Kapitán Orlů Beroun: Medaili si pověsím vedle diplomu za sprint

Lukáš Caha Lukáš Caha
13. 4. 2016 10:04
Pátým rokem je Jiří Beroun kapitánem znojemských hokejistů. Letos je dovedl k druhému místu v mezinárodní EBEL lize.
Kapitán Orlů Jiří Beroun
Kapitán Orlů Jiří Beroun | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Pro znojemské hokejisty skončila nejúspěšnější sezona v historii klubu. Tým hrající mezinárodní EBEL ligu se sympatickým výkonem probojoval až do finále play off, v němž podlehl bohatému Salcburku 2:4 na zápasy. 

Kromě zisku stříbrných medailí se Jihomoravané kvalifikovali i do Ligy mistrů pro sezonu 2016/2017 a sbírali i individuální trofeje pro hráče. 

"Sice jsme teď zklamaní, ale až budeme za týden přemýšlet nad celou sezonou, ty emoce ustanou," řekl bezprostředně po prohraném utkání kapitán Orlů Jiří Beroun. "Pohybovali jsme se pořád na předních místech v tabulce, chodilo plno lidí. Ta sezona se nakonec bude hodnotit hodně dobře a bude těžké ji zopakovat. Když tu zůstane většina kádru, máme na čem stavět." 

Říká se, že druhé místo je nejhorší místo. Souhlasíte?
Teď ano. Mrzí nás to, ale nic s tím nenaděláme. Uvidíme za týden.

Co rozhodlo tu finálovou sérii?
Dali jsme jim spoustu prostoru v obraně a dostali jsme z toho góly. Nezvládli jsme ten druhý domácí zápas. Nebyli jsme důstojným soupeřem. Kdybychom hráli celou sérii tak jako v úterý, mohlo se to vyvíjet jinak.

Celou sezonu jste se pohybovali na předních místech. Byla díky tomu větší pohoda v kabině?
Pohoda musí být, ale člověk je pořád v napětí, protože chce odvádět ty nejlepší výsledky. Když jsme tehdy prohrávali ve čtvrtfinále s Dornbirnem 0:2 na zápasy, tak jsme si s kluky v kabině něco vyříkali a nastartovalo nás to až do finále.

Dá se nějak specifikovat, co se tam tehdy stalo?
Neměli jsme v těch zápasech žádný pohyb. Nedohrávali jsme hráče. Pak jsme v tom třetím utkání dali rychlé góly a to nás nakoplo. Kdybychom ten třetí zápas nezvládli, už tu teď možná stojíme na suchu a máme letní přípravu.

Když jste postoupili do semifinále, byla cítit úleva?
Přiznám se, že větší radost jsem měl asi z postupu přes Dornbirn než pak z finále. To čtvrtfinále pro nás bylo prokleté a moc to tady všichni chtěli. Když jsme pak vyhráli čtvrtý zápas, byla to euforie. Úžasný pocit. Postup do finále byl už krok navíc.

Kam si pověsíte medaili?
Tu mi vzal syn (smích). Jestli ale najdu tu bronzovou z extraligy, tak ji dám vedle. Mám tam i diplom za šedesát metrů sprint, který jsem vyhrál v první třídě. Všechno to teď budu mít pohromadě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Na Vsetínsku hoří les v nepřístupném terénu, hasiči nasadí vrtulník

V obci Hošťálková na Vsetínsku hoří pět let starý les. Je v nepřístupném terénu na ploše asi 150krát 150 metrů. Bude i letecké hašení vrtulníkem, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř.

"Požární poplach byl vyhlášen 14 jednotkám hasičů. V této chvíli je na místě devět jednotek. Plnicí místo je vytvořeno na hřišti v Ratiboři. I když na místě fouká vítr, hranici požáru se daří držet. Místo požáru je rozděleno do tři bojových úseků," uvedl mluvčí. Vodu hasiči odebírají z vodovodního řadu v Ratiboři.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

V Praze žije o 300 tisíc více lidí, než kolik vyplývá z loňského sčítání lidu

V hlavním městě žije více obyvatel, než uvádí oficiální sčítání obyvatel. Podle analýzy Institutu Plánování a rozvoje je jich namísto oficiálních asi 1,3 milionu o zhruba 300 tisíc více. Počet obyvatel institut zjistil na základě anonymních údajů od mobilních operátorů. Přes den pak přibudou další statisíce lidí, kteří přijedou za prací, sdělil ředitel institutu Ondřej Boháč.

"Ukazuje se, že v Praze trvale žije okolo 1,6 milionu obyvatel a pokud započítáme obyvatele Středočeského kraje, kteří denně dojíždějí do Prahy za prací, jedná se dokonce o 1,8 milionu lidí. Trvalé bydliště tu však má jen 1,3 milionů obyvatel," řekl Boháč.

Nárůst obyvatel znamená podle něj vyšší finanční nároky na město, které musí zajistit například městskou hromadnou dopravu, parkování, byty, lékaře či školky. "Takže i když náklady na infrastrukturu logicky rostou, Praha stále tratí na výnosech z daní," dodal Boháč.

Z dostupných dat vyplývá, že přestože počet obyvatel Prahy v poslední době roste, nebylo tomu vždycky tak. Praha zažila pokles obyvatel například v 90. letech 20. století. Naopak nejdynamičtější růst počtu obyvatel Prahy byl v letech 2003 až 2009 a 2014 až 2019, tedy v době silného ekonomického růstu.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Vystrčil udělil bývalému velvyslanci Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes udělil končícímu velvyslanci Ukrajiny v Praze Jevhenu Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu. Nově jmenovaný náměstek ukrajinského ministra zahraničí Perebyjnis obdržel ocenění na slavnostním ceremoniálu v Hlavním sále Valdštejnského paláce.

Perebyjnise označil Vystrčil za člověka, který v tuzemsku odvedl obrovský kus práce pro Ukrajinu, a tím i pro Česko. Jedním z důvodů, proč se mu rozhodl udělit medaili, je podle Vystrčila to, že posílil Česko. Perebyjnis označil vyznamenání za velkou čest a Vystrčila označil za politika havlovského typu s pevnými ideály.

Perebyjnis během svého velvyslaneckého působení v Praze podle Vystrčila posílil vědomí českých občanů o tom, že je třeba pomáhat chránit svobodu, demokracii, nezávislost, svébytnost a suverenitu. "On pomohl tomu, že dnes je Česká republika silnější a okolí to velmi dobře vnímá," řekl.

Perebyjnis vyjádřil vděk za to, jak čeští senátoři podporují boj Ukrajiny proti ruským agresorům a úsilí země o připojení k evropskému společenství svobodných národů. Vystrčila si váží jako státníka. "Podle mě je politikem havlovského typu. Má vyhraněné názory, má pevné ideály, je jednoduchý v komunikaci, ale zároveň velmi hluboký ve svých myšlenkách a svých závěrech," prohlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy