Novotného naštvali Slováci, tak jim ukázal prostředníček

Adam Sušovský Adam Sušovský
23. 3. 2014 20:57
Kapitán Lva Praha Jiří Novotný nezvládl závěr vypjatého utkání s Doněckem. V Bratislavě ukázal fanouškům prostředníček a dostal trest ve hře.
Jiří Novotný bude Lvu minimálně zítra chybět. Po utkání v Bratislavě ukázal fanouškům prostředníček a dostal trest ve hře.
Jiří Novotný bude Lvu minimálně zítra chybět. Po utkání v Bratislavě ukázal fanouškům prostředníček a dostal trest ve hře. | Foto: CPA Eduard Erben

Bratislava (od našeho zpravodaje) - Byly to nervy, ale Lev Praha prodloužení emočně velmi vypjatého utkání s Doněckem zvládl. Vyhrál 3:2 a ujal se vedení v sérii 2:1. Jenže si v Bratislavě zadělal na pořádný malér. Kvůli zdviženému prostředníku přišel pro další o kapitána Jiřího Novotného a navíc si zadělal na pořádnou nenávist ze strany slovenských diváků.

Utkání jsme sledovali online - čtěte ZDE.

Nenávist místních fanoušků Slovanu, kteří mají k pražskému klubu odpor od prvních vzájemných duelů v KHL, je po dnešku ještě větší. Jiří Novotný navíc dostal trest ve hře.

Kapitán českého týmu chtěl všem pěti tisícům fanoušků v hledišti bezprostředně po rozhodujícím gólu ukázat, co si o jejich chování myslí. Jenže to udělal přímo přímo před zraky hlavních rozhodčích.

"Prst jsem ukázal všem na tribuně"

"Udělal sem něco s prstem, ani už nevím, co jsem ukázal. Nechci se k tomu vyjadřovat, ani nevím, komu se to ukázal, asi všem na tribuně," řekl po utkání potrestaný Novotný, který o svém trestu zřejmě ani nevěděl.

Rozhodčí nejtvrdší možný trest ve hře udělili v době, kdy už všichni hráči Lva byli v kabinách.

Emoce na stadionu rozpoutala nenávist slovenských fanoušků, které v Bratislavě hecovala skupinka tvrdého jádra fotbalového Slovanu. V závěru zápasu aréna křičela pouze sprostá hesla ve stylu "pražské k...."

"Nechápu to, ještě před pár lety jsme byli jedna země"

"Neumím si to vysvětlit. Ještě před pár lety jsme byli jedna země...," divil se Novotný. "Mrzí mě to, je to smutné, ale to je asi jejich problém. Nás to už nezajímá. Jestli chtějí fandit Donbassu, tak ať si fandí."

Po dnešku je ale jisté, že Lev minimálně do šestého zápasu definitivně ztratil domácí půdu. V Bratislavě se bude hrát zítřejší čtvrtý duel, i středeční pátý zápas série, který má hostit Lev Praha, jenže se termín zápasu kryje s extraligovým čtvrtfinále Sparty, která má ve středu v kalendáři holešovické arény přednost, a tak musel Lev sáhnout po azylu na Slovensku.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Úřad šerifa v americkém Oregonu přijal do služby českého psa

Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa, konkrétně belgického ovčáka Skotyho z Česka. V pondělí o tom informovala americká televizní stanice KNDU.

Tamní úřad šerifa měl služebního psa do roku 2014 a loni se po letech rozhodl program obnovit. Vybrán byl belgický ovčák malinois, který je znám jako maliňák. Skoty, který pochází z Česka, je osmnáctiměsíční pes. Trénován je k zadržování pachatelů, stopování a hledání narkotik.

Skoty se svým psovodem Codym Marcumem tento měsíc úspěšně zakončili pětitýdenní výcvik, nyní je tak čeká ostré nasazení do služby.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Soud v Číně poslal do vězení hongkongského knihkupce Minhaie

Soud v Číně poslal za nezákonné poskytování zpravodajských informací do zahraničí na deset let za mříže hongkongského vydavatele a knihkupce se švédským občanstvím Gui Minhaie, napsala agentura Reuters.

Kauza Minhaie, který prodával knihy píšící velmi otevřeně o čínských vůdcích, zkomplikovala vztahy mezi Pekingem a Stockholmem.

Minhai byl jedním z pěti hongkongských nakladatelů a knihkupců, kteří zmizeli na přelomu let 2015 a 2016 a později se objevili ve vazbě v pevninské Číně.

Další zprávy