Lev poprvé prohrál, Spartak rozhodl v poslední třetině

Adam Sušovský
8. 9. 2012 17:36
Lev Praha si připsal první prohru v KHL. Na domácím ledě nestačil na moskevský Spartak a podlehl mu 1:4.
Hráči pražského Lva před utkáním KHL 2012/13 s Rigou.
Hráči pražského Lva před utkáním KHL 2012/13 s Rigou. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Ani brzké vedení po brance Jakuba Klepiše Lvu Praha nestačilo k druhému vítězství v nové sezoně KHL. Pražský tým na svém ledě prohrál se Spartakem Moskva po katastrofální třetí třetině 1:4.

Klepišův nájezd a hezký blafák byl jen jedním z mála, čím Lev pobavil diváky. Na rozdíl od čtvrtečního duelu s Rigou, totiž tempo utkání řídili hosté.

"Nedokázali jsme využít vedení, i když jsme měli hned po vstřelené brance několik dalších šancí. Na kdyby se ale nehraje," řekl po zápase trenér Josef Jandač s tím, že ho mrzí hlavně velký počet vyloučených.

Hrál se mnohem atraktivnější hokej. Na ledě přibylo střetů, hru nekouskovala zbytečná přerušení, a proto se hrálo v parádním tempu.

Pět tisícovek diváků v hledišti Spartak rozesmutněl poprvé ve 24. minutě. Důraz na brankovišti prokázal Chochlacev.

Pátý nejhorší tým loňské sezony si to hlavní schoval na poslední třetinu. Dvěma slepenými góly během dvou střídání rozhodl o vítězství Spartaku Bušujev.

Naděje Lva zvrátit zápas přišla deset minut před koncem, dvě přesilovky v řadě ale zůstaly nevyužity.

Střelou do prázdné brány pak vítězství 4:1 zařídil Ščitov.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Spartak Moskva 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 14. Klepiš (Bartečko) - 25. Chochlačov (Lewandowski, Radivojevič), 43. Bušujev (Žukov, Ružička), 44. Bušujev (Ružička, Žukov), 60. Ščitov. Rozhodčí: Zacharov, Čerenkov - Birin, Putilin. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 5235.

Sestavy:

Lev: Pöpperle - Němec, Mojžíš, Hunkes, Picard, Oystrick, Sersen - Klepiš, Vrána, Bartečko - Christensen, Novotný, Hossa - Řepík, Szczechura, Surový - Mikúš, Karamnov, T. Rachůnek. Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Vitalij Karamnov.

Spartak: Borisov - Ščitov, Morrisonn, Nakládal, Bodrov, Šefer, Mamkin - Radivojevič, Chochlačov, Lewandowski - Žukov, Bušujev, Ružička - Kuzmin, Gubin, Kaširskij - Nikoncev, Voronin, Žmakin. Trenéři: Andrej Sidorenko, Alexandr Titov a Dmitrij Gogolev.

Další výsledky KHL:

Chabarovsk - Jaroslavl 1:2, Novokuzněck - Atlant Mytišči 3:4 po sam. nájezdech, Novosibirsk - Nižnij Novgorod 5:3, Jekatěrinburg - Magnitogorsk 3:1 (za domácí Piroš a Straka oba 0+1), Ufa - Čerepovec 1:3, Dynamo Moskva - Chanty-Mansijsk 5:3 (za domácí Novák 1+0), Kazaň - Dinamo Minsk 2:3 v prodl. (za hosty Krajíček 0+1), Nižněkamsk - Viťaz Čechov 4:5 po sam. nájezdech (za domácí Koukal 1+1), Petrohrad - Barys Astana 7:3, CSKA Moskva - Doněck 5:3 (za hosty Nedorost 1+0), Lev Praha - Spartak Moskva 1:4, Slovan Bratislava - Dinamo Riga 2:3 po sam. nájezdech (za domácí Vondrka 0+1).