Kapitán Orlů Beroun: Medaili si pověsím vedle diplomu za sprint

Lukáš Caha Lukáš Caha
13. 4. 2016 10:04
Pátým rokem je Jiří Beroun kapitánem znojemských hokejistů. Letos je dovedl k druhému místu v mezinárodní EBEL lize.
Kapitán Orlů Jiří Beroun
Kapitán Orlů Jiří Beroun | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Pro znojemské hokejisty skončila nejúspěšnější sezona v historii klubu. Tým hrající mezinárodní EBEL ligu se sympatickým výkonem probojoval až do finále play off, v němž podlehl bohatému Salcburku 2:4 na zápasy. 

Kromě zisku stříbrných medailí se Jihomoravané kvalifikovali i do Ligy mistrů pro sezonu 2016/2017 a sbírali i individuální trofeje pro hráče. 

"Sice jsme teď zklamaní, ale až budeme za týden přemýšlet nad celou sezonou, ty emoce ustanou," řekl bezprostředně po prohraném utkání kapitán Orlů Jiří Beroun. "Pohybovali jsme se pořád na předních místech v tabulce, chodilo plno lidí. Ta sezona se nakonec bude hodnotit hodně dobře a bude těžké ji zopakovat. Když tu zůstane většina kádru, máme na čem stavět." 

Říká se, že druhé místo je nejhorší místo. Souhlasíte?
Teď ano. Mrzí nás to, ale nic s tím nenaděláme. Uvidíme za týden.

Co rozhodlo tu finálovou sérii?
Dali jsme jim spoustu prostoru v obraně a dostali jsme z toho góly. Nezvládli jsme ten druhý domácí zápas. Nebyli jsme důstojným soupeřem. Kdybychom hráli celou sérii tak jako v úterý, mohlo se to vyvíjet jinak.

Celou sezonu jste se pohybovali na předních místech. Byla díky tomu větší pohoda v kabině?
Pohoda musí být, ale člověk je pořád v napětí, protože chce odvádět ty nejlepší výsledky. Když jsme tehdy prohrávali ve čtvrtfinále s Dornbirnem 0:2 na zápasy, tak jsme si s kluky v kabině něco vyříkali a nastartovalo nás to až do finále.

Dá se nějak specifikovat, co se tam tehdy stalo?
Neměli jsme v těch zápasech žádný pohyb. Nedohrávali jsme hráče. Pak jsme v tom třetím utkání dali rychlé góly a to nás nakoplo. Kdybychom ten třetí zápas nezvládli, už tu teď možná stojíme na suchu a máme letní přípravu.

Když jste postoupili do semifinále, byla cítit úleva?
Přiznám se, že větší radost jsem měl asi z postupu přes Dornbirn než pak z finále. To čtvrtfinále pro nás bylo prokleté a moc to tady všichni chtěli. Když jsme pak vyhráli čtvrtý zápas, byla to euforie. Úžasný pocit. Postup do finále byl už krok navíc.

Kam si pověsíte medaili?
Tu mi vzal syn (smích). Jestli ale najdu tu bronzovou z extraligy, tak ji dám vedle. Mám tam i diplom za šedesát metrů sprint, který jsem vyhrál v první třídě. Všechno to teď budu mít pohromadě.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy