Lev sehnal letadlo, nervy střídá nejistota: Co nás tam čeká?

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 3. 2014 7:00
Lev Praha odletí na Ukrajinu k zápasu s Doněckem dnes po deváté ranní z Bratislavy. Nikdo ale neví, jaká tam panuje situace a jestli je ve městě bezpečno.
Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno.
Co nás tam čeká? Hráči Lva dopoledne odletí na otočku na Ukrajinu, nikdo nemá informace o tom, jestli je, nebo není v Doněcku bezpečno. | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Byly to nervy a stálo to všechny hodně sil, Lev Praha ale problémy související se zvláštním rozhodnutím KHL jen jeden den před šestým zápasem přesunout sérii s Donbassem z Bratislavy do Doněcku vyřešil.

Klub na poslední chvíli dovezl všem členům týmu z Prahy cestovní doklady, vyřídil pojištění a především dokázal zajistit i dopravu. Tým odletěl do Doněcku po deváté hodině ranní z Bratislavy, hned po večerním utkání se vrátí domů do Prahy.

Více o problémech Lva s náhlou změnou místa zápasu čtěte ZDE.

Obavy a strach z toho, že se během ani ne čtyřiadvaceti hodin managementu nepodaří zajistit dopravu týmu k zápasu, teď střídá nejistota: Nikdo vlastně neví, jak to teď na Ukrajině a především v Doněcku vypadá.

Lvy uklidňuje Nedorost: Je tady klid

Jediné informace poskytl po telefonu Václav Nedorost, český útočník soupeře. Ten slíbil, že výprava po příletu do města nepozná, že by se na Ukrajině v těchto dnech něco odehrávalo.

To ostatně Nedorost řekl i před týdnem v rozhovoru pro Aktuálně.cz bezprostředně poté, co KHL rozhodla, že Donbass z bezpečnostních důvodů kvůli politické situaci v zemi nebude moct hrát své domácí zápasy v Doněcku.

"Je tady klid, kromě pár demonstrací se tady nic vážného nestalo. Město si žije dál normálním životem, hokej by se tady mohl klidně hrát," říkal Nedorost Aktuálně.cz. Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Do Doněcku na otočku

Přesto se hráčům Lva na Ukrajinu teď moc nechce. Pozitivní je pro ně jen to, že je dnes čeká pouze bleskový výlet. "Je dobře, že se tam nebudeme zdržovat dlouho," řekl včera večer třeba slovenský útočník Cingel.

Lev Praha na Ukrajinu přiletí kolem poledne, tým pak čeká oběd a krátký odpočinek na rezervovaném hotelu. Tam ale celá výprava stráví jen dvě hodiny, pak se přesune na stadion k utkání a po něm bleskově domů do České republiky.

V Praze by měl lví speciál přistát kolem půlnoci. Český tým vede v sérii 3:2 na zápasy, a pokud dnes na Ukrajině uspěje, bude na cestě domů slavit postup do finále Západní konference KHL.

 

Právě se děje

před 15 minutami

ČOI: Předpis porušilo ve 2.čtvrtletí 78 procent kontrolovaných e-shopů

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila ve druhém čtvrtletí, tedy v době platnosti opatření proti šíření koronaviru, porušení předpisů u 78 procent ze 193 kontrolovaných internetových obchodů. Prodejci mimo jiné neinformovali zákazníky o možnosti zboží reklamovat nebo se dopouštěli nekalých obchodních praktik, když poskytovali kupujícím nepravdivé nebo částečně pravdivé informace o výrobcích, uvedla ČOI v tiskové zprávě. Za zjištěná pochybení uložila pokuty za 1,13 milionu korun.

Po většinu sledovaného čtvrtletí byly přitom kvůli protikoronavirovým restrikcím mimo provoz tržnice, trhy i kamenné obchody, což změnilo nákupní zvyklostí Čechů, a objem nákupů přes internet se zvýšil. Spolu s tím přibylo nových e-shopů.

V porovnání s prvním čtvrtletím tak ČOI zkontrolovala v době od dubna do konce června o 15 procent více internetových obchodů, udělala 193 kontrol. Porušení zákonů zaznamenala ve 150 případech, přičemž nejčastěji provozovatelé porušovali zákon o ochraně spotřebitele. V desítce případů inspektoři zjistili i porušení evropských nařízení ohledně označování materiálového složení textilních výrobků.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Čína pořádá manévry u Tchaj-wanu. Chcete ostrov využít, vzkázala Američanům

Čína v pátek zahájila vojenské cvičení nedaleko Tchaj-wanu, který považuje za svou provincii. Peking tak očividně reaguje na návštěvu náměstka amerického ministra obchodu Keithe Kracha na ostrově. Čína dlouhodobě upozorňuje ostatní státy, aby nejednaly s tchajwanskými činiteli a nebudily tak zdání, že uznávají samostatnost ostrova. Peking již ve čtvrtek podal proti návštěvě vysokého amerického činitele na Tchaj-wanu oficiální protest.

Čínské ministerstvo obrany oznámilo, že vojenské cvičení se koná poblíž Tchajwanského průlivu a účastní se ho jednotky čínského námořnictva a letectva. "Manévry jsou logickou, nutnou akcí, která reaguje na současnou situaci v Tchajwanském průlivu a která je zaměřena na obranu národní suverenity a územní integrity," uvedl mluvčí ministerstva Žen Kuo-čchiang. "Tchaj-wan je čistě vnitřní záležitostí Číny, do níž se nesmí žádné zahraniční síly vměšovat," dodal.

Mluvčí Žen rovněž obvinil Spojené státy a vládnoucí tchajwanskou Demokratickou pokrokovou stranu (DPP) ze spiknutí a uvedl, že USA chtějí "využít Tchaj-wanu ke kontrole Číny". "Kdo si hraje s ohněm, ten se spálí," varoval Žen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy