnou místa zápasu čtěte ZDE.

Obavy a strach z toho, že se během ani ne čtyřiadvaceti hodin managementu nepodaří zajistit dopravu týmu k zápasu, teď střídá nejistota: Nikdo vlastně neví, jak to teď na Ukrajině a především v Doněcku vypadá.

Lvy uklidňuje Nedorost: Je tady klid

Jediné informace poskytl po telefonu Václav Nedorost, český útočník soupeře. Ten slíbil, že výprava po příletu do města nepozná, že by se na Ukrajině v těchto dnech něco odehrávalo.

To ostatně Nedorost řekl i před týdnem v rozhovoru pro Aktuálně.cz bezprostředně poté, co KHL rozhodla, že Donbass z bezpečnostních důvodů kvůli politické situaci v zemi nebude moct hrát své domácí zápasy v Doněcku.

"Je tady klid, kromě pár demonstrací se tady nic vážného nestalo. Město si žije dál normálním životem, hokej by se tady mohl klidně hrát," říkal Nedorost Aktuálně.cz. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Do Doněcku na otočku

Přesto se hráčům Lva na Ukrajinu teď moc nechce. Pozitivní je pro ně jen to, že je dnes čeká pouze bleskový výlet. "Je dobře, že se tam nebudeme zdržovat dlouho," řekl včera večer třeba slovenský útočník Cingel.

Lev Praha na Ukrajinu přiletí kolem poledne, tým pak čeká oběd a krátký odpočinek na rezervovaném hotelu. Tam ale celá výprava stráví jen dvě hodiny, pak se přesune na stadion k utkání a po něm bleskově domů do České republiky.

V Praze by měl lví speciál přistát kolem půlnoci. Český tým vede v sérii 3:2 na zápasy, a pokud dnes na Ukrajině uspěje, bude na cestě domů slavit postup do finále Západní konference KHL.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy