Končí akce rozšíření. Losuje se extraliga se 14 týmy

Zdeněk John
9. 5. 2012 11:53
Baráž bude široká, předkolo playoff na tři vítězná utkání
Letos se radovaly Pardubice, kdo příští rok?
Letos se radovaly Pardubice, kdo příští rok? | Foto: Eduard Erben

Praha - Poslední pokus rozšířit v příští sezóně hokejovou extraligu nevyšel. V nejvyšší tuzemské soutěži tak od září bude nadále hrát čtrnáct celků, jako letos - jen Mladou Boleslav nahradí Chomutov.

Ve stínu probíhajícího hokejového šampionátu se tak v tichosti uzavírá bitva, která tuzemský hokej zaměstnávala v letošní sezóně málem víc než samotné výsledky zápasů. Na posledním setkání představitelů Asociace profesionálních klubů v tomto týdnu s Českým svazem ledního hokeje se sice znovu probíral návrh Karlových Varů na rozšíření extraligy na 15 týmů, ale byl zamítnut.

Čtěte také:

Český svaz ledního hokeje převzal od APK řízení extraligy poté, co APK vypověděla letitou smlouvu se svazem. Nyní připravuje vše proto, aby bylo jasné, jak se bude hrát v další sezóně.

Losování nového ročníku se uskuteční ještě dnes, pak bude znám i přesný termínový kalendář. Podle zvyklostí budou dvojice týmů z jednoho města či regionu (Sparta-Slavia nebo Vítkovice-Třinec a nově také Chomutov- Karlovy Vary) při losování nasazeny tak, aby se jejich domácí zápasy „nepotkávaly".

Předkolo play-off se příští rok bude opět hrát jen na tři vítězné zápasy, baráž, jak už dříve hokejový svaz avizoval, bude čtyřčlenná (dva plus dva).

 

Právě se děje

teď

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy