Jágr je zpět! V Havířově nastoupí s Plekancem v jednom útoku

Ondřej Zoubek Sport Ondřej Zoubek, Sport
Aktualizováno 18. 2. 2019 17:19
Potvrzeno. Jaromír Jágr zasáhne po roce a jednom dni naplno do ostrého utkání. S týmem Rytířů vyrazil do Havířova, kde je od 18 hodin na programu 57. kolo Chance ligy. Majitel klubu nastoupí v jednom útoku s Tomášem Plekancem.
Jaromír Jágr nastoupí v první lize plnohodnotně do roka a do dne.
Jaromír Jágr nastoupí v první lize plnohodnotně do roka a do dne. | Foto: ČTK

Bude se jednat o velmi pikantní střetnutí. Zrovna v duelu proti Havířovu si Jágr v sobotu 17. února 2018 obnovil zranění kolene a pak nepomohl Rytířům v boji o baráž a extraligu. Starty zapisoval pouze po vteřinách.

Nyní by se čerstvě sedmačtyřicetiletá hokejová legenda vrací do zápasového kolotoče právě v Havířově, za který už ovšem nenastupuje útočník Marek Sikora, po jehož ataku se vloni Jágr nárazem na mantinel poranil. Sikora momentálně obléká v první lize dres Přerova.

Jágr se v létě připravoval na nový ročník, nicméně v přípravném utkání proti Litoměřicím na konci srpna přišlo další zranění. Zkušený útočník si natrhl zadní stehenní sval a od té doby pouze trénuje.

Chtěl nastoupit už v zápasech proti Frýdku-Místku, Vsetínu nebo Prostějovu, ale v prvních dvou případech ho zastavilo zdraví, před týdnem vysvětlil absenci v zápase proti Jestřábům tvrzením, že Rytíři zatím jeho pomoc nepotřebují, jelikož jsou všichni hráči zdravotně v pořádku. On sám chtěl být stoprocentně připravený.

Minulý týden Jágr vtipkoval, že v 46 letech už ho na ledě nikdo neuvidí, jenže v pátek oslavil 47. narozeniny. Navíc si zahraje v jednom útoku s Tomášem Plekancem, který už opustil brněnskou Kometu a veškeré síly teď vrhne na pomoc Kladnu v boji o baráž, případně o návrat mezi elitu.

"U Jaromíra nikdy nevíte, ale podle posledních zpráv mám potvrzeno, že je dnes v sestavě Kladna," sdělil pro iSport.cz havířovský manažer Patrik Rimmel. Mluvčí Rytířů Vít Heral zase potvrdil, že Jágr s mužstvem do Havířova odcestoval, o svém startu se rozhodl před zápasem.

Aktuálně čtvrté Kladno má v první lize jistotu čtvrtfinále, ale ve zbylých čtyřech utkáních základní části by ještě mohlo zaútočit na třetí České Budějovice nebo druhý Vsetín. Druhou nejvyšší soutěž hrají Rytíři od roku 2014.

 

Právě se děje

Další zprávy