Novotného naštvali Slováci, tak jim ukázal prostředníček

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 3. 2014 20:57
Kapitán Lva Praha Jiří Novotný nezvládl závěr vypjatého utkání s Doněckem. V Bratislavě ukázal fanouškům prostředníček a dostal trest ve hře.
Jiří Novotný bude Lvu minimálně zítra chybět. Po utkání v Bratislavě ukázal fanouškům prostředníček a dostal trest ve hře.
Jiří Novotný bude Lvu minimálně zítra chybět. Po utkání v Bratislavě ukázal fanouškům prostředníček a dostal trest ve hře. | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Byly to nervy, ale Lev Praha prodloužení emočně velmi vypjatého utkání s Doněckem zvládl. Vyhrál 3:2 a ujal se vedení v sérii 2:1. Jenže si v Bratislavě zadělal na pořádný malér. Kvůli zdviženému prostředníku přišel pro další o kapitána Jiřího Novotného a navíc si zadělal na pořádnou nenávist ze strany slovenských diváků.

Utkání jsme sledovali online - čtěte ZDE.

Nenávist místních fanoušků Slovanu, kteří mají k pražskému klubu odpor od prvních vzájemných duelů v KHL, je po dnešku ještě větší. Jiří Novotný navíc dostal trest ve hře.

Kapitán českého týmu chtěl všem pěti tisícům fanoušků v hledišti bezprostředně po rozhodujícím gólu ukázat, co si o jejich chování myslí. Jenže to udělal přímo přímo před zraky hlavních rozhodčích.

"Prst jsem ukázal všem na tribuně"

"Udělal sem něco s prstem, ani už nevím, co jsem ukázal. Nechci se k tomu vyjadřovat, ani nevím, komu se to ukázal, asi všem na tribuně," řekl po utkání potrestaný Novotný, který o svém trestu zřejmě ani nevěděl.

Rozhodčí nejtvrdší možný trest ve hře udělili v době, kdy už všichni hráči Lva byli v kabinách.

Emoce na stadionu rozpoutala nenávist slovenských fanoušků, které v Bratislavě hecovala skupinka tvrdého jádra fotbalového Slovanu. V závěru zápasu aréna křičela pouze sprostá hesla ve stylu "pražské k...."

"Nechápu to, ještě před pár lety jsme byli jedna země"

"Neumím si to vysvětlit. Ještě před pár lety jsme byli jedna země...," divil se Novotný. "Mrzí mě to, je to smutné, ale to je asi jejich problém. Nás to už nezajímá. Jestli chtějí fandit Donbassu, tak ať si fandí."

Po dnešku je ale jisté, že Lev minimálně do šestého zápasu definitivně ztratil domácí půdu. V Bratislavě se bude hrát zítřejší čtvrtý duel, i středeční pátý zápas série, který má hostit Lev Praha, jenže se termín zápasu kryje s extraligovým čtvrtfinále Sparty, která má ve středu v kalendáři holešovické arény přednost, a tak musel Lev sáhnout po azylu na Slovensku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 34 minutami

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy